Plugins - All in One SEO Pack - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (798 entries)

en:  Need a license key?
ro: Ai nevoie de o cheie de licență?

en:  Post Type
ro: Tip de articol

en:  Taxonomy
ro: Taxonomie

en:  Your sitemap has been created with content and images.
ro: Harta ta sit a fost creată cu conținut și imagini.

en:  characters. Most search engines use a maximum of %1$s chars for the %2$s.
ro: caractere. Cele mai multe motoare de căutare folosesc maxim %1$s de caractere pentru %2$s.

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %1$s chars for the %2$s.
ro: caractere. Open Graph permite până la maxim %1$s de caractere pentru %2$s.

en:  to upgrade to Pro Version and get:
ro: pentru a actualiza la versiunea Pro și primi:

en: %%tax_%1$s%% - This post's associated %2$s taxonomy title
ro: %%tax_%1$s%% - Acest articol este asociat cu titlul taxonomiei %2$s

en: %1$category% - Alias for %2$category_title%
ro: %1$category% - alias pentru %2$category_title%

en: %1$s Click here%2$s to make these recommended changes.
ro: %1$s Dă clic aici%2$s pentru a face aceste modificări recomandate.

en: %1$s Upgrade%2$s to All in One SEO Pack Pro for increased SEO compatibility for your products.
ro: %1$s Actualizează%2$s la All in One SEO Pack Pro pentru o compatibilitate SEO îmbunătățită a produselor tale.

en: %404_title% - Additional 404 title input"
ro: %404_title% - Intrare suplimentară titlu 404

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
ro: %archive_title - Titlul original al arhivei dat de WordPress

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
ro: %author% - Titlul original al arhivei dat de WordPress, de exemplu, „Steve” sau „John Smith”

en: %blog_description% - Your blog description
ro: %blog_description% - Descrierea blogului tău

en: %blog_title% - Your blog title
ro: %blog_title% - Titlul blogului tău

en: %category_description% - The description of the category
ro: %category_description% - Descrierea categoriei

en: %category_title% - The (main) category of the post
ro: %category_title% - Categoria (principală a) articolului

en: %category_title% - The original title of the category
ro: %category_title% - Titlul original al categoriei

en: %current_date% - The current date (localized)
ro: %current_date% - Data curentă (localizată)

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
ro: %date% - Titlul original al arhivei dat de WordPress, de exemplu, „2007” sau „August 2007”

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
ro: %day% - Ziua originală a arhivei dată de WordPress, de exemplu, „17”

en: %description% - This outputs the description you write for each page/post or the autogenerated description, if you have that option enabled. Auto-generated descriptions are generated from the Post Excerpt, or the first 160 characters of the post content if there is no Post Excerpt.
ro: %description% - aceasta afișează descrierea pe care o scrii pentru fiecare pagină/articol sau descrierea generată automat, dacă ai această opțiune activată. Descrierile generate automat sunt generate din rezumatul articolului sau sunt primele 160 de caractere din conținutul articolului, dacă nu există niciun rezumat al articolului.

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
ro: %month% - Luna originală a arhivei dată de WordPress, de exemplu, „August”

en: %page% - The page number
ro: %page% - Numărul paginii

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
ro: %page_author_firstname% - Prenumele autorului acestei pagini (scris cu majuscule)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
ro: %page_author_lastname% - Numele autorului acestei pagini (scris cu majuscule)

en: %page_author_login% - This page's author' login
ro: %page_author_login% - Autentificarea autorului acestei pagini

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
ro: %page_author_nicename% - Numele frumos al autorului acestei pagini

en: %page_title% - The original title of the page
ro: %page_title% - Titlul original al paginii

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
ro: %post_author_firstname% - Prenumele autorului acestui articol (scris cu majuscule)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
ro: %post_author_lastname% - Numele autorului acestui articol (scris cu majuscule)

en: %post_author_login% - This post's author' login
ro: %post_author_login% - Autentificarea autorului acestui articol

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
ro: %post_author_nicename% - Numele frumos al autorului acestui articol

en: %post_date% - The date the page was published (localized)
ro: %post_date% - Data la care pagina a fost publicată (localizată)

en: %post_date% - The date the page/post was published (localized)
ro: %post_date% - Data la care pagina a fost publicată (localizată)/articolul a fost publicat (localizat)

en: %post_date% - The date the post was published (localized)
ro: %post_date% - Data la care articolul a fost publicat (localizat)

en: %post_month% - The month the page was published (localized)
ro: %post_month% - Luna în care pagina a fost publicată (localizată)

en: %post_month% - The month the page/post was published (localized)
ro: %post_month% - Luna în care pagina a fost publicată (localizată)/articolul a fost publicat (localizat)

en: %post_month% - The month the post was published (localized)
ro: %post_month% - Luna în care articolul a fost publicat (localizat)

en: %post_title% - The original title of the post
ro: %post_title% - Titlul original al articolului

en: %post_title% - The original title of the post.
ro: %post_title% - Titlul original al articolului.

en: %post_year% - The year the page was published (localized)
ro: %post_year% - Anul în care pagina a fost publicată (localizată)

en: %post_year% - The year the page/post was published (localized)
ro: %post_year% - Anul în care pagina a fost publicată (localizată)/articolul a fost publicat (localizat)

en: %post_year% - The year the post was published (localized)
ro: %post_year% - Anul în care articolul a fost publicat (localizat)

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
ro: %request_url% - Calea URL originală, precum „/url-care-nu-există/”

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
ro: %request_words% - Calea URL în format lizibil, precum „URL care nu există”

en: %s Plugin Options
ro: Opțiuni modul %s

en: %s is almost ready.
ro: %s este aproape gata.

en: %search% - What was searched for
ro: %search% - Ce a fost căutat

en: %tag% - The name of the tag
ro: %tag% - Numele etichetei

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
ro: %taxonomy_title% - Descrierea taxonomiei

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
ro: %taxonomy_title% - Titlul original al taxonomiei

en: %wp_title% - The original WordPress title, e.g. post_title for posts
ro: %wp_title% - Titlul original WordPress, de exemplu post_title pentru articole

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
ro: %year% - Anul original al arhivei dat de WordPress, de exemplu, „2007”

en: .htaccess editor
ro: Editor .htaccess

en: 404 Title Format:
ro: Format titlu 404:

en: <b>Security warning:</b> Your file looks compromised. Please check the file for any script-injection.
ro: <b>Avertizare de securitate:</b> Fișierul tău pare compromis. Te rog verifică-ți fișierul pentru vreo injectare de script.

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%1$s"</b>, On Line: <b>%2$s</b>
ro: <b>Avertizare:</b> linia nu s-a potrivit: <b>„%1$s”</b>, pe linie: <b>%2$s</b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
ro: <b>Avertizare:</b> Următorul articol nu a putut fi găsit: <b>„%s”</b>

en: <p>Analyzing records in a %1$s to %2$s conversion&hellip;
ro: <p>Analizare înregistrări într-o conversie de la %1$s la %2$s&hellip;

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
ro: O listă cu cele mai importante cuvinte cheie, separate prin virgulă, pentru această pagină, care vor fi scrise precum cuvinte cheie META.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
ro: Un titlu personalizat care apare în eticheta titlului pentru această pagină.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
ro: O previzualizare a felului în care ar putea arăta această pagină în rezultatele motorului de căutare.

en: About
ro: Despre

en: Access our Premium Support Forums
ro: Accesează forumurile pentru suport premium

en: Access to Knowledge Center
ro: Acces la centrul de cunoștințe

en: Access to Premium Support Forums
ro: Acces la forumurile pentru suport premium

en: Access to Video Screencasts
ro: Acces la Inregistrari Video

en: Access to video tutorials about SEO with the Pro version
ro: Cu versiunea Pro ai acces la tutoriale video despre SEO

en: Active Theme
ro: Temă activă

en: Activity
ro: Activitate

en: Add Rule
ro: Adaugă regulă

en: Add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and social media.
ro: Adaugă date Social Meta website-ului tău pentru a oferi o integrare mai buna intre site-ul dumneavoastră web și conturile social media.

en: Add URL
ro: Adaugă URL

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
ro: Adaugă aici URL-urile profilurilor sociale ale sitului tău web (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), câte unul pe linie.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
ro: Adaugă o listă de domenii suplimentare pentru a le urmări aici. Introdu un nume de domeniu per linie, fără http://.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
ro: Adaugă markup pentru a afișa caseta de căutare legături sit Google lângă rezultatele căutării în Google.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
ro: Adaugă markup pentru a-i indica lui Google numele preferat al sitului tău.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
ro: Adaugă numele persoanei sau a organizației care deține aceste profiluri.

en: Additional Blog Page Headers:
ro: Antete suplimentare pagină de blog

en: Additional Domains:
ro: Domenii suplimentare:

en: Additional Front Page Headers:
ro: Antete suplimentare pagina din față

en: Additional Page Headers:
ro: Antete suplimentare pagină

en: Additional Pages
ro: Pagini suplimentare

en: Additional Post Headers:
ro: Antete suplimentare articol

en: Advanced Analytics Options:
ro: Opțiuni de analiză avansate:

en: Advanced Authorship Options:
ro: Opțiuni avansate de autor:

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: Advanced support for WooCommerce
ro: Suport avansat pentru WooCommerce

en: Advanced support for e-commerce
ro: Suport avansat pentru e-commerce

en: All Post Types
ro: Toate tipurile de articol

en: All Taxonomies
ro: Toate taxonomiile

en: All in One SEO Options Updated.
ro: Opțiuni All in One SEO actualizate.

en: All in One SEO Pack %s contains new features, bug fixes, increased security, and tons of under the hood performance improvements.
ro: All in One SEO Pack %s conține funcționalități noi, corecții de erori, are securitate sporită și tone de îmbunătățiri de performanță sub capotă.

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
ro: Informații depanare All in One SEO Pack Pro

en: All in One SEO Pack has been translated into %1$s languages, but currently the %3$s translation is only %2$s percent complete. %4$s Click here %5$s to help get it to 100 percent.
ro: All in One SEO Pack a fost tradus în %1$s limbi, dar acum traducerea în %3$s este finalizată doar în procent de %2$s. %4$s Dă clic aici %5$s pentru a ajuta să ajungă la 100%.

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site. You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
ro: All in One SEO Pack a detectat, de asemenea, că un modul sau o temă produce taguri meta sociale pe situl tău. Poți vedea aceste taguri meta sociale în codul sursă al sitului (verifică ajutorul navigatorului pentru instrucțiuni despre cum să vizualizezi codul sursă).

en: All in One SEO Pack is created by a worldwide network of friendly folks like these.
ro: All in One SEO Pack este creat de mai mulți oameni prietenoși din toată lumea, ca aceștia.

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
ro: Istoric modificări modul All in One SEO Pro

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
ro: Forum pentru suport modul All in One SEO Pro

en: All in One SEO has been deactivated
ro: All in One SEO a fost dezactivat

en: All values are mandatory.
ro: Toate valorile sunt obligatorii.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
ro: Îți permite să specifici numărului maxim de articole într-o hartă sit (până la 50.000).

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
ro: Permite autorilor tăi să fie identificați prin paginile lor Facebook ca autori de conținut în meta Open Graph pentru articolele lor.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
ro: Permite autorilor tăi să fie identificați prin numele lor de utilizator Twitter ca și creatori de conținut pe cardurile Twitter pentru articolele lor.

en: Analysis Results
ro: Rezultate analiză

en: Analyze
ro: Analizează

en: Anonymize IP Addresses:
ro: Fă anonimă adresa IP:

en: Archive Title Format:
ro: Format titlu arhivă:

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
ro: Legăturile profilurilor sociale ale sitului tău web sunt ale unei persoane sau ale unei organizații?

en: Article
ro: Articol

en: Article Section
ro: Secțiune articol

en: Article Tags
ro: Etichete articol

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
ro: După cum sugerează numele, acesta va fi titlul meta al primei tale pagini. El este independent de oricare altă opțiune. Dacă nu-l setezi, va fi folosit titlul sitului (găsit în WordPress la Setări, Generale, Titlu sit).

en: Associated Name
ro: Nume asociat

en: Athlete
ro: Atlet

en: Author
ro: Autor

en: Author Archive Title Format:
ro: Format titlu arhivă autor:

en: Autogenerate Descriptions:
ro: Generează automat descrieri:

en: Automatically Generate Article Tags
ro: Generează automat etichete articol

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
ro: Generează automat etichete articol pentru tipul de articol Facebook când nu sunt furnizate.

en: Bad Bot Blocker
ro: Blocare bot rău

en: Band
ro: Formație

en: Before performing an import, we strongly recommend that you make a backup of your site. We use and recommend %1$s BackupBuddy %2$s for backups.
ro: Înainte de a efectua un import, îți recomandăm insistent să-ți faci o copie de rezervă a sitului. Noi folosim și recomandăm %1$s BackupBuddy %2$s pentru copii de rezervă.

en: Beginners Guide for All in One SEO Pack
ro: Ghid pentru începători pentru All in One SEO Pack

en: Beginners Guide for Social Meta module
ro: Ghid pentru începători pentru extensia Meta social

en: Beginners Guide for XML Sitemap module
ro: Ghid pentru începători pentru extensia Hartă sit XML

en: Block Bad Bots using HTTP
ro: Blochează boții nedoriți folosind HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
ro: Blochează spamul redirecționat folosind HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP.
ro: Blochează spamul redirecționat folosind HTTP.

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
ro: Blochează cererile de la agenții utilizator care sunt știuți ca având comportament problematic cu 503.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
ro: Bot blocat cu IP %1$s -- referință similară %2$s găsită în lista de blocare.

en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
ro: Bot blocat cu IP %1$s -- agent utilizator similar %2$s găsit în lista de blocare.

en: Book
ro: Carte

en: CLICK HERE
ro: DĂ CLIC AICI

en: Cafe
ro: Cafenea

en: Cancel
ro: Anulează

en: Canonical URLs:
ro: URL-uri canonice:

en: Category Title Format:
ro: Format titlu categorie:

en: Cause
ro: Cauză

en: Changes are automatically submitted to search engines.
ro: Modificările sunt trimise automat la motoarele de căutare.

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
ro: Bifează aici și All in One SEO Pack va creea un jurnal cu evenimentele importante (all_in_one_seo_pack.log) în directorul modulului ce poate fi util la depanare. Asigură-te că în acest director poate fi scris.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
ro: Bifează asta și scurtcodurile vor fi executate din conținut pentru descrierile auto-generate.

en: Check this and your Meta Descriptions for any Post Type will be auto-generated using the Post Excerpt, or the first 160 characters of the post content if there is no Post Excerpt. You can overwrite any auto-generated Meta Description by editing the post or page.
ro: Bifează asta și descrierile tale meta, pentru orice tip de articol, vor fi generate automat folosind rezumatul articolului sau primele 160 de caractere din conținutul articolului. dacă nu există niciun rezumat. Poți contramanda orice descriere meta generată automat editând articolul sau pagina.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
ro: Bifează asta și descrierile tale meta vor fi înlăturate din pagina a 2-a sau următoarele ale conținutului paginat.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
ro: Bifează această casetă pentru a cere motoarele de căutare să nu urmărească legăturile din această pagină.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
ro: Bifează această casetă pentru a cere motoarelor de căutare să nu indexeze această pagină.

en: Check this if you want to ensure consistency in URL paths reported to Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să te asiguri de cosistența căilor URL raportate la Google Analytics.

en: Check this if you want to track URL changes for single pages with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics modificările URL-urilor pentru pagini singulare.

en: Check this if you want to track events with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics evenimente.

en: Check this if you want to track how far down a user scrolls a page with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics cât de mult un utilizator derulează o pagină.

en: Check this if you want to track how long pages are in visible state with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics cât timp paginile sunt în stare vizibilă.

en: Check this if you want to track interactions with the official Facebook and Twitter widgets with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics interacțiunile cu piesele oficiale Facebook și Twitter.

en: Check this if you want to track media query matching and queries with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics potrivirea interogărilor media și interogările.

en: Check this if you want to track outbound forms with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics formularele de ieșire.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești legături de ieșire cu Google Analytics.

en: Check this if you want to track when elements are visible within the viewport with Google Analytics.
ro: Bifează asta dacă vrei să urmărești cu Google Analytics când elementele sunt vizibile în fereastra de vizualizare.

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
ro: Bifează asta dacă vrei să folosești All in One SEO Pack cu orice fel de tipuri de articol personalizat pe acest sit.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifează asta dacă vrei să fie folosite categoriile tale pentru un articol dat ca și cuvinte cheie meta pentru acest articol (în plus față de alte cuvinte cheie pe care le specifici în ecranul Editează articol).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
ro: Bifați asta dacă vă doriți cuvintele cheie pe pagina de articole (setată în WordPress sub Setări, Citire, Afișare Prima Pagină) și paginile tale de arhive pentru a fi generate dinamic de la cuvintele cheie ale articolelor afișate pe acea pagină. Dacă este nebifat, va utiliza cuvintele cheie setate în ecranul de editare pentru pagina de articole.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifează asta dacă dacă vrei să fie folosite etichetele tale pentru un articol dat ca și cuvinte cheie meta pentru acest articol (în plus față de alte cuvinte cheie pe care le specifici în ecranul Editează articol).

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
ro: Bifează asta pentru a adăuga All in one SEO Pack în bara de administrare pentru acces facil la setările tale SEO.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarele de căutare să nu urmărească legăturile din paginile/articolele paginate. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze arhivele autor. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze arhivele de categorii. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze arhivele de date. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze arhivele de etichete. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze paginile arhivă taxonomie personalizată. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagini/articole paginate. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagina 404.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifează asta pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagina de căutare. Utilă pentru evitarea conținutului duplicat.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
ro: Bifează asta pentru a edita lista agenților utilizator respinși pentru blocarea boților răi.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
ro: Bifează asta pentru a muta elementul de meniu All in One SEO Pack în partea de sus a meniului panoului de control WordPress.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
ro: Bifează asta pentru a împiedica ca descrierea să fie trunchiată, indiferent de lungimea sa.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
ro: Bifează asta pentru a înlătura câmpul Google Plus din ecranul profil utilizator.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
ro: Bifează asta pentru a suporta markup-ul Schema.org, de exemplu, proprietățile elementului pe metadatele acceptate.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
ro: Bifează asta pentru a anula protejarea câmpurilor interne meta ale articolului pentru folosirea cu XMLRPC. Dacă nu știi ce înseamnă asta, lasă nebifat.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
ro: Bifează pentru a folosi opțiunile Google Analytics avansate.

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
ro: Bifând această casetă se va folosi titlul primei pagini și descrierea primei pagini setate în All in One SEO Pack, setări generale, ca titlu și descriere Open Graph pentru prima ta pagină.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
ro: Bifarea acestei opțiuni folosește titlul, descrierea și cuvintele cheie setate pe pagina ta statică din față.

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
ro: Bifând această opțiune ți se va permite să personalizezi URL-urile canonice pentru anumite articole.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
ro: Prin bifarea acestei opțiuni se va seta URL-ul canonic pentru întreg conținutul paginat de pe prima pagină.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
ro: Alege o valoare implicită care descrie cel mai bine conținutul tipului tău de articol.

en: Choose platform:
ro: Alege platformă:

en: City
ro: Oraș

en: Click "Analyze" for a list of SEO data that can be imported into All in One SEO Pack, along with the number of records that will be imported.
ro: Dă clic pe „Analizează” pentru o listă cu date SEO care poate fi importată în All in One SEO Pack, împreună cu numărul de înregistrări care vor fi importate.

en: Click "Convert" to perform the import. After the import has completed, you will be alerted to how many records were imported, and how many records had to be ignored, based on the criteria above.
ro: Clic "Conversie" pentru a efectua importul. După ce importul s-a finalizat, vei fi avertizat despre câte înregistrări au fost importate și câte înregistrări au trebuit să fie ignorate, pe baza criteriilor de mai sus.

en: Click for Help!
ro: Dă clic pentru ajutor!

en: Click here for documentation on this setting
ro: Dă clic aici pentru documentația despre această setare

en: Click here to %s.
ro: Dă clic aici pentru %s.

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
ro: Dă clic pe butonul Optimizează de mai jos și All in One SEO Pack va analiza fișierul tău Robots.txt pentru a se asigura că respecta standardele pentru fișierele Robots.txt. Rezultatele vor fi afișate într-un tabel, mai jos.

en: Coming Soon...
ro: În curând...

en: Company
ro: Companie

en: Compatible data:
ro: Date compatibile:

en: Continue to the General Settings
ro: Continuă la setări generale

en: Control SEO on categories, tags and custom taxonomies with the Pro version
ro: Controlează SEO pe categorii, etichete și taxonomii personalizate cu versiunea Pro

en: Conversion Results
ro: Rezultate conversie

en: Convert
ro: Conversie

en: Core Team
ro: Echipă pentru nucleu

en: Couldn't find file %s!
ro: N-am putut găsi fișierul %s!

en: Couldn't rename file %s!
ro: N-am putut redenumi fișierul %s!

en: Country
ro: Țară

en: Create Compressed Sitemap
ro: Creează hartă sit comprimată

en: Create a Robots.txt File
ro: Creează un fișier Robots.txt

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
ro: Creează un fișier de hartă sit comprimat în format .xml.gz.

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ro: Creează și administrează-ți harta sit Video folosind această funcționalitate și trimite harta sit Video la Google, Bing/Yahoo și Ask.com.

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ro: Creează și administrează-ți hărțile sit XML folosind această funcționalitate și trimite harta sit la Google, Bing/Yahoo și Ask.com.

en: Credits
ro: Recunoștințe

en: Current File
ro: Fișier actual

en: Custom Canonical URL
ro: URL canonic personalizat

en: Custom Image
ro: Imagine personalizată

en: Custom Post Type Settings
ro: Setări tip de articol personalizat

en: Custom Twitter Image
ro: Imagine Twitter personalizată

en: Custom Video
ro: Video personalizat

en: Custom titles:
ro: Titluri personalizate:

en: Daily
ro: Zilnic

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
ro: Verificarea hărții sit programată zilnic a fost finalizată.

en: Date Archive Title Format:
ro: Format titlu arhivă date:

en: Debug String
ro: Șir de depanare

en: Debug This Post
ro: Depanează acest articol

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
ro: Avertizare de depanare: metadatele All in One SEO Pack au fost incluse din nou din filtrul %s. Apelat de %s ori!

en: Default
ro: Implicit

en: Default - nofollow
ro: Implicit - nu urmări

en: Default - noindex
ro: Implicit - fără indexare

en: Default Image
ro: Imagine implicită

en: Default Image Height
ro: Înălțime implicită imagine

en: Default Image Width
ro: Lățime implicită imagine

en: Default OG:Image
ro: OG implicit: imagine

en: Default Twitter Card
ro: Card Twitter implicit

en: Default to NOFOLLOW:
ro: Implicit la NU URMĂRI:

en: Default to NOINDEX:
ro: Implicit la FĂRĂ INDEXARE:

en: Delete Conflicting Files
ro: Sterge fisierele conflictuale

en: Delete Robots.txt File
ro: Șterge fișierul Robots.txt

en: Deleted %s.
ro: %s șters.

en: Description
ro: Descriere

en: Description Format
ro: Format descriere

en: Development Team
ro: Echipă de dezvoltare

en: Did You Know?
ro: Știai?

en: Directory Path
ro: Cale director

en: Disable Google Analytics
ro: Dezactivează Google Analytics

en: Disable Google Analytics on this page.
ro: Dezactivează Google Analytics pe această pagină.

en: Disable Google Plus Profile:
ro: Dezactivează profil Google Plus:

en: Disable SEO on this page.
ro: Dezactivează SEO pe această pagină.

en: Disable on this page/post
ro: Dezactivează pe această pagină/pentru acest articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Display Advertiser Tracking:
ro: Urmărire afișare anunțuri publicitare:

en: Display Google Authorship:
ro: Afișează autor Google:

en: Display Menu At The Top:
ro: Afișează meniul în partea de sus:

en: Display Menu In Admin Bar:
ro: Afișează meniul în bara de administrare:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
ro: Afișează meta editor în pagina din față:

en: Display Settings
ro: Setări afișare

en: Display Sitelinks Search Box:
ro: Afișează caseta de căutare legături sit:

en: Disregard Changes
ro: Ignoră modificările

en: Do Not Override
ro: Nu contramanda

en: Documentation
ro: Documentație

en: Don't display this page in the sitemap.
ro: Nu afișa această pagină în harta sit.

en: Drink
ro: Băuturi

en: Duplicate %s Meta
ro: Fă duplicat după meta %s

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
ro: Generarea dinamică a hărții sitului pare că nu folosește regulile de rescriere corecte; te rog dezactivează orice alt modul sau funcționalitate de hartă sit pe situl tău și resetează legăturile permanente.

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
ro: Generează în mod dinamic cuvinte cheie pentru arhivele/pagina articolelor:

en: Dynamically Generate Sitemap
ro: Generează hartă sit dinamică

en: Dynamically creates the XML sitemap instead of using a static file.
ro: Creează o hartă sit XML dinamică în loc de a folosi un fișier static.

en: E-mail debug information
ro: Informații depanare email

en: Edit
ro: Editează

en: Edit .htaccess
ro: Editează .htaccess

en: Edit Robots.txt
ro: Editează Robots.txt

en: Edit SEO
ro: Editează SEO

en: Edit robots.txt
ro: Editează robots.txt

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
ro: Editează fișierul robots.txt și fișierul .htaccess pentru a-ți ajusta fin situl.

en: Email Address
ro: Adresă de email

en: Enable Advanced Options:
ro: Activează opțiuni avansate:

en: Enable Custom Canonical URLs:
ro: Activează URL-uri canonice personalizate:

en: Enable Facebook Meta for Post Types
ro: Activează metadate Facebook pentru tipuri de articol

en: Enable Sitemap Indexes
ro: Activează indexările hărții sit

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
ro: Activează această opțiune pentru a permite accesul la harta ta sit doar pentru administratorii sitului și pentru motoarelor de căutare importante.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
ro: Activează asta pentru a afișa opțiuni avansate pentru controlul informațiilor despre autorii Google Plus pe situl tău web.

en: Enabled
ro: Activat

en: Enhanced Ecommerce:
ro: Ecommerce îmbunătățit:

en: Enhanced Link Attribution:
ro: Atribuire legătură îmbunătățită:

en: Ensure URL Consistency:
ro: Asigură consistența URL-ului:

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word \"forum\" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
ro: Introdu aici o listă de pagini separate prin virgulă pentru a fi excluse de All in One SEO Pack. Acest lucru este util când se utilizează module care generează propriile lor pagini dinamice non-WordPress. Exemple: <em>/forum/, /contact/</em> De exemplu, dacă vrei să excluzi paginile virtuale generate de un modul pentru forum, tot ce trebuie să faci este să adaugi aici forum, /forum ori /forum/ sau orice URL care conține cuvântul \"forum\", cum ar fi http://mysite.com/forum sau http://mysite.com/forum/someforumpage și va fi exclus din All in One SEO Pack.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Do not stuff everything in here.
ro: Introdu o listă cu cele mai importante cuvinte cheie pentru sitului tău, separate prin virgulă, care vor fi scrise ca și cuvinte cheie meta pe prima ta pagină. Nu le introdu pe toate aici.

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
ro: Introdu mai jos informații pentru orice fel de legături suplimentare pentru harta ta care nu sunt deja gestionate prin WordPress.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
ro: Introdu aici numele de utilizator Twitter asociat cu situl tău web.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ro: Introdu înălțimea pentru imaginea ta Open Graph, în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ro: Introdu înălțimea pentru videoul tău Open Graph, în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
ro: Introdu numele unui câmp personalizat (sau numele mai multor câmpuri separate prin virgulă) pentru a-l folosi să specifici imaginea Open Graph pe pagini sau articole.

en: Enter the name of your website here.
ro: Introdu aici numele sitului tău web.

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ro: Introdu lățimea pentru imaginea ta Open Graph, în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ro: Introdu lățimea pentru videoul tău Open Graph, în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple IDs separated by a comma. You can look up your Facebook ID using this tool http://findmyfbid.com/
ro: Introdu aici ID-ul de administrator Facebook. Poți introduce mai multe ID-uri separate prin virgulă. Îți poți căuta ID-ul Facebook folosind acest instrument http://findmyfbid.com/

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/apps/register
ro: Introdu aici ID-ul aplicației tale Facebook. Poți găsi informații despre obținerea ID-ului aplicației Facebook la https://developers.facebook.com/docs/apps/register

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
ro: Introdu aici ID-ul tău Google Analytics pentru a urmări comportamentul vizitatorilor pe sit folosind Google Analytics.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
ro: Introdu aici URL-ul profilului Google+ pentru a adăuga tagul rel = "autor" pe situl tău. pentru autor Google. Se recomandă ca URL-ul pe care-l introduci aici să fie profilul personal Google+. Folosește opțiunile avansate pentru autor de mai jos dacă vrei un control mai mare asupra utilizării calității de autor.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
ro: Introdu numele tău de domeniu fără http:// pentru a seta domeniul cookie.

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codul de verificare aici pentru a-ți verifica situl cu Bing Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Dă click aici pentru documentația despre această setare</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codul de verificare aici pentru a-ți verifica situl cu Google Webmaster Tools. <br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Dă click aici pentru documentația despre această setare</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codul de verificare aici pentru a-ți verifica situl cu Pinterest.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Dă click aici pentru documentația despre această setare</a>

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
ro: Intrările din aceste categorii vor fi excluse din harta sit.

en: Episode
ro: Episod

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
ro: Eroare: te rog introdu o adresă de email înainte de a trimite.

en: Everywhere Else
ro: Oriunde altundeva

en: Exclude From Sitemap
ro: Exclude din harta sit

en: Exclude Images
ro: Exclude imaginile

en: Exclude Images in your sitemap.
ro: Exclude imaginile în harta sit.

en: Exclude Pages:
ro: Exclude pagini:

en: Exclude Users From Tracking:
ro: Exclude utilizatorii din urmărire:

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
ro: Exclude utilizatorii autentificați din urmărirea Google Analytics după rol.

en: Excluded Categories
ro: Categorii excluse

en: Excluded Items
ro: Elemente excluse

en: Excluded Pages
ro: Pagini excluse

en: Export Post Types:
ro: Exportă tipuri de articol:

en: Export Settings
ro: Exportă setările

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
ro: Exportă și importă setările modulului All in One SEO Pack.

en: Facebook Admin ID
ro: ID administrator Facebook

en: Facebook App ID
ro: ID aplicație Facebook

en: Facebook Debug
ro: Depanare Facebook

en: Facebook Object Type
ro: Tip de obiect Facebook

en: Facebook Settings
ro: Setări Facebook

en: Failed to delete file %s!
ro: Ștergerea fișierului %s a eșuat!

en: Failed to notify %1$s about changes to your sitemap at %2$s, error code %3$s.
ro: Notificarea către %1$s despre modificările la harta ta sit la %2$s a eșuat, cod de eroare %3$s.

en: Failed to notify %1$s about changes to your sitemap at %2$s, unable to access via wp_remote_get().
ro: Notificarea către %1$s despre modificările la harta ta sit la %2$s a eșuat, nu pot accesa prin wp_remote_get().

en: Failed to rename file %s!
ro: Redenumirea fișierului %s a eșuat!

en: Failed to send to %s.
ro: Trimiterea la %s a eșuat.

en: Failed to write file %s!
ro: Scrierea fișierului %s a eșuat!

en: Feature Manager
ro: Manager funcționalități

en: Feature Request/Bug Report
ro: Cerere funcționalitate/raport de erori

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: File %s already exists!
ro: Fișierul %s există deja!

en: File %s doesn't exist!
ro: Fișierul %s nu există!

en: File %s isn't writable!
ro: Fișierul %s nu este editabil!

en: File Editor
ro: Editor fișier

en: Finished scanning posts
ro: S-a finalizat scanarea articolelor

en: First Attached Image
ro: Prima imagine atașată

en: First Available Image
ro: Prima imagine disponibilă

en: First Image In Content
ro: Prima imagine din conținut

en: Food
ro: Mâncare

en: Force Rewrites:
ro: Forțează rescrieri:

en: Form submission error: verification check failed.
ro: Eroare la formularul de trimitere: control de verificare eșuat.

en: Frequencies
ro: Frecvențe

en: Front Page
ro: Pagina din față

en: Front Page Displays
ro: Afișări pe pagina din față

en: Game
ro: Joc

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Generate Robots.txt
ro: Generează Robots.txt

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
ro: Generează și validează fișierul tău robots.txt pentru a ghida motoarele de căutare prin situl tău.

en: Get Started
ro: Începe

en: Getting started? Read the Beginners Guide
ro: Începi? Citește ghidul pentru începători

en: Google Analytics ID:
ro: ID Google Analytics:

en: Google Plus Default Profile:
ro: Profil implicit Google Plus:

en: Google Settings
ro: Setări Google

en: Google Webmaster Tools:
ro: Instrumente Google Webmaster:

en: Government
ro: Guvern

en: Help
ro: Ajutor

en: Help translate All in One SEO Pack into your language.
ro: Ajută la traducerea All in One SEO Pack în limba ta.

en: Home Description
ro: Descriere prima pagină

en: Home Description:
ro: Descriere prima pagină:

en: Home Image
ro: Imagine prima pagină

en: Home Keywords (comma separated):
ro: Cuvinte cheie prima pagină (separate cu virgulă):

en: Home Page Settings
ro: Setări prima pagină

en: Home Page Title Format:
ro: Format titlu prima pagină:

en: Home Title
ro: Titlu prima pagină

en: Home Title:
ro: Titlu prima pagină:

en: Home URL
ro: URL prima pagină

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
ro: Dacă bifezi, vor fi afișate în harta sit numai articolele care conțin videouri.

en: Image
ro: Imagine

en: Image From Custom Field
ro: Imagine din câmp personalizat

en: Image SEO
ro: SEO imagine

en: Image Settings
ro: Setări imagine

en: Import SEO Data
ro: Importă date SEO

en: Import SEO Settings
ro: Importă setări SEO

en: Import SEO data from:
ro: Importă date SEO de la:

en: Importer & Exporter
ro: Importator și exportator

en: Include Author Archives in your sitemap.
ro: include arhive autor în harta ta sit.

en: Include Author Pages
ro: Include pagini autor

en: Include Date Archive Pages
ro: Include pagini arhivă de date

en: Include Date Archives in your sitemap.
ro: Include arhive de date în harta ta sit.

en: Insert time
ro: Introdu ora

en: Join Our Mailing List
ro: Alătură-te listei noastre de corespondență

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
ro: Alătură-te listei noastre de corespondență pentru sfaturi, trucuri și secrete WordPress.

en: Keyword Settings
ro: Setări cuvinte cheie

en: Keywords (comma separated)
ro: Cuvinte cheie (separate prin virgulă)

en: Landmark
ro: Reper

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Last modified date of the page.
ro: Ultima dată modificată a paginii.

en: Legend
ro: Legendă

en: License Key is not set yet or invalid.
ro: Cheia de licență nu este setată încă sau este invalidă.

en: License Key:
ro: Cheie licență:

en: Link From Virtual Robots.txt
ro: Link de la Roboti.txt virtual

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
ro: Leagă articole la pagina Facebook asociată cu situl tău web.

en: Log Of Blocked Bots
ro: Jurnal al boților blocați

en: Log and show recent requests from blocked bots.
ro: Înregistrează și arată cererile recente de la boții blocați.

en: Log important events:
ro: Înregistrează evenimente importante:

en: MYSQL Version
ro: Versiune MYSQL

en: Main Settings
ro: Setări principale

en: Manage Licenses
ro: Administrează licențe

en: Manually set the %1$s of your %2$s.
ro: Setează manual %1$s a %2$s.

en: Manually set the frequency for the
ro: Setează manual frecvența pentru

en: Manually set the priority for the
ro: Setează manual prioritatea pentru

en: Maximum Posts Per Sitemap Page
ro: Număr maxim de articole per pagină hartă sit

en: Media / Attachments
ro: Media / atașamente

en: Memory usage
ro: Folosirea memoriei

en: Method %s doesn't exist
ro: Metoda %s nu există

en: Monthly
ro: Lunar

en: More Information
ro: Mai multe informații

en: Movie
ro: Film

en: Multisite
ro: Multi-sit

en: Musician
ro: Muzician

en: N/A
ro: Nu se aplică

en: NOFOLLOW this page/post
ro: Adauga NOFOLLOW la pagina/articol

en: NOINDEX this page/post
ro: Adauga NOINDEX la pagina/articol

en: Never Shorten Long Descriptions:
ro: Nu scurta niciodată descrierile lungi:

en: New in 2.4: Improved support for taxonomies, Woocommerce and massive performance improvements under the hood! Please review your settings on each options page!
ro: Nou în 2.4: Suport îmbunătățit pentru taxonomii, Woocommerce și îmbunătățiri masive de performanță în interior! Te rog revizuiește-ți setările pe fiecare pagină de opțiuni!

en: No
ro: Nu

en: No Pagination for Canonical URLs:
ro: Fără paginație pentru URL-uri canonice:

en: No Schedule
ro: Nicio programă

en: No duplicate meta tags found.
ro: Niciun tag meta duplicat găsit.

en: No limit
ro: Nicio limită

en: No requests yet.
ro: Nicio solicitare încă.

en: Noindex Settings
ro: Setări noindex

en: Non Profit
ro: Nonprofit

en: Not set
ro: Nesetat

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
ro: Reține că aceasta se referă la eticheta de titlu. Este ceea ce vezi în bara de titlu a ferestrei navigatorului. Acest lucru NU este vizibil pe o pagină, numai în bara de titlu și în codul sursă. Dacă este activată, toate titlurile de pagină, articol, categorie, căutare și paginilor arhivă se vor rescrie. Poți specifica formatul pentru cele mai multe dintre ele. De exemplu: folosind formatul implicit de titlu de mai jos, Rescrie titlurile va scrie toate titlurile de articol ca „Titlul articol | Nume blog”. Dacă ai definit manual un titlu folosind All in One SEO Pack, acesta va deveni titlul articolului tău în șirul format.

en: Note: If General Settings is checked, the
    								General Settings, the Feature Manager settings,
    								and the following currently active modules will
    								have their settings data exported:
ro: Notă: Dacă Setările generale sunt bifate,
    								Setările generale, setările Manager funcționalități
    								și următoarele extensii active în prezent vor avea
    								datele setărilor lor exportate:

en: Nothing found for %request_words%
ro: N-am găsit nimic pentru %request_words%

en: Notice:
ro: Observație:

en: Notice: To avoid problems with your XML Sitemap, we strongly recommend you enable Sitemap Indexes and set the Maximum Posts per Sitemap Page to 1000.
ro: Observație: pentru a evita problemele legate de harta ta sit XML, îți recomandăm să activezi indexările hărții sit și să setezi numărul maxim de articole per pagină hartă sit la 1000.

en: Notify search engines based on the selected schedule, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
ro: Notifică motoarele de căutare în baza programei selectate și, de asemenea, actualizează zilnic harta sit statică, dacă este în uz. (folosește WP-Cron, așa că asigură-te că funcționează corespunzător și pe serverul tău)

en: Object Type
ro: Tip de obiect

en: Once Monthly
ro: O dată pe lună

en: Once Weekly
ro: O dată pe săptămână

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Optimize
ro: Optimizează

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
ro: Optimizează performanțele legate de SEO și verifică starea sistemului.

en: Optimize your Robots.txt File
ro: Optimizează fișierul tău Robots.txt

en: Options Reset.
ro: Opțiuni resetate.

en: Organization
ro: Organizație

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
ro: Organizează intrările hărții sit în fișiere distincte în harta ta sit. Activează asta numai dacă harta ta sit conține peste 50.000 de URL-uri sau fișierul are peste 5 MO.

en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. More than 30 million downloads since 2007.
ro: SEO este gata de funcționare pentru blogul tău WordPress. Funcționalități cum ar fi hărți sit XML, SEO pentru tipuri de articol personalizat, SEO pentru bloguri sau situri de afaceri, SEO pentru situri ecommerce și multe altele. Mai mult de 30 de milioane de descărcări din anul 2007.

en: Override the canonical URLs for this post.
ro: Contramandează URL-urile canonice pentru acest articol.

en: PHP Allow URL fopen
ro: PHP Permite URL fopen

en: PHP Exif support
ro: Suport PHP Exif

en: PHP IPTC support
ro: SuportPHP IPTC

en: PHP Max Post Size
ro: Dimensiune maximă articol PHP

en: PHP Max Script Execute Time
ro: Timp maxim de executare script PHP

en: PHP Max Upload Size
ro: Dimensiune maximă de încărcare PHP

en: PHP Memory Limit
ro: Limită de memorie PHP

en: PHP Version
ro: Versiune PHP

en: PHP XML support
ro: Suport PHP XML

en: Page Frequency
ro: Frecvență pagină

en: Page Priority
ro: Prioritate pagină

en: Page Title Format:
ro: Format titlu pagină:

en: Page URL
ro: URL pagină

en: Paged Format:
ro: Format paginat:

en: Performance
ro: Performanță

en: Permalink Setting
ro: Setare legătură permanentă

en: Person
ro: Persoană

en: Person or Organization?
ro: Persoană sau organizație?

en: Pinterest Site Verification:
ro: Verificare sit Pinterest:

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
ro: Plasează un link către sitemap.xml dumneavoastră în fișierul robots.txt virtual.

en: Please Note:
ro: Te rog reține:

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
ro: Vă rugăm să consultați documentul pentru fiecare instrument de ajutor în utilizarea acestora pentru a depana meta social.

en: Please wait...
ro: Te rog așteaptă...

en: Plugins
ro: Module

en: Post
ro: Articol

en: Post Author Image
ro: Imagine autor articol

en: Post Data
ro: Dată articol

en: Post Title Format:
ro: Format titlu articol:

en: Post Types
ro: Tipuri de articol

en: Potential conflict with unknown file %s.
ro: Conflict potențial cu un fișier necunoscut %s.

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
ro: Apasă butonul Scanează pentru a-ți scana articolele pentru videouri! Fă acest lucru dacă conținutul video al unui articol sau a mai multora nu este arătat în harta ta sit.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
ro: Apasă butonul de conectare pentru a te conecta cu Google Analytics; sau dacă ești deja conectat, apasă butonul de deconectare pentru a dezactiva și înlătura toate datele de conectare stocate.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
ro: Apasă acest buton pentru a readuce Facebook și pentru a depana această pagină.

en: Preview Snippet
ro: Previzualizare fragment

en: Priorities
ro: Priorități

en: Privacy Settings
ro: Setări de confidențialitate

en: Pro Version
ro: Versiune Pro

en: Pro Version Only
ro: Numai versiunea Pro

en: Product
ro: Produs

en: Profile
ro: Profil

en: Project Lead
ro: Conducător de proiect

en: Project Leaders
ro: Conducători de proiect

en: Project Manager
ro: Manager proiect

en: Proposed Changes
ro: Modificări propuse

en: Public Figure
ro: Persoană publică

en: Purchase one now
ro: Cumpără una acum

en: Quality guidelines for SEO titles and descriptions
ro: Instrucțiuni de calitate pentru titluri și descrieri SEO

en: Raise execution time
ro: Mărește timpul de execuție

en: Raise memory limit
ro: Mărește limita de memorie

en: Read the All in One SEO Pack user guide
ro: Citește ghidul utilizatorului All in One SEO Pack

en: Reading Settings
ro: Setări afișare

en: Recent Rockstar Contributors
ro: Contributori remarcați recent

en: Redirect Attachments to Post Parent:
ro: Redirecționează atașamente la articolul părinte:

en: Redirect attachment pages to post parent.
ro: Redirecționează pagini de atașamente la articolul părinte.

en: Referer Blocklist
ro: Listă de blocare referințe

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
ro: Înlătură descrierile pentru pagini paginate:

en: Removed empty file %s.
ro: Fișierul gol %s îndepărtat.

en: Rename Conflicting Files
ro: Redenumește fișierele conflictuale

en: Renamed %1$s to %2$s.
ro: %1$s redenumit în %2$s.

en: Reset %s Settings to Defaults
ro: Resetează setările %s la implicite

en: Reset ALL Settings to Defaults
ro: Resetează TOATE setările la valorile implicite

en: Reset Dismissed Notices
ro: Resetează notificările respinse

en: Reset Features
ro: Resetează funcționalitățile

en: Reset General Settings to Defaults
ro: Resetează setările generale la valorile implicite

en: Restrict Access to Video Sitemap
ro: Restricționează accesul la harta sit video

en: Review Your Settings
ro: Revizuiește-ți setările

en: Revisions
ro: Revizii

en: Rewrite Titles:
ro: Rescrie titluri:

en: Robots.txt
ro: Roboti.txt

en: Robots.txt editor
ro: Editor Robots.txt

en: Row %s not found; no rows were deleted.
ro: Rândul %s negăsit; n-a fost șters niciun rând.

en: Rule Type
ro: Tip de regulă

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
ro: Rulează scurtcoduri în descrierile auto-generate:

en: Run Shortcodes In Description
ro: Rulează scurtcoduri în descriere

en: Run Shortcodes In Title
ro: Rulează scurtcoduri în titlu

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
ro: Rulează scurtcodurile care apar în meta tagurile descrierilor de rețele sociale.

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
ro: Rulează scurtcodurile care apar în meta tagurile titlurilor de rețele sociale.

en: SEO Data Import
ro: Import date SEO

en: SEO Description
ro: Descriere SEO

en: SEO Keywords
ro: Cuvinte cheie SEO

en: SEO News
ro: Știri SEO

en: SEO Settings
ro: Setări SEO

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
ro: SEO pentru categorii, etichete și taxonomii personalizate

en: SEO for Custom Post Types:
ro: SEO pentru tipuri de articol personalizat:

en: SEO on only these post types:
ro: SEO numai pentru aceste tipuri de articol:

en: SEO on only these taxonomies:
ro: SEO numai pentru aceste taxonomii:

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
ro: Email de depanare SFWD de la situl %s.

en: SQL Mode
ro: Mod SQL

en: Save
ro: Salvează

en: Save Robots.txt File
ro: Salvează fișierul Robots.txt

en: Scan
ro: Scanează

en: Scan Header
ro: Scanează antetul

en: Scan Now
ro: Scanează acum

en: Scan Posts For Videos
ro: Scanează articole pentru videouri

en: Scan Social Meta
ro: Scanează meta socială

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
ro: Scanează situl tău pentru taguri meta sociale duplicate.

en: Schedule Updates
ro: Programează  actualizări

en: School
ro: Școală

en: Search Engine Visibility
ro: Vizibilitate pentru motoare de căutare

en: Search Title Format:
ro: Format titlu căutare:

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
ro: Verificare de securitate - dacă primești asta în eroare, dezautentifică-te și autentifică-te iar în WordPress

en: Select Individual
ro: Selectează individual

en: Select OG:Image Source
ro: Selectează OG: sursă imagine

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Selectează un fișier ini All in One SEO Pack valid și dă clic pe „Importă” pentru a importa opțiunile de la o stare sau instalare anterioară a All in One SEO Pack.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Dă clic aici pentru documentația despre această setare</a>

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
ro: Selectează tipul de Open Graph care descrie cel mai bine conținutul acestei pagini sau acestui articol.

en: Select the Twitter Card type to use for this Page or Post, overriding the default setting.
ro: Selectează tipul de Twitter Card folosit în aceasta Pagina sau Articol, trecând peste setarea implicită.

en: Select the default type of Twitter Card to display.
ro: Selectează tipul implicit de card Twitter pentru a-l afișa.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
ro: Selectează care tipuri de articol apar în harta ta sit.

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Selectează pentru care tipuri de articole vrei să-ți exporți metadatele All in One SEO Pack.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Dă clic aici pentru documentația despre această setare</a>

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
ro: Selectează care tipuri de articol vrei să le folosești în All SEO Pack pentru a seta valorile meta pentru Open Graph.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
ro: Selectează care arhive de taxonomii apar în harta ta sit.

en: Sent to %s.
ro: Trimis la %s.

en: Set Preferred Site Name:
ro: Setează numele preferat al sitului:

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
ro: Setează opțiunea implicită NU URMĂRI pentru fiecare tip de articol.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
ro: Setează opțiunea implicită FĂRĂ INDEXARE pentru fiecare tip de articol.

en: Set up Google Analytics
ro: Inițializează Google Analytics

en: Settings export file for All in One SEO Pack
ro: Fișier export setări pentru All in One SEO Pack

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
ro: Arată etichete coloană pentru tipuri de articol personalizat:

en: Show Facebook Author on Articles
ro: Arată autor Facebook în articole

en: Show Facebook Publisher on Articles
ro: Arată editor Facebook în articole

en: Show Only Posts With Videos
ro: Arată numai articole cu videouri

en: Show SEO News
ro: Arată știri SEO

en: Show Twitter Author
ro: Arată autor Twitter

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
ro: Arată jurnalul celor mai recente cereri din partea boților blocați. Notă: nu se va urmări niciun bot deja blocat pe serverul web / la nivelul .htaccess.

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
ro: Înregistrează-te astăzi și primești o copie gratuită a e-book-ului 5 sfaturi SEO pentru WordPress (în valoare de 39 de $).

en: Site Language
ro: Limbă sit

en: Site Name
ro: Nume sit

en: Site Title
ro: Titlu sit

en: Site URL
ro: URL sit

en: Sitemap Status
ro: Stare hartă sit

en: Slug may not be empty!
ro: Descriptorul nu poate fi gol!

en: Social Meta
ro: Meta sociale

en: Social Profile Links
ro: Legături profil social

en: Social Settings
ro: Setări sociale

en: Some plugins and themes do not share similar data, or they store data in a non-standard way. If we cannot import this data, it will remain unchanged in your database. Any compatible SEO data will be displayed for you to review. If a post or page already has SEO data in All in One SEO Pack, we will not import data from another plugin/theme.
ro: Unele module și teme nu partajează date similare sau stochează date într-un mod non-standard. Dacă nu putem importa aceste date, ele vor rămâne neschimbate în baza ta de date. Orice date compatibile SEO vor fi afișate pentru a fi revizuite de tine. Dacă un articol sau o pagină are deja date SEO în All in One SEO Pack, nu vom importa date de la un alt modul/o altă temă.

en: Song
ro: Melodie

en: Sorry, something went wrong. Please try again
ro: Regret, ceva a mers greșit. Te rog să încerci din nou

en: Sorry, you can't do that. Please choose a platform and then click Analyze or Convert.
ro: Regret, nu poți face asta. Te rog alege o platformă și apoi dă clic pe Analizează sau Conversie.

en: Specify A Preferred Name:
ro: Specifică un nume preferat:

en: Specify Image Height
ro: Specifică înălțime imagine

en: Specify Image Width
ro: Specifică lățime imagine

en: Specify Publisher URL:
ro: Specifică URL editor:

en: Specify Video Height
ro: Specifică înălțime video

en: Specify Video Width
ro: Specifică lățime video

en: Sports League
ro: Ligă sportivă

en: Sports Team
ro: Echipă sportivă

en: State Province
ro: Provincie

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
ro: Oprește boții ce se comportă nociv și care îți încetinesc situl.

en: Submit
ro: Trimite

en: Submit an XML Sitemap to Google
ro: Trimite o hartă sit XML la Google

en: Subscribe
ro: Abonează-te

en: Summary
ro: Rezumat

en: Summary Large Image
ro: Rezumat imagine mare

en: Support
ro: Suport

en: Support All in One SEO Pack
ro: Suport pentru All in One SEO Pack

en: Support Forum
ro: Forum pentru suport

en: System Status
ro: Stare sistem

en: TV Show
ro: Emisiune TV

en: Tag Title Format:
ro: Format titlu etichetă:

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Taxonomy Title Format:
ro: Format titlu taxonomie:

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ro: Îți mulțumim că rulezi ultima și cea mai bună versiune All in One SEO Pack Pro dintotdeauna! Te rog să-ți revezi setările, deoarece mereu adăugăm noi funcționalități pentru tine!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
ro: Îți mulțumim că rulezi ultima și cea mai bună versiune All in One SEO Pack Pro dintotdeauna! Nou în 2.2: controlezi cine îți accesează situl cu noul editor pentru robots.txt și extensiile editor de fișiere! Activează-le în Manager funcționalități. Nu uita să-ți revezi setările, am adăugat câteva noi!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ro: Îți mulțumim că rulezi ultima și cea mai bună versiune All in One SEO Pack dintotdeauna! Te rog să-ți revezi setările, deoarece mereu adăugăm noi funcționalități pentru tine!

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel=\"publisher\" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
ro: Profilul Google+ pe care l-ai introdus aici va apărea în prima ta pagină ca tagul rel=\"publisher\". Se recomandă ca URL-ul pe care l-ai introdus aici să fie profilul Google+ al  afacerii tale.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
ro: Descrierea primei pagini este descrierea Open Graph pentru prima ta pagină.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
ro: Imaginea primei pagini este imaginea Open Graph pentru prima ta pagină.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
ro: Titlul primei pagini este titlul Open Graph pentru prima ta pagină.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
ro: Descrierea META pentru această pagină. Va contramanda orice descrieri generate automat.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
ro: Numele sitului este numele care este folosit pentru a identifica situl tău web.

en: The following macros are supported:
ro: Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: The frequency of the page.
ro: Frecvența paginii.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %1$simport its settings%2$s?
ro: Modulul All-In-One-SEO a fost detectat. Vrei să-i %1$simporți setările%2$s?

en: The plugin Yoast SEO has been detected. Do you want to %1$simport its settings%2$s into All in One SEO Pack?
ro: Modulul Yoast SEO a fost detectat. Vrei să-i %1$simporți setările%2$s în All in One SEO Pack?

en: The priority of the page.
ro: Prioritatea paginii.

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
ro: Indicatorul roșu înseamnă că sintaxa este invalidă pentru un fișier robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
ro: Indicatorul galben înseamnă că o extensie non-standard a fost recunoscută; nu toate accesările cu crawlere o pot recunoaște sau interpreta în același fel. Directivele Permite și Hartă sit sunt utilizate în mod obișnuit de Google și Yahoo.

en: Themes
ro: Teme

en: There are many ways you can help support All in One SEO Pack.
ro: Există mai multe modalități prin care poți ajuta suportul pentru All in One SEO Pack

en: There are no other modules currently loaded!
ro: Nu există alte extensii încărcate în prezent!

en: There is a new version of %1$s available. Go to <a href='%2$s'>the plugins page</a> for details.
ro: Este disponibilă o nouă versiune a %1$s. Du-te la <a href='%2$s'>pagina module</a> pentru detalii.

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
ro: Această meta Open Graph îți permite să adaugi un nume general al secțiunii care descrie cel mai bine acest conținut.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
ro: Această meta Open Graph îți permite să adaugi o listă de cuvinte cheie care descriu cel mai bine acest conținut.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
ro: Aceasta îți permite să setezi etichetele titlului pentru fiecare tip de articol personalizat.

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul descrierilor meta. Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru arhive autor.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru arhive categorii.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru arhive articol personalizat.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru arhive de date.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru pagini.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru articole.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru arhive de etichete.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru pagina 404.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru pagina de căutare.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul etichetei titlului pentru prima pagină.<br />Următoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This displays an SEO News widget on the dashboard.
ro: Asta afișează o piesă Știri SEO pe panoul de control.

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
ro: Aceasta activează suportul pentru a face anonim IP-ul în Google Analytics.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
ro: Aceasta activează suportul pentru funcționalitățile de afișare a anunțurilor publicitare în Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
ro: Aceasta activează suportul pentru Ecommerce îmbunătățit în Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
ro: Aceasta activează suportul pentru Atribuire legătură îmbunătățită în Google Analytics.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
ro: Aceasta este descrierea Open Graph a acestei pagini sau a acestui articol.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
ro: Acesta este titlul Open Graph al acestei pagini sau al acestui articol.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
ro: Aceasta este lista referenților respinși folosită pentru blocarea boților răi.

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
ro: Aceasta este lista agenților utilizator respinși folosită pentru blocarea boților răi.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
ro: Aceasta îți permite să selectezi care ecrane afișează coloanele titlu SEO, cuvinte cheie SEO și descriere SEO.

en: This option allows you to control whether rel=\"publisher\" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
ro: Această opțiune îți permite să controlezi dacă rel=\"publisher\" este afișat în prima pagină a sitului tău. Google recomandă folosirea acesteia dacă situl este un sit web de afaceri.

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel=\"author\" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
ro: Această opțiune îți permite să controlezi în ce tipuri de pagini vrei să afișezi rel=\"author\" în calitate de autor Google. Opțiunile includ pagina din față (prima pagina a sitului tău), articole, pagini și orice tipuri de articol personalizat. Opțiunea Oriunde altundeva include 404, căutare, categorii, etichete, taxonomii personalizate, arhive dată, arhive autor și orice alt șablon de pagină.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
ro: Această opțiune îți permite să comuți folosirea cuvintelor cheie meta pe întregul sit.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
ro: Această opțiune îți permite să alegi care imagine va fi afișată implicit pentru imaginea Open Graph. Poți contramanda acest lucru în articole individuale.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
ro: Această opțiune îți permite să revii la imaginea implicită dacă nicio imagine nu a putut fi găsită mai sus.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
ro: Această opțiune îți permite să selectezi imaginea Open Graph care va fi folosită pentru această pagină sau acest articol, contramandând setările implicite.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
ro: Această opțiune îți permite să setezi o înălțime implicită pentru imaginile tale, acolo unde nu este specificată.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
ro: Această opțiune îți permite să setezi o lățime implicită pentru imaginile tale, acolo unde nu este specificată.

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
ro: Această opțiune îți permite să specifici o legătură către videoul Open Graph folosit în această pagină sau în acest articol.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
ro: Această opțiune îți permite să încarci o imagine pentru a o folosi ca imagine Open Graph pentru această pagină sau acest articol.

en: This option lets you upload an image to use as the Twitter image for this Page or Post.
ro: Această opțiune îți permite să încarci o imagine pentru a o folosi ca imagine Twitter pentru această pagină sau acest articol.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
ro: Această opțiune setează o imagine implicită care poate fi folosită pentru imaginea Open Graph. Poți încărca o imagine, selecta o imagine din biblioteca media sau plasa URL-ul unei imagini aici.

en: This option will auto generate your Open Graph descriptions from your post content instead of your post excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
ro: Această opțiune va genera automat descrieri Open Graph din conținutul articolului tău în loc de rezumatul articolului. Utilizatorii WooCommerce ar trebui să citească documentația referitoare la această setare.

en: This option will auto generate your meta descriptions from your post content instead of your post excerpt. This is useful if you want to use your content for your autogenerated meta descriptions instead of the excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
ro: Această opțiune va genera automat descrieri meta din conținutul articolului tău în loc de rezumatul articolului. Ea este utilă dacă vrei să-ți folosești conținutul pentru descrieri meta auto-generate în loc de rezumat. Utilizatorii WooCommerce ar trebui să citească documentația referitoare la această setare.

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by Google
ro: Această opțiune va genera automat URL-uri canonice pentru întreaga instalare WordPress. Acest lucru va ajuta la prevenirea penalizărilor pentru conținut duplicat de către Google

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
ro: Această setare îți permite să mărești timpul de execuție al PHP la o valoare rezonabilă.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
ro: Această setare îți permite să mărești limita de memorie PHP la o valoare rezonabilă. Notă: nucleul WordPress și alte module WordPress pot modifica, de asemenea, valoarea limitei de memorie.

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
ro: Acest șir este adăugat/prefixat la titlurile paginilor indexate paginate (precum prima pagină sau pagini arhivă).

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
ro: Aceasta va fi descrierea meta pentru prima ta pagină. Ea este independentă față de orice altă opțiune. Valoarea implicită nu este în niciun caz descrierea meta dacă aceasta nu este setată.

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
ro: Aceasta va fi cheia licenței primită la achiziționarea produsului. Este folosită pentru actualizări automate.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
ro: Aceasta va arăta sau va ascunde opțiunile avansate SEO pentru tipuri de articol personalizat.

en: Tips for good on-page SEO
ro: Sfaturi pentru SEO bun pe pagină

en: Title
ro: Titlu

en: Title Format:
ro: Format titlu:

en: Title Settings
ro: Setări titlu

en: Track Blocked Bots
ro: Urmărește boți blocați

en: Track Elements Visibility:
ro: Urmărește vizibilitate elemente:

en: Track Events:
ro: Urmărește evenimente:

en: Track Facebook and Twitter:
ro: Urmărește Facebook și Twitter:

en: Track Media Query:
ro: Urmărește interogare media:

en: Track Multiple Domains:
ro: Urmărește mai multe domenii:

en: Track Outbound Forms:
ro: Urmărește formulare de ieșire:

en: Track Outbound Links:
ro: Urmărește legături de ieșire:

en: Track Page Scrolling:
ro: Urmărește derularea paginii:

en: Track Page Visibility:
ro: Urmărește vizibilitate pagină:

en: Track URL Changes:
ro: Urmărește modificări URL:

en: Tracking Domain:
ro: Domeniu de urmărire:

en: Translate
ro: Tradu

en: Translation contributors and translation editors
ro: Contributori traducere și editori traducere

en: Twitter Card Type
ro: Tip de card Twitter

en: Twitter Domain
ro: Domeniu Twitter

en: Twitter Settings
ro: Setări Twitter

en: Twitter Site
ro: Sit Twitter

en: UPGRADE TO PRO VERSION
ro: ACTUALIZEAZĂ LA VERSIUNEA PRO

en: URL to the page. This field accepts relative URLs or absolute URLs with the protocol specified.
ro: URL-ul paginii. Acest câmp acceptă URL-uri relative sau URL-uri absolute cu protocolul specificat.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
ro: Acces neautorizat; încearcă reîncărcarea paginii.

en: University
ro: Universitate

en: Unprotect Post Meta Fields:
ro: Anulează protecția câmpurilor meta de articol:

en: Update .htaccess
ro: Actualizează .htaccess

en: Update Features
ro: Actualizează funcționalitățile

en: Update Options
ro: Actualizează opțiunile

en: Update Robots.txt File
ro: Actualizează fișierul Robots.txt

en: Update Sitemap
ro: Actualizează harta sit

en: Update robots.txt
ro: Actualizează robots.txt

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Upgrade To Pro
ro: Actualizează la Pro

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
ro: Actualizează la versiunea All in One SEO Pack Pro

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro to access priority support and premium features.
ro: Actualizează la All in One SEO Pack Pro pentru a avea acces la suport prioritar și funcționalități premium.

en: Upgrade to Pro
ro: Actualizează la Pro

en: Upload Image
ro: Încarcă imagine

en: Use AIOSEO Title and Description
ro: Folosește titlu și descriere AIOSEO

en: Use Categories In Article Tags
ro: Folosește categorii în etichete articol

en: Use Categories for META keywords:
ro: Folosește categorii pentru cuvinte cheie META:

en: Use Content For Autogenerated Descriptions:
ro: Folosește conținutul pentru descrieri generate automat:

en: Use Content For Autogenerated OG Descriptions
ro: Folosește conținutul pentru descrieri OG generate automat

en: Use Custom Blocklists
ro: Folosește liste de blocare personalizate

en: Use Custom Field For Image
ro: Folosește câmp personalizat pentru imagine

en: Use Default If No Image Found
ro: Folosește implicit dacă nu se găsește nicio imagine

en: Use Keywords In Article Tags
ro: Folosește cuvinte cheie în etichete articol

en: Use Keywords:
ro: Folosește cuvinte cheie:

en: Use Original Title:
ro: Folosește titlu original:

en: Use Post Tags In Article Tags
ro: Folosește etichete articol în etichete articol

en: Use Schema.org Markup
ro: Folosește markup Schema.org

en: Use Static Front Page Instead
ro: Folosește în schimb pagina din față statică

en: Use Tags for META keywords:
ro: Folosește etichete pentru cuvinte cheie META:

en: Use categories in generated article tags.
ro: Folosește categorii în etichetele de articol generate.

en: Use keywords in generated article tags.
ro: Folosește cuvinte cheie în etichetele de articol generate.

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
ro: Folosește nu urmări pentru pagini/articole paginate:

en: Use noindex for Author Archives:
ro: Folosește fără indexare pentru arhive autor:

en: Use noindex for Categories:
ro: Folosește fără indexare pentru pentru categorii:

en: Use noindex for Date Archives:
ro: Folosește fără indexare pentru arhive dată:

en: Use noindex for Tag Archives:
ro: Folosește fără indexare pentru arhive etichete:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
ro: Folosește fără indexare pentru arhive taxonomii:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
ro: Folosește fără indexare pentru pagini/articole paginate:

en: Use noindex for the 404 page:
ro: Folosește fără indexare pentru pagina 404:

en: Use noindex for the Search page:
ro: Folosește fără indexare pentru pagina de căutare:

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
ro: Utilizați ieșire tamponare pentru a se asigura că titlul sa rescris. Activați această opțiune dacă aveți probleme cu tag-ul titlu, fiind stabilit de temă sau de un alt plugin.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
ro: Folosește descriptori sau ID-uri de pagină, separate prin virgulă, pentru a exclude pagini din harta sit.

en: Use post tags in generated article tags.
ro: Folosește etichete articol în etichetele de articol generate.

en: Use the drop down below to choose which plugin or theme you wish to import SEO data from.
ro: Folosește meniul derulant de mai jos pentru a alege modulul sau tema din care vrei să imporți date SEO.

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
ro: Folosește constructorul de reguli de mai jos pentru a adăuga reguli și să creezi un nou fișier Robots.txt. Dacă ai deja un fișier Robots.txt ar trebui să folosești funcționalitatea Editor fișier în All in One SEO Pack pentru a-l edita sau poți șterge fișierul Robots.txt actual și să începi unul nou cu constructorul de reguli de mai jos.

en: Use the system default
ro: Folosește sistemul implicit

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
ro: Folosește aceste bife pentru a selecta care tipuri de articol vrei să le folosești cu All in one SEO Pack.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
ro: Folosește aceste bife pentru a selecta ce taxonomii vrei să folosești pentru All in One SEO Pack.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
ro: Folosește această opțiune pentru a activa urmărirea domeniilor multiple sau suplimentare.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
ro: Folosește wp_title pentru a avea titlul folosit de temă; acesta este implicit dezactivat. Dacă folosești această opțiune, setează-ți corespunzător formatul titlului, întrucât tema s-ar putea să-și facă de asemenea propriul ei titlu SEO.

en: User Agent
ro: Agent utilizator

en: User Agent Blocklist
ro: Listă de blocare agenți utilizatori.

en: Version
ro: Versiune

en: Video SEO Module
ro: Extensie SEO video

en: Video Sitemap
ro: Hartă sit video

en: View the Changelog
ro: Vezi istoricul de modificări

en: Want to see your name and picture here as a community developer? %1$sClick here%2$s to open an issue on GitHub to report a bug, request a feature or find an issue and submit code!
ro: Vrei să-ți vezi numele și poza aici ca dezvoltator al comunității? %1$sDă clic aici%2$s pentru a deschide o problemă pe Github pentru a raporta o eroare, pentru a solicita o funcționalitate sau găsește o problemă și trimite codul!

en: Warning: You're blocking access to search engines.
ro: Avertizare: Blochezi accesul motoarelor de căutare.

en: Warning: a static sitemap '%1$s' generated by All in One SEO Pack %2$s on %3$s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
ro: Avertizare: există deja o hartă sit statică „%1$s” generată de All in One SEO Pack %2$s pe %3$s și poate intra în conflict cu generarea hărții sit dinamice.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
ro: Avertizare: generarea hărții sit dinamice trebuie să aibă legăturile permanente activate.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
ro: Avertizare: setările tale de confidențialitate sunt configurate să ceară motoarele de căutare să nu-ți indexeze situl; poți schimba asta în %s pentru blogul tău.

en: Watch video tutorials
ro: Vizionează tutoriale video

en: We have complete documentation on every setting and feature
ro: Avem documentație completă pentru fiecare setare și funcționalitate.

en: We've detected you're running WooCommerce.
ro: Am detectat că folosești WooCommerce.

en: Webmaster Verification
ro: Verificare webmaster

en: Website
ro: Sit web

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Welcome to All in One SEO Pack
ro: Bine ai venit la All in One SEO Pack

en: Welcome to All in One SEO Pack %s
ro: Bine ai venit la All in One SEO Pack %s

en: Welcome to Version %s!
ro: Bine ai venit la versiunea %s!

en: Welcome to version %s. Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ro: Bine ai venit la versiunea %s. Îți mulțumim că rulezi ultima și cea mai bună versiune All in One SEO Pack Pro dintotdeauna! Te rog să-ți revezi setările, deoarece mereu adăugăm noi funcționalități pentru tine!

en: What Does This Mean?
ro: Ce înseamnă asta?

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduci aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt în antetul tuturor paginilor. Poți introduce aici orice alt antet suplimentar pe care-l vrei, chiar referiri la foi de stiluri.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduci aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt în antetul tuturor articolelor. Poți introduce aici orice alt antet suplimentar pe care-l vrei, chiar referiri la foi de stiluri.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
ro: Ceea ce introduci aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt în antetul paginii din față dacă ai setat o pagină statică în Setări, Afișare, Afișări pagina din față. Poți introduce aici orice alt antet suplimentar pe care-l vrei, chiar referiri la foi de stiluri. Asta va reveni la folosirea antetelor suplimentare de pagină dacă le-ai setat și nu introduci nimic aici.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduci aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt în antetul primei pagini dacă ai selectată opțiunea ca pagina din față să afișeze ultimele articole în Setări, Afișare. De asemenea, va fi copiat cuvânt cu cuvânt în antetul paginii Articole dacă ai setat asta în Setări, Afișare. Poți introduce aici orice alt antet suplimentar pe care-l vrei, chiar referiri la foi de stiluri.

en: What&#8217;s New
ro: Noutăți

en: WordPress DB Version
ro: Versiune bază de date WordPress

en: WordPress Version
ro: Versiune WordPress

en: XML Sitemap
ro: Hartă sit XML

en: XML Sitemaps
ro: Hărți sit XML

en: Yes
ro: Da

en: You can %1$s click here%2$s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
ro: Poți %1$s da clic aici%2$s pentru a merge la setările de afișare și pentru a comuta vizibilitatea blogului.

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
ro: Nu ai acces la această pagină; încearcă să te autentifica ca administrator.

en: You may change this by activating or deactivating
    						modules in the Feature Manager.
ro: Poți modifica acest lucru prin activarea sau dezactivarea
    						extensiilor în Manager funcționalități.

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Poți alege să exporți setările din extensii active și conținutul din datele articolului.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Dă clic aici pentru documentația despre această setare</a>

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme. If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
ro: Poate preferi să folosești taguri meta sociale care sunt produse de alt(e) modul(e) sau de o temă. În acest caz, ar trebui să dezactivezi această funcționalitate meta socială în Managerul funcționalități din All in One SEO Pack.

en: You must <a href="%s">enter a valid License Key</a> for it to work.
ro: Pentru a funcționa trebuie <a href="%s">introdusa o Licență valida</a>.

en: You should avoid duplicate social meta tags. You can use these free tools from Facebook and Twitter to validate your social meta and check for errors:
ro: Ar trebui să eviți duplicarea tagurilor meta de rețele sociale. Poți folosi aceste instrumente gratuite de la Facebook, Google și Twitter pentru a-ți valida meta socială și verificarea erorilor:

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
ro: Fișierul tău Robots.txt a fost optimizat. Aici sunt rezultatele și recomandările. Dă clic pe butonul Actualizează fișierul Robots.txt de mai jos pentru a scrie aceste modificări în fișierul tău Robots.txt. Dă clic pe butonul Ignoră modificările pentru a ignora aceste recomandări și să-ți păstrezi fișierul Robots.txt actual.

en: Your license has expired. Please %1$s click here %2$s to purchase a new one.
ro: Licența a expirat. Te rog %1$s apasă aici %2$s ca sa o reînnoiești.

en: archive pages
ro: pagini arhivă

en: author pages
ro: pagini autor

en: compressed
ro: comprimat

en: dynamic
ro: dinamic

en: follow
ro: urmărește

en: frequency
ro: frecvență

en: homepage
ro: prima pagină

en: index
ro: Index

en: nofollow
ro: nu urmări

en: noindex
ro: fără indexare

en: posts
ro: articole

en: priority
ro: prioritate

en: taxonomies
ro: taxonomii

en: view your sitemap
ro: vezi harta ta sit
