Plugins - Jetpack by WordPress.com - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (2879 entries)

en:  (Opens in new window)
ro: (Se deschide în fereastră nouă)

en:  (powered by VaultPress).
ro:  (propulsate de VaultPress).

en:  Premium Themes
ro: Teme premium

en:  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default content width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
ro[0]: Lățimea implicită a conținutului pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d pixel.
ro[1]: Lățimea implicită a conținutului pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d pixeli.
ro[2]: Lățimea implicită a conținutului pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d de pixeli.

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
ro: %s nu este activă. Poate fi activată cu „wp jetpack module activate %s”

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
ro: Vezi starea completă cu „wp jetpack status full”

en: # of Tweets Shown (1 to 20):
ro: # twituri arătate (1 la 20):

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator.
ro: %(moduleName)s a fost dezactivată de un administrator al sitului.

en: %(moduleName)s has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
ro: %(moduleName)s a fost dezactivată de un administrator al sitului. {{link}}Află mai mult{{/link}}.

en: %(number)s View | %(number)s Views
ro[0]: %(number)s vizualizare
ro[1]: %(number)s vizualizări
ro[2]: %(number)s de vizualizări

en: %(slug)s failed to activate. %(error)s
ro: %(slug)s a eșuat la activare. %(error)s

en: %(slug)s failed to deactivate. %(error)s
ro: %(slug)s a eșuat la dezactivare. %(error)s

en: %(slug)s has been activated.
ro: %(slug)s a fost activat.

en: %(slug)s has been deactivated.
ro: %(slug)s a fost dezactivat.

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
ro[0]: %1$d element de meniu de mâncăruri
ro[1]: %1$d elemente de meniu mâncăruri
ro[2]: %1$d de elemente de meniu mâncăruri

en: %1$s %2$s Views
ro: %1$s %2$s vizualizări

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
ro: %1$s (%2$s) crede că ai putea fi interesat de următorul articol:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
ro: Sigur că da. %1$s pentru a adaugă câmpuri noi ca: bifă, casetă text, zonă text, buton radio sau o listă derulantă.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
ro: Da, poți citi impresiile, în orice moment, dând clic pe legătura "%1$s" din meniul administrator.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
ro: Bară laterală %1$s

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
ro[0]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivată</a>.
ro[1]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivate</a>.
ro[2]: Dacă situl tău nu este accesibil publicului, ar trebui ca <a href="%1$s" title="%2$s">să fie dezactivate</a>.

en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: %1$s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
    		Jetpack combines the power of %1$s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate
    		in math blogging platforms. Use $latex your latex code here$ or [latex]your latex code here[/latex]
    		to include  in your posts and comments. Enjoy all sorts of options and embrace your inner nerd.
ro: %1$s este un limbaj de marcare puternic pentru scrierea ecuațiilor matematice complexe și a formulelor.
    		Jetpack combină puterea %1$s și simplitatea lui WordPress pentru a-ți oferi ultimele
    		platforme de blogging în matematică. Folosește $latex your latex code here$ sau [latex]your latex code here[/latex]
    		pentru a-l include în articolele și comentariile tale. Bucură-te de tot felul de opțiuni și îmbrățișează tocilarul din tine.

en: %1$s must be %2$s.
ro: %1$s trebuie să fie %2$s.

en: %1$s must be one of %2$s
ro: %1$s trebuie să fie unul dintre %2$s

en: %1$s on %2$s
ro: %1$s pe %2$s

en: %1$s visible and hidden items must be a list of %2$s.
ro: %1$s elemente vizibile și ascunse trebuie să fie o listă de %2$s.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
ro: Dezactivează %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
ro[0]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permite accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.
ro[1]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permit accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.
ro[2]: Ca și fluxurile RSS ale sitului, %l permit accesul terților la articolele tale și la alte tipuri de conținut.

en: %s (Required)
ro: %s (obligatoriu)

en: %s Back
ro: %s Înapoi

en: %s Error
ro: Eroare %s

en: %s Get help unlocking your site
ro: %s Primești ajutor pentru deblocarea sitului

en: %s could not be activated.
ro: %s nu a putut fi activat.

en: %s has already been whitelisted
ro: %s a fost deja înscris în lista albă

en: %s has been activated.
ro: %s a fost activată.

en: %s has been deactivated.
ro: %s a fost dezactivată.

en: %s has been whitelisted.
ro: %s a fost înscris în lista albă.

en: %s is not a registered custom sharing service.
ro: %s nu este un serviciu de partajare personalizat înregistrat.

en: %s is not a valid command.
ro: %s nu e o comandă validă.

en: %s is not a valid module.
ro: %s nu este o extensie validă.

en: %s is not a valid role.
ro: %s nu este un rol valid.

en: %s is required
ro: %s este obligatoriu

en: %s must be a Twitter username.
ro: %s trebuie să fie un nume utilizator Twitter.

en: %s must be a list of valid modules
ro: %s trebuie să fie o listă de extensii valide

en: %s must be a positive integer.
ro: %s trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: %s must be a string prefixed with 'custom-' and followed by a numeric ID.
ro: %s trebuie să fie un șir prefixat cu 'custom-' și urmat de un ID numeric.

en: %s must be a string.
ro: %s trebuie să fie un șir.

en: %s must be an alphanumeric string or a verification tag.
ro: %s trebuie să fie un șir de caractere alfanumerice sau o etichetă de verificare.

en: %s must be an alphanumeric string.
ro: %s trebuie să fie un șir alfanumeric.

en: %s must be an array
ro: %s trebuie să fie un tablou

en: %s must be an array of post types.
ro: %s trebuie să fie un tablou de tipuri de articol.

en: %s must be an array with sharing name, url and icon.
ro: %s trebuie să fie un tablou cu nume de partajare, URL și icon.

en: %s must be an array with visible and hidden items.
ro: %s trebuie să fie un tablou cu elemente vizibile și ascunse.

en: %s must be true, false, 0 or 1.
ro: %s trebuie să fie adevărat, fals, 0 sau 1.

en: %s needs sharing name, url and icon.
ro: %s are nevoie de nume de partajare, URL și icon.

en: %s not recognized
ro: %s nerecunoscut

en: %s option reset
ro: A fost resetată opțiunea %s

en: %s plugin need updating. | %s plugins need updating.
ro[0]: %s modul are nevoie de actualizare.
ro[1]: %s module au nevoie de actualizare.
ro[2]: %s de module au nevoie de actualizare.

en: %s requires a valid email address
ro: %s necesită o adresă de email validă

en: %s requires at least one selection
ro: %s necesită măcar o selecție

en: %s username:
ro: Utilizator %s:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
ro: %s vrea să-ți acceseze datele sitului. Autentifică-te pentru a autoriza accesul.

en: &laquo; Previous
ro: &laquo; Precedent

en: &larr; Older Comments
ro: &larr; Comentarii mai vechi

en: &mdash; Select &mdash;
ro: &mdash; Selectează &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
ro: Mai sus sunt opțiunile tale. Poți să le obții 'get', să le ștergi 'delete' sau să le actualizezi 'update'.

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
ro: De asemenea, poți afișa 'list' sau șterge 'clear' lista albă.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
ro: Scrie „wp jetpack options” pentru mai multe informații.

en: (Only administrators will see this message.)
ro: (Numai administratorii vor vedea acest mesaj.)

en: (Only admins can see this message)
ro: (Numai administratorii pot vedea acest mesaj)

en: (at most 10)
ro: (cel mult 10)

en: (modified %s ago)
ro: (modificat acum %s)

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: + Add New WordPress
ro: + Adaugă WordPress nou

en: 10 community members
ro: 10 membri ai comunității

en: 13Gb of high-speed video hosting
ro: Găzduire video de mare viteză pentru 13 GO

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ro: %1$s pe %2$s

en: 404 error page
ro: Pagină eroare 404

en: 50 community members
ro: 50 de membri ai comunității

en: < Clear Filters
ro: < Elimină filtrele

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
ro: <a class="button-primary" href="%s">Activează acum</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
ro: <a class="button-primary" href="%s">Activează acum</a> sau <a href="%s" >întoarce-te la pagina anterioară</a>.

en: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Learn more</a> about these options.
ro: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Află mai mult</a> despre aceste opțiuni.

en: <b>%</b> Replies
ro: <b>%</b> Răspunsuri

en: <b>1</b> Reply
ro: <b>1</b> Răspuns

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
ro: Tagul HTML <code>%s</code> s-a înlăturat deoarece nu este permis

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
ro: <p><a href="%1$s" title="Optează pentru Administrare sit la WordPress.com" >Activare administrare sit</a> pentru a gestiona mai multe situri din panoul nostru de control centralizat de la wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Află mai multe</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activează acum</a>

en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
ro: <p>Adresa ta IP <code>%2$s</code> a fost marcată pentru posibile încălcări de securitate. Poți debloca autentificarea dacă îți trimiți o legătură specială prin email. <a href="%3$s">Află mai mult</a></p>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">o</span> <span class="label">zi.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">zile.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de zile.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">O</span> <span class="label">zi rămasă.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">zile rămase.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de zile rămase.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">o</span> <span class="label">oră.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">ore.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de ore.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">O</span> <span class="label">oră rămasă.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">ore rămase.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de ore rămase.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">minut.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de minute.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minut rămas.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute rămas.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de minute rămase.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">o</span> <span class="label">lună.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">luni.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de luni.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">O</span> <span class="label">lună rămasă.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">luni rămase.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de luni rămase.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">o</span> <span class="label">secundă.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">secunde.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de secunde.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">O</span> <span class="label">secundă rămasă.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">secunde rămase.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de secunde rămase.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years ago.</span>
ro[0]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">an.</span>
ro[1]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">ani.</span>
ro[2]: Acum <span class="difference">%s</span> <span class="label">de ani.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years to go.</span>
ro[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">an rămas.</span>
ro[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">ani rămași.</span>
ro[2]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">de ani rămași.</span>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
ro: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Înapoi la %2$s" rel="gallery">Înapoi la Galerie</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
ro: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Mai vechi

en: <span>%d</span> bloggers like this:
ro: <span>%d</span> blogeri au apreciat:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
ro: <span>Autor:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
ro: <strong>%s</strong> nu este un sit permis pentru înglobare.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
ro: <strong>Jetpack este activat!</strong> Fiecare sit din rețea trebuie conectat individual de către administratorul său.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
ro: <strong>Nu ai răspuns corect la problema de matematică.</strong> Acest lucru este folosit pentru a combate spam-ul, atunci când API-ul Protecției nu este disponibil. Te rog să folosești butonul de navigare "înapoi" pentru a reveni la pagina de autentificare, să apeși butonul "reîncarcă" pentru a genera o nouă problemă de matematică și să încerci să te autentifici din nou.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
ro: Pentru a accesa acest sit este necesar un cont WordPress.com. Dă clic pe butonul de mai jos pentru autentificare sau creează un cont gratuit WordPress.com.

[ctx: A caption for a button to cancel disconnection.]
en: Stay connected
ro: Rămâi conectat

[ctx: A caption for a button to disconnect.]
en: Disconnect
ro: Deconectează

[ctx: A caption for a button to upgrade an existing paid feature to a higher tier.]
en: Upgrade
ro: Actualizează

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: FIX
ro: CORECTEAZĂ

[ctx: A caption for a small button to fix security issues.]
en: Threats
ro: Amenințări

en: A connection ID must be passed in order to disconnect.
ro: Trebuie să fie trecut un ID de conexiune pentru deconectare.

en: A connection problem with WordPress.com.
ro: O problemă de conexiune cu WordPress.com.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
ro: Câteva cuvinte bine alese pentru a-ți motiva cititorii să comenteze.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment.
ro: Câteva cuvinte atrăgătoare pentru a-ți motiva cititorii să comenteze.

[ctx: A header for a preview area in the configuration screen.]
en: Preview
ro: Previzualizează

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
ro: Descriere

[ctx: A header for the shortcode display]
en: Shortcode
ro: Scurtcod

[ctx: A header for the video rating area]
en: Rating
ro: Evaluare

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
ro: Partajare

[ctx: A heading for a block of related posts.]
en: Related
ro: Similare

en: A known issue.
ro: O problemă cunoscută.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ro: Un comentariu nou la articolul „%s” așteaptă aprobarea ta

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ro: Un pingback nou la articolul „%s” așteaptă aprobarea ta

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ro: Un trackback nou la articolul „%s” așteaptă aprobarea ta

en: A non-empty token argument must be passed.
ro: Trebuie să fie trecut un argument de token care nu este gol.

en: A post or page is first published
ro: Un articol sau o pagină este publicat(ă) prima dată

en: A post or page is updated
ro: Un articol sau o pagină este actualizat(ă)

en: A problem with your XMLRPC file.
ro: E o problemă cu fișierul tău XMLRPC.

en: A simple widget that displays social media icons.
ro: O piesă simplă care afișează iconuri din media socială.

en: A site without traffic is like a car without gas. Jetpack helps you fill up so that you can achieve your goals.
ro: Un sit fără trafic este ca o mașină fără carburant. Jetpack te ajută să faci plinul pentru a-ți atinge obiectivele.

en: A superior search experience powered by Elasticsearch providing your users with faster and more relevant search results. Previously only available to WordPress.com VIP customers and trusted by industry-leading brands.
ro: O experiență de căutare superioară propulsată de Elasticsearch care oferă  utilizatorilor rezultate de căutare mai rapide și mai relevante. Anterior disponibilă numai pentru clienții VIP ai WordPress.com și recunoscută de cele mai mari branduri din industrie.

en: A theme conflict.
ro: Un conflict de temă.

en: A valid post_id is required.
ro: Un post_id valid este obligatoriu.

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
ro: O piesă în bara ta laterală permite vizitatorilor să se aboneze la situl tău astfel încât ei primesc un email
    →	→	de fiecare dată când publici conținut nou. Vizitatorii tăi pot, de asemenea, să se aboneze la comentariile unui articol pentru a continua conversația.

en: ACTIVE
ro: ACTIVEAZĂ

en: Access the full list of Jetpack modules available on your site.
ro: Accesează lista completă a extensiilor Jetpack disponibile pe situl tău.

en: Account Settings
ro: Setări cont

en: Account URL
ro: URL cont

en: Action cancelled. Have a question?
ro: Acțiune anulată. Ai vreo întrebare?

en: Activate
ro: Activare

en: Activate Ads
ro: Activează reclamele

en: Activate Akismet
ro: Activează Akismet

en: Activate Google Analytics
ro: Activează Google Analytics

en: Activate Jetpack Manage
ro: Activează Administrare Jetpack

en: Activate Protect
ro: Activează Protecție

en: Activate Publicize
ro: Activează Publicitate

en: Activate SEO Tools
ro: Activează instrumente SEO

en: Activate Search
ro: Activează Căutare

en: Activate Site Management and JSON API
ro: Activează administrare sit și API JSON

en: Activate Site Stats
ro: Activează statistici sit

en: Activate Video Hosting
ro: Activează Găzduire video

en: Activate recommended features
ro: Activează funcționalitățile recomandate

en: Activate this module to use the advanced SEO tools.
ro: Activează această extensie pentru a folosi instrumente SEO avansate.

en: Activating %(slug)s…
ro: Se activează %(slug)s…

en: Activating recommended features…
ro: Activez funcționalitățile recomandate...

en: Active
ro: Activă

en: Activity
ro: Activitate

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Contact Form
ro: Adaugă formular de contact

en: Add Field
ro: Adaugă câmp

en: Add Jetpack Search Widget
ro: Adaugă piesa Căutare Jetpack

en: Add Many Items
ro: Adaugă multe elemente

en: Add Menu Item
ro: Adaugă un element de meniu

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Comic
ro: Adaugă o nouă bandă desenată

en: Add New Menu Item Label
ro: Adaugă o nouă etichetă element meniu

en: Add New Menu Section
ro: Adaugă secțiune nouă de meniu

en: Add New Project
ro: Adaugă un proiect nou

en: Add New Project Tag
ro: Adaugă o nouă etichetă de proiect

en: Add New Project Type
ro: Adăugă un tip nou de proiect

en: Add New Testimonial
ro: Adaugă un testimonial nou

en: Add One Item
ro: Adaugă un element

en: Add Phrase to be ignored
ro: Adaugă o expresie pentru a fi ignorată

en: Add Search (Jetpack) Widget
ro: Adaugă piesa Căutare (Jetpack)

en: Add These New Menu Items
ro: Adaugă aceste noi elemente de meniu

en: Add a Simple Payment Button as a Widget.
ro: Adaugă un buton Plăți simple ca o piesă.

en: Add a filter
ro: Adaugă un filtru

en: Add a new field
ro: Adaugă un nou câmp

en: Add a new service
ro: Adaugă un serviciu nou

en: Add a phrase
ro: Adaugă o expresie

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
ro: Adaugă un formular de înscriere prin email pentru a permite vizitatorilor să se aboneze la blog.

en: Add an icon
ro: Adaugă un icon

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
ro: Adaugă și organizează conținutul care nu se potrivește neapărat într-un articol sau o pagină statică, cum ar fi portofolii
    		sau testimoniale. Conținutul personalizat poate fi vizibil la URL-uri specifice sau îl poți adăuga cu scurtcoduri.

en: Add another option
ro: Adaugă altă opțiune

en: Add as many custom widgets as you like by dragging and dropping and customize each to fit your needs,
    		including, Twitter streams, Facebook like boxes, custom images, Gravatars, tiled galleries, recent posts,
    		or social icons.
ro: Adaugă cât mai multe piese personalizate vrei prin tragere și plasare și personalizează-le pe fiecare pentru a se potrivi nevoilor tale,
    →	→	inclusiv fluxuri Twitter, casete apreciere Facebook, imagini personalizate, Gravatare, galerii placate, articole recente,
    →	→	sau iconuri sociale.

en: Add contact form
ro: Adaugă formular de contact

en: Add logo
ro: Adaugă logo

en: Add new option...
ro: Adaugă opțiune nouă...

en: Add or remove Labels
ro: Adaugă sau înlătură etichete

en: Add or remove tags
ro: Adaugă sau șterge etichete

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
ro: Adaugă butoane de partajare pe blogul tău și le permite vizitatorilor să partajeze articole cu prietenii lor.

en: Add sharing buttons to your posts
ro: Adaugă butoane de partajare în articolele tale

en: Add social-media icons to your site.
ro: Adaugă iconuri media socială pe situl tău.

en: Add the Jetpack search widget to your sidebar to configure advanced search filters.
ro: Adaugă piesa Căutare Jetpack în bara ta laterală pentru a configura filtrele de căutare avansată.

en: Add the Search (Jetpack) widget to your sidebar
ro: Adaugă piesa Căutare (Jetpack) în bara ta laterală

en: Add this form to my post
ro: Adaugă acest formular la articolul meu

en: Add to or replace your theme's CSS including mobile styles, LESS, and SaSS.
    		Includes syntax coloring, auto-indentation, and immediate CSS validation.
ro: Adaugă sau înlocuiește CSS-ul temei tale, inclusiv stiluri pentru mobil, LESS și SaSS.
    →	→	Include sintaxă de colorare, indentare automată și validare CSS imediată.

en: Add to section:
ro: Adaugă la secțiunea:

en: Add to whitelist
ro: Adaugă în lista albă

en: Add {{testimonialLink}}testimonials{{/testimonialLink}} to your website to attract new customers. If your theme doesn’t support Jetpack Testimonials, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
ro: Adaugă {{testimonialLink}}testimoniale{{/testimonialLink}} pe situl tău web pentru a atrage clienți noi. Dacă tema ta nu suportă testimonialele Jetpack, poți folosi un scurtcod simplu pentru a le afișa pe sit.

en: Add-on
ro: Supliment

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
ro: CSS suplimentar <b>(recomandat)</b>

en: Adding filters requires JavaScript!
ro: Adăugarea filtrelor necesită JavaScript!

en: Additional ad placements
ro: Locuri suplimentare de plasare a anunțurilor

en: Additional data:
ro: Date suplimentare:

en: Address:
ro: Adresă:

en: Adds like buttons to your content so that visitors can show their appreciation or enjoyment.
ro: Adaugă butoane de apreciere la conținutul tău, astfel vizitatorii pot să-și arate aprecierea sau bucuria.

en: Adds sharing buttons to your content so that visitors can share it on social media sites.
ro: Adaugă butoane de partajare la conținutul tău, astfel vizitatorii pot să-l partajeze pe siturile de media socială.

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
ro: Adaptează-ți formularul de comentarii cu un mesaj de întâmpinare ingenios și o schemă de culori.

en: Admin bar
ro: Bară de administrare

en: Ads
ro: Reclame

[ctx: Ads header]
en: Ads
ro: Reclame

en: Advanced SEO tools to help your site get found when people search for relevant content.
ro: Instrumente SEO avansate pentru a-ți ajuta situl să fie găsit când oamenii caută un conținut relevant.

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
ro: Avansat. Dacă această opțiune e bifată, trebuie să incluzi manual aceste fișiere în tema ta pentru ca legăturile de partajare să funcționeze.

en: Advertisements
ro: Anunțuri publicitare

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
ro: Akismet este un instrument de siguranță pentru spam!

en: Akismet checks your comments and contact form submissions against our global database of spam.
ro: Akismet îți verifică de spam comentariile și trimiterile formularelor de contact folosind baza de date globală de spam.

en: Akismet is not installed or active
ro: Akismet nu este instalat sau nu-i activ

en: Akismet user status doesn't allow to update the key
ro: Starea utilizatorului Akismet nu permite să se actualizeze cheia

en: All
ro: Toate

en: All Comics
ro: Toate benzile desenate

en: All Menu Item Labels
ro: Toate etichetele elementelor de meniu

en: All Menu Sections
ro: Toate secțiunile de meniu

en: All Project Tags
ro: Toate etichetele de proiect

en: All Project Types
ro: Toate tipurile de proiecte

en: All Projects
ro: Toate proiectele

en: All Testimonials
ro: Toate testimonialele

en: All author pages
ro: Toate paginile de autor

en: All category pages
ro: Toate paginile de categorii

en: All current and future campaigns
ro: Toate campaniile actuale și viitoare

en: All date archives
ro: Toate arhivele de date

en: All modules activated!
ro: Toate extensiile activate!

en: All modules activated.
ro: Toate extensiile activate.

en: All modules deactivated!
ro: Toate extensiile dezactivate!

en: All pages
ro: Toate paginile

en: All plugins are up-to-date. Awesome work!
ro: Toate modulele sunt actualizate. Foarte bine!

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
ro: Toate modulele sunt actualizate. Continuă tot așa!

en: All posts
ro: Toate articolele

en: All publicize connections to %s were successfully disconnected.
ro: Toate conexiunile de publicare la %s au fost deconectate cu succes.

en: All publicize connections were successfully disconnected.
ro: Toate conexiunile de publicare au fost deconectate cu succes.

en: All tag pages
ro: Toate paginile de etichete

en: All taxonomy pages
ro: Toate paginile cu clasificări

en: All-time comments
ro: Total comentarii

en: All-time views
ro: Total vizualizări

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
ro: Permite administratorilor de sit să-și administreze propriile conexiuni (conectare și deconectare) la <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>

en: Allow people to buy more than one item at a time.
ro: Permite persoanelor să cumpere mai mult de un element la un moment dat.

en: Allow readers to show their appreciation of your posts by adding a like button to your content
ro: Permite cititorilor să-și arate aprecierea pentru articolele tale prin adăugarea unui buton de apreciere după conținut

en: Allow stats reports to be viewed by
ro: Permite ca rapoartele statistici să fie vizualizate de

en: Allow visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on
    		your site. Jetpack will match your site's color scheme automatically (but you can adjust that).
ro: Permite vizitatorilor să-și folosească conturile lor WordPress.com, Twitter sau Facebook când comentează pe
    		situl tău. Jetpack va potrivi automat schema de culori a sitului tău (dar poți ajusta acest lucru).

en: Allow your readers to show their appreciation for your posts and other content. Likes show up
    		below each post and your readers will also be able to review their liked posts from WordPress.com.
ro: Permite cititorilor tăi să-și arate aprecierea pentru articolele tale și alte tipuri de conținut. Aprecierile sunt arătate
    →	→	sub fiecare articol și cititorii tăi vor putea, de asemenea, să-și revadă articolele apreciate de la WordPress.com.

en: Allows displaying a popup subscription form to visitors.
ro: Permite afișarea într-un popup a unui formular de abonare pentru vizitatori.

en: Allows readers to subscribe to your posts or comments, and receive notifications of new content by email.
ro: Permite cititorilor să se aboneze la articolele sau comentariile tale și să primească notificări prin email când apare conținut nou.

en: Allows registered users to log in to your site with their WordPress.com accounts.
ro: Permite utilizatorilor înregistrați să se autentifice pe situl tău cu conturile lor WordPress.com.

en: Allows you to automatically share your newest content on social media sites, including Facebook and Twitter.
ro: Permite să-ți partajezi automat cel mai nou conținut pe siturile de media socială, inclusiv pe Facebook și Twitter.

en: Allows you to compose content with links, lists, and other styles using the Markdown syntax.
ro: Permite să scrii conținut cu legături, liste și alte stiluri folosind sintaxa Markdown.

en: Allows you to optimize your site and its content for better results in search engines.
ro: Permite să-ți optimizezi situl și conținutul lui pentru rezultate mai bune în motoarele de căutare.

en: Allows you to publish new posts by sending an email to a special address.
ro: Permite să publici articole noi prin trimiterea unui email la o adresă specială.

en: Alphabetical
ro: Alfabetică

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
ro: De asemenea, afișează articole etichetate în afara zonei conținut reprezentativ.

en: Alternate text:
ro: Text alternativ:

en: Always-on Security
ro: Întotdeauna în siguranță

en: Always-on security including real-time backups, malware scanning, and automatic threat resolution.
ro: Întotdeauna în siguranță include copii de siguranță în timp real, scanare malware și rezolvarea automată a amenințărilor.

en: Always-on security, a better search experience, unlimited CDN use, advanced marketing tools, and monetization services.
ro: Întotdeauna în siguranță, o experiență de căutare mai bună, utilizarea nelimitată a CDN-ului, instrumente avansate de marketing și servicii pentru generarea de bani.

en: An <span>Automattic</span> Airline
ro: O linie aeriană <span>Automattic</span>

en: An API key is needed for Protect.
ro: Pentru Protecție este necesară o cheie API.

en: An Automattic Airline
ro: O linie aeriană Automattic

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
ro: Trebuie utilizat un garant de acces activ pentru a aduce contorii articolelor.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ro: Un administrator al blogului trebuie să inițializeze conexiunea cu Jetpack.

en: An administrator of this site can take Jetpack out of Safe Mode.
ro: Un administrator al acestui sit poate scoate Jetpack din modul de siguranță.

en: An error has been encountered.
ro: A fost întâlnită o eroare.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
ro: A apărut o eroare la crearea noului tău serviciu de partajare - te rog să verifici că ai dat detalii valide.

en: An error occurred fetching the remote data.
ro: A apărut o eroare la încărcarea datelor de la distanță.

en: An error occurred while downloading blog information
ro: A apărut o eroare în timp ce descărcam informații de pe blog

en: An error occurred while downloading blog posts list
ro: A apărut o eroare în timp ce descărcam lista articolelor de pe blog

en: An error occurred. Please try again later.
ro: A apărut o eroare. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: An incompatible plugin.
ro: Un modul incompatibil.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
ro: A fost făcută o cerere invalidă. Asta înseamnă în mod normal că cineva a interceptat sau alterat cererea de la serverul tău la cel al Jetpack. Încearcă din nou să vezi dacă de data asta merge.

en: An unknown error occurred during installation
ro: A apărut o eroare necunoscută în timpul instalării

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
ro: Răspunde la un scurt sondaj pentru a-ți spune părerea despre ceea ce am realizat și ce am putea adăuga în viitor.

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
ro: Toate actualizările automate sunt dezactivate explicit de un administrator de sit.

en: Aperture
ro: Deschidere

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ro: Scuze, dar n-am găsit nimic pentru arhiva solicitată. Poate o căutare te va ajuta să găsești un articol similar.

en: Approve it: %s
ro: Aprobă-l: %s

en: Archive page
ro: Pagină de arhivă

en: Archives
ro: Arhive

en: Are you sure you want to delete this item? It will be disabled and removed from all locations where it currently appears.
ro: Sigur vrei să ștergi acest element? El va fi dezactivat și înlăturat din toate locațiile în care apare în prezent.

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
ro: Sigur vrei să părăsești editorul fără salvarea datelor? Toate modificările făcute se vor pierde.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
ro: Ești sigur că vrei să oprești publicitatea făcută articolelor la această conexiune?

en: Are you sure you'd like to stop editing this form without saving your changes?
ro: Sigur vrei să oprești editarea acestui formular fără să salvezi modificările?

en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
ro: Sigur? Modificarea acestei opțiuni poate perturba conexiunea ta la Jetpack. Pentru a continua, introdu "yes".

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
ro: Sigur? Acest lucru nu poate fi anulat. Pentru a continua, introdu "yes":

en: Arrange entries in different layouts.
ro: Aranjează intrările în aranjamente diferite.

en: As of July 27, 2018, the Twitter Timeline widget will no longer display tweets based on searches or hashtags. To display a simple list of tweets instead, change the Widget ID to a Twitter username.
ro: Începând cu 27 iulie 2018, piesa Cronologie Twitter nu va mai afișa twituri pe baza căutărilor sau haștagurilor. În schimb, pentru a afișa o listă simplă de twituri, schimbă ID-ul piesei într-un nume de utilizator Twitter.

en: Ask a question
ro: Pune o întrebare

en: At A Glance
ro: Dintr-o privire

en: Attachment Page
ro: Pagină atașament

en: Author Bio
ro: Biografie autor

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ro: Autor: %1$s (adresă IP: %2$s, %3$s)

en: Authorize applications and services to securely connect to your site. Developers can use WordPress.com's OAuth2
    		authentication system and WordPress.com REST API to manage and access your site's content.
ro: Autorizează aplicații și servicii pentru a-ți conecta situl în siguranță. Dezvoltatorii pot folosi sistemul de
    		autentificare OAuth2 de la WordPress.com și REST API WordPress.com pentru a gestiona și accesa conținutul sitului tău.

en: Authorized %d and activated default modules.
ro: %d autorizat și extensiile implicite activate.

en: Authorized %d.
ro: %d autorizat.

en: Authors
ro: Autori

en: Automated backups, one-click restores, spam filtering, and malware scanning.
ro: Copii de siguranță automate, restaurări cu un singur clic, filtrare spam și scanare malware.

en: Automated marketing
ro: Marketing automat

en: Automatic Language Detection
ro: Detectare automată a limbii

en: Automatic defense against hacks, malware, spam, data loss, and downtime with automated backups, unlimited storage, and malware scanning.
ro: Protecție automată împotriva atacurilor, malware-ului, spamului, pierderii de date și nefuncționării cu copii de siguranță automate, spațiu de stocare nelimitat și scanare malware.

en: Automatic defense against hacks, malware, spam, data loss, and downtime.
ro: Apărare automată împotriva hackerilor, malware-ului, spamului, pierderii de date și nefuncționării.

en: Automatic, real-time backups mean your entire site is always ready to be restored.
ro: Copii de siguranță automate, în timp real, înseamnă că întreg situl tău este mereu pregătit pentru a fi restaurat.

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
ro: Creează automat două fișiere hartă sit care listează URL-urile articolelor și paginilor din situl tău.
    		Acest lucru ușurează munca motoarelor de căutare (cum ar fi Google) de a include situl tău în rezultate de căutare relevante.

en: Automatically optimize your site for mobile. Jetpack's mobile theme uses the header image,
    		background, and widgets from your current theme. Post format support means your photos and galleries
    		will also look fantastic.
ro: Optimizează automat situl tău pentru mobil. Tema pentru mobil de la Jetpack folosește imaginea antetului,
    →	→	fundalul și piesele din tema ta curentă. Suportul pentru format articol înseamnă că fotografiile și galeriile tale
    →	→	vor arăta, de asemenea, fantastic.

en: Automatically proofread content when:
ro: Corectură automată pentru conținut atunci când:

en: Automatically proofread content when:
ro: Corectează automat conținutul când:

en: Automatically share and promote newly published posts to Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    		and LinkedIn. You can add connections for yourself or for all users on your site.
ro: Partajează automat și promovează articolele publicate de curând pe Facebook, Twitter, Tumblr, Google+, Path,
    →	→	și LinkedIn. Poți adăuga conexiuni pentru tine sau pentru toți utilizatorii sitului.

en: Automatically share your posts to social networks
ro: Partajează automat articolele tale pe rețele sociale

en: Automatically use first image in post
ro: Folosește automat prima imagine din articol

en: Automattic's Privacy Policy
ro: Politica de confidențialitate Automattic

en: Autoplay video on page load
ro: Autorulare video la încărcarea paginii

en: Autosave encountered an unexpected error
ro: Salvarea automată a întâmpinat o eroare neașteptată

en: Available Services
ro: Servicii disponibile

en: Avatar Size (px):
ro: Dimensiune avatar (px):

en: Back to Plan Setup
ro: Înapoi la inițializare plan

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Backs up your site to the global WordPress.com servers, allowing you to restore your content in the event of an emergency or error.
ro: Îți face copii de siguranță ale sitului pe serverele WordPress.com globale, permițând să-ți restaurezi conținutul în caz de urgență sau în urma unei erori.

en: Backup & Restore: Rest assured with real-time site backups and easy roll-back site restores.
ro: Copii de siguranță și restaurare: nu-ți face griji, ai copii de siguranță a sitului în timp real și îți refaci situl cu ușurință prin restaurări.

en: Backup and restore
ro: Copii de siguranță și restaurare

en: Backups
ro: Copii de siguranță

en: Banner at the top of my site
ro: Banner în partea de sus a sitului meu

en: Banner text
ro: Text banner

en: Be alerted about any unexpected downtime the moment it happens.
ro: Ești avertizat cu privire la orice perioadă neașteptată de nefuncționare în momentul în care se întâmplă.

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
ro: Nu uita să faci clic pe "Actualizare profil" în partea de jos a ecranului pentru a salva modificările.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
ro: Înainte de a apăsa Publică, te rog reîmprospătează următoarele conexiuni pentru a fi sigur că articolului tău i se va putea face publicitate:

en: Best overall day
ro: Cea mai bună zi în ansamblu

en: Better results on search engines and social media.
ro: Rezultate mai bune pe motoarele de căutare și media socială.

en: Bias Language
ro: Limbaj deplasat

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
ro: Este disponibilă o importantă actualizare pentru iPhone/iPad

en: Bing Webmaster Center
ro: Centru webmasteri Bing

en: Bio:
ro: Biografie:

en: Black
ro: Negru

en: Blog Archives
ro: Arhive blog

en: Blog Display
ro: Afișare blog

en: Blog ID.
ro: ID blog.

en: Blog Posts
ro: Articole blog

en: Blog Stats
ro: Statistici blog

en: Blog Subscriptions
ro: Abonamente la blog

en: Blog URL:
ro: URL blog:

en: Blog follow email text
ro: Text email urmărire blog

en: Blue
ro: Albastru

en: Border Color (hex):
ro: Culoare bordură (hexazecimal):

en: Bottom
ro: Jos

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
ro: Aduce puterea din nori a WordPress.com în situl tău WordPress auto-găzduit. Jetpack îți permite să-ți conectezi blogul la un cont WordPress.com și să utilizezi funcționalitățile puternice ale acestuia, disponibile în mod normal doar pentru utilizatorii WordPress.com.

en: Bring your ideas to life with elegant and professional designs and code-free customization tools.
ro: Pune-ți ideile în practică cu designuri elegante și profesionale și instrumente de personalizare fără niciun cod.

en: Browse Themes
ro: Răsfoiește temele

en: Brute force attack protection and downtime monitoring
ro: Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută și monitorizare perioade de nefuncționare

en: Button Style
ro: Stil buton

[ctx: Button caption]
en: Save settings
ro: Salvează setările

[ctx: Button caption]
en: Saving…
ro: Salvez...

[ctx: Button label for adding a new item via the toolbar menu]
en: Add
ro: Adaugă

en: Button style
ro: Stil buton

en: Button text
ro: Text buton

en: By activating ads, you agree to the Automattic Ads {{link}}Terms of Service{{/link}}.
ro: Prin activarea reclamelor, ești de acord cu {{link}}termenii de utilizare ai serviciului{{/link}} Reclame de la Automattic.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
ro: Prin adăugarea unui formular de contact, cititorii tăi îți pot trimite impresii. Toate impresiile sunt verificate automat de spam, iar cele legitime îți vor fi trimise prin email.

en: By clicking the <strong>Set up Jetpack</strong> button, you agree to our fascinating <a href="%s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
ro: Dând clic pe butonul <strong>Inițializează Jetpack</strong>, ești de acord cu fascinanții noștri <a href="%s" target="_blank">termeni de utilizare ai serviciului</a> și să <a href="%s" target="_blank">partajezi detalii</a> cu WordPress.com

en: By clicking the button below, you agree to our fascinating {{tosLink}}Terms of Service{{/tosLink}} and to {{shareDetailsLink}}share details{{/shareDetailsLink}} with WordPress.com
ro: Dând clic pe butonul de mai jos, ești de acord cu fascinanții noștri {{a}}termeni de utilizare ai serviciului{{/a}} și să {{shareDetailsLink}}partajezi detalii{{/shareDetailsLink}} cu WordPress.com

en: By default ads are shown at the end of every page, post, or the first article on your front page. You can also add them to the top of your site and to any widget area to increase your earnings!
ro: Reclamele sunt afișate implicit la sfârșitul fiecărei pagini, fiecărui articol sau după primul articol din pagina din față. Poți să le adaugi, de asemenea, în partea de sus a sitului și în orice zonă asamblabilă pentru a-ți crește câștigurile!

en: By disconnecting %(siteName)s from WordPress.com you will no longer have access to the following:
ro: Prin deconectarea %(siteName)s de la WordPress.com nu vei mai avea acces la următoarele:

en: CSS Migrated from Jetpack:
ro: CSS migrat de la Jetpack:

en: CSS Revisions
ro: Revizii CSS

en: CSS Stylesheet Editor
ro: Editor foaie de stiluri CSS

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Can I add more fields?
ro: Pot adăuga mai multe câmpuri?

en: Can I send a notification to more than one person?
ro: Pot trimite o notificare la mai multe persoane?

en: Can I view my feedback within WordPress?
ro: Pot vedea impresiile în WordPress?

en: Can not cancel a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
ro: Nu pot anula un plan în modul de siguranță. Vezi: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not provision a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
ro: Nu pot furniza un plan în modul de siguranță. Vezi: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Cancel
ro: Anulare

en: Cancel reply
ro: Anulează răspunsul

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
ro: Nu mă pot descurca cu redirectarea prin cookie, câtă vreme antetele au fost fost deja trimise.

en: Cannot load blog information at this time.
ro: Nu pot încărca informațiile despre blog în acest moment.

en: Cannot load blog posts at this time.
ro: Nu pot încărca articolele blogului în acest moment.

en: Cannot parse URL %s
ro: Nu pot interpreta URL-ul %s

en: Cannot use global flag on non-multisites
ro: Nu pot folosi un flag global pe non-multisituri

en: Caption
ro: Text asociat

[ctx: Caption for a button to purchase a paid feature.]
en: Upgrade
ro: Actualizează

[ctx: Caption for a button to purchase a pro plan.]
en: Upgrade
ro: Actualizează

[ctx: Caption for a button to set up a feature.]
en: Set up
ro: Inițializează

en: Caption:
ro: Legendă:

en: Carousel
ro: Carusel

en: Carousel color scheme
ro: Schemă de culori carusel

en: Category
ro: Categorie

en: Caution:
ro: Atenție:

en: Center
ro: Centru

en: Change logo
ro: Schimbă logo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
ro: Modifică dacă vizitatorii se pot abona la articole sau comentarii ori la ambele.

en: Chart stats by
ro: Statistici diagrama după

en: Chat with us
ro: Discută cu noi

en: Cheatin' uh?
ro: Trișezi cumva?

en: Check for Spam
ro: Verifică de spam

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
ro: Bifează caseta de mai sus pentru a înregistra fiecare set nou de articole încărcate prin Derulare infinită ca o vizualizare de pagină în Google Analytics.

en: Check to load posts as you scroll. Uncheck to show clickable button to load posts
ro: Bifează pentru a încărca articole pe măsură ce derulezi. Debifează pentru a arăta butonul pe care să dai clic pentru încărcare articole

en: Checkbox
ro: Bifă

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if children of the selected page should be included in the visibility rule.]
en: Include children
ro: Include copil

en: Checkbox with Multiple Items
ro: Elemente multiple cu bife

en: Checking
ro: Verificare

en: Checking key…
ro: Verific cheia...

en: Checking site status…
ro: Verific starea sitului...

en: Checking status for %s
ro: Verific starea pentru %s

en: Checking your spam protection…
ro: Îți verific protecția spam...

en: Checks your content for correct grammar and spelling, misused words, and style while you write.
ro: Verifică în conținut gramatica și ortografia corectă, cuvintele folosite greșit și stilul în timp ce scrii.

en: Choose Images
ro: Alege imagini

en: Choose a field:
ro: Alege un câmp:

en: Choose a taxonomy:
ro: Alege o taxonomie:

en: Choose an interval:
ro: Alege un interval:

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
ro: Alege între un articol complet sau un rezumat pentru blog și pagini de arhivă sau optează pentru combinația implicită a temei cu rezumat și articol complet.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
ro: Alege între un articol complet sau un rezumat pentru blog și pagini de arhivă.

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
ro: Alege dintr-un set de opțiuni de vizibilitate pentru piesele din bara laterală, cum ar arătarea lor numai pentru anumite categorii,
    →	→	numai pe paginile de eroare sau numai pe paginile cu rezultate de căutare. De asemenea, poți face invers și să alegi să le ascunzi pe anumite pagini.

en: Choose from the most used Labels
ro: Alege dintre cele mai folosite etichete

en: Choose from the most used tags
ro: Alege din cele mai folosite etichete

en: Choose logo
ro: Alege logo

en: Choosing a design for your site is essential. It defines your brand, your layout, and your visitors’ reading experience
ro: Alegerea unui design pentru situl tău este esențială. El îți definește brandul, aranjamentul și experiența de lectură a vizitatorilor tăi

en: Choosing a design for your site is essential. It defines your brand, your layout, and your visitors’ reading experience.
ro: Alegerea unui design pentru situl tău este esențială. El îți definește brandul, aranjamentul și experiența de lectură a vizitatorilor tăi.

en: Circles
ro: Cercuri

en: Cleaned up %d video. | Cleaned up a total of %d videos.
ro[0]: S-a șters %d video.
ro[1]: S-au șters în total %d videouri.
ro[2]: S-au șters în total %d de videouri.

en: Cleared all whitelisted IPs
ro: S-au șters toate IP-urile din lista albă

en: Clich&eacute;s
ro: Clișee

en: Clichés
ro: Clișee

en: Click "Set Up" to finish installation.
ro: Dă clic pe „Inițializează” pentru a termina instalarea.

en: Click here
ro: Dă clic aici

en: Click here for more information
ro: Dă clic aici pentru mai multe informații

en: Click to Press This!
ro: Clic pentru Publică-asta!

en: Click to autoplay the presentation!
ro: Clic pentru auto-redarea prezentării!

en: Click to email this to a friend
ro: Clic pentru a trimite prin email unui prieten

en: Click to print
ro: Clic pentru imprimare

en: Click to share on %s
ro: Dă clic pentru a partaja pe %s

en: Click to share on Facebook
ro: Clic pentru a partaja pe Facebook

en: Click to share on Google+
ro: Clic pentru a partaja pe Google+

en: Click to share on LinkedIn
ro: Clic pentru a partaja pe LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
ro: Clic pentru a partaja pe Pinterest

en: Click to share on Pocket
ro: Clic pentru a partaja pe Pocket

en: Click to share on Reddit
ro: Clic pentru a partaja pe Reddit

en: Click to share on Skype
ro: Dă clic aici pentru a partaja pe Skype

en: Click to share on Telegram
ro: Dă clic pentru partajare pe Telegram

en: Click to share on Tumblr
ro: Clic pentru a partaja pe Tumblr

en: Click to share on Twitter
ro: Clic pentru a partaja pe Twitter

en: Click to share on WhatsApp
ro: Dă clic pentru partajare pe WhatsApp

en: Click to view detailed stats.
ro: Dă clic pentru a vedea statistici detaliate.

en: Click to view slideshow.
ro: Clic pentru a vedea prezentarea.

en: Close
ro: Închide

en: Close and accept
ro: Închide și acceptă

en: Code-Free Design and Publishing
ro: Proiectare și publicare fără niciun cod

en: Code-free customization
ro: Personalizare fără niciun cod

en: Code: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>
ro: Cod: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>

en: Collecting valuable traffic stats and insights
ro: Colectez statistici de trafic valoroase și perspective

en: Color Scheme
ro: Schemă de culori

en: Color scheme
ro: Schemă de culori

en: Color scheme.
ro: Schemă de culori.

en: Comic
ro: Bandă desenată

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
ro: Ciorna benzii desenate actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează banda desenată</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
ro: Banda desenată publicată. <a href="%s">Vezi banda desenată</a>.

en: Comic restored to revision from %s
ro: Bandă desenată restaurată la revizia din %s

en: Comic saved.
ro: Bandă desenată salvată.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
ro: Bandă desenată planificată pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare bandă desenată</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
ro: Bandă desenată trimisă. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează banda desenată</a>

en: Comic updated.
ro: Bandă desenată actualizată.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
ro: Bandă desenată actualizată. <a href="%s">Vezi banda desenată</a>

en: Comics
ro: Benzi desenate

en: Comics list
ro: Listă benzi desenate

en: Comics list navigation
ro: Navigator listă benzi desenate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment Form
ro: Formular de comentariu

en: Comment cache problem?
ro: Problemă de cache pentru comentarii?

en: Comment follow email text
ro: Text email urmărire comentariu

en: Comment navigation
ro: Navigare comentarii

en: Comment not found
ro: Comentariu negăsit

en: Comment: %s
ro: Comentariu: %s

en: Commenting as %s
ro: Comentează ca %s

en: Comments
ro: Comentarii

en: Comments are not allowed.
ro: Comentariile nu sunt permise.

en: Comments headline
ro: Titlu comentarii

en: Comments on this post are closed.
ro: Comentariile la acest articol sunt închise.

en: Community
ro: Comunitate

en: Community Widget
ro: Piesă comunitate

en: Compare All Plans
ro: Compară toate planurile

en: Compare Plans
ro: Compară planuri

en: Compare paid plans
ro: Compară planurile plătite

en: Complex Phrases
ro: Expresii complexe

en: Compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and
    		punctuation marks. A quick and easy way to format text without needing any HTML or coding.
ro: Scrie articole și comentarii cu legături, liste și alte stiluri folosind caractere obișnuite și
    		semne de punctuație. O modalitate rapidă și ușoară de a formata textul fără a avea nevoie de HTML sau de codificare.

en: Config
ro: Configurare

en: Configure
ro: Configurare

en: Configure %s
ro: Configurare %s

en: Configure Akismet
ro: Configurează Akismet

en: Configure Google Analytics
ro: Configurează Google Analytics

en: Configure Google Analytics settings.
ro: Configurează setări Google Analytics.

en: Configure Site SEO
ro: Configurează SEO sit

en: Configure VaultPress
ro: Configurează VaultPress

en: Configure related posts in the Customizer
ro: Configurează articolele similare în Personalizator

en: Configure your Google Analytics settings
ro: Configurează-ți setările Google Analytics

en: Configure your SEO settings
ro: Configurează-ți setările SEO

en: Configure your SEO settings.
ro: Configurează-ți setările SEO.

en: Configure your Security Scans
ro: Configurează-ți scanările de securitate

en: Configure your notification settings
ro: Configurează-ți setările pentru notificări

en: Configure your sharing buttons
ro: Configurează-ți butoanele de partajare

en: Confirm Safe Mode
ro: Confirmă mod de siguranță

en: Confirm each new phrase you add by pressing enter.
ro: Confirmă fiecare expresie nouă pe care o adaugi apăsând pe Enter.

en: Connect
ro: Conectare

en: Connect and share your posts on %s
ro: Conectează-te și partajează-ți articolele pe %s

en: Connect to
ro: Conectare la

en: Connect to WordPress.com
ro: Conectare la WordPress.com

en: Connect to WordPress.com (free) to get started!
ro: Conectează-te la WordPress.com (gratuit) pentru a începe!

en: Connect to WordPress.com (free) to get started.
ro: Conectează-te la WordPress.com (gratuit) pentru a începe.

en: Connect to WordPress.com to get started
ro: Conectează-te la WordPress.com pentru a începe

en: Connect to, or create, a WordPress.com account to start using Jetpack, and activate our powerful security, traffic and customization services.
ro: Conectează-te sau creează un cont WordPress.com pentru a începe să folosești Jetpack și să activezi serviciile noastre puternice de securitate, trafic și personalizare.

en: Connect your account to WordPress.com to view more stats
ro: Conectează-ți contul la WordPress.com pentru a vizualiza mai multe statistici

en: Connect your account to get the most out of Jetpack
ro: Conectează-ți contul pentru a profita la maximum de Jetpack

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
ro: Conectează-ți blogul la siturile rețelelor populare de socializare și partajează automat articolele noi cu prietenii tăi.

en: Connect your social media accounts
ro: Conectează-ți conturile media socială

en: Connect your user account to WordPress.com to use this feature
ro: Conectează-ți contul de utilizator la WordPress.com pentru a folosi această funcționalitate

en: Connect your user account to WordPress.com to view your email followers
ro: Conectează-ți contul de utilizator la WordPress.com pentru a-ți vizualiza urmăritorii prin email

en: Connected
ro: Conectat

en: Connected as {{span}}%(username)s{{/span}}
ro: Conectat ca {{span}}%(username)s{{/span}}

en: Connected as:
ro: Conectat ca:

en: Connections
ro: Conexiuni

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Form URL:
ro: URL formular de contact:

en: Contact Info & Map
ro: Informații de contact și hartă

en: Contact form fields
ro: Câmpuri formular de contact

en: Contact form information
ro: Informații formular de contact

[ctx: Contact page for your website.]
en: Contact us
ro: Contactează-ne

en: Content Options
ro: Opțiuni conținut

en: Continue &rarr;
ro: Continuă &rarr;

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuă să citești <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ro: Continuă lectura<span class="screen-reader-text"> „%s”</span>

en: Convert to Comic
ro: Conversie la bandă desenată

en: Convert to Post
ro: Conversie la articol

en: Cookie Policy
ro: Politică cookie-uri

en: Cookies & Consents Banner
ro: Banner cookie-uri și consimțăminte

en: Copied!
ro: Copiat!

en: Copyright
ro: Drepturi de autor

en: Could not activate %s
ro: N-am putut activa %s

en: Could not check updates for plugins on this site.
ro: N-am putut verifica actualizările pentru module pe acest sit.

en: Could not confirm migration.
ro: Nu pot confirma migrarea.

en: Could not confirm new owner.
ro: Nu am putut confirma noul proprietar.

en: Could not confirm safe mode.
ro: Nu pot confirma modul de siguranță.

en: Could not connect to VaultPress.
ro: Nu m-am putut conecta la VaultPress.

en: Could not delete sync error option.
ro: Nu pot șterge opțiunea de eroare de sincronizare.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
ro: Nu pot obține un garant de încărcare la VideoPress. Te rog încearcă mai târziu.

en: Could not retrieve Rewind data.
ro: N-am putut regăsi datele de derulare înapoi.

en: Could not start a new full sync
ro: Nu pot începe o nouă sincronizare completă

en: Could not start a new full sync with modules: %s
ro: Nu pot începe o nouă sincronizare completă cu extensiile: %s

en: Count logged in page views from
ro: Număr vizualizări pagină de autentificare de la

en: Count the page views of registered users who are logged in.
ro: Numără vizualizările de pagină ale utilizatorilor înregistrați care sunt autentificați.

en: Create Post by Email address
ro: Creează adresă Publicare via email

en: Create Share Button
ro: Creează buton partajare

en: Create Your Site
ro: Creează-ți situl

en: Create address
ro: Creează adresă

en: Create full-screen carousel slideshows for the images in your posts and pages. Carousel galleries are mobile-friendly and encourage site visitors to interact with your photos.
ro: Creează prezentări în carusele pe ecran complet pentru imaginile din articolele și paginile tale. Galeriile de carusele sunt prietenoase pentru mobil și încurajează vizitatorii sitului să interacționeze cu fotografiile tale.

en: Create simple contact forms without any coding. You can have multiple forms and when
    		a user submits it, their feedback will be emailed directly to you. If Akismet is active, submissions will be
    		automatically filtered for spam.
ro: Creează formulare de contact simple, fără nicio codificare. Poți avea mai multe formulare și când
    →	→	un utilizator îl trimite, impresiile ți se vor transmite direct prin email. Dacă Akismet este activ, trimiterile vor fi
    →	→	filtrate automat pentru spam.

en: Cron will run at: %s GMT
ro: Sarcina planificată va rula la: %s GMT

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ro[0]: %s comentariu așteaptă acum aprobarea. Te rog vizitează panoul de moderare:
ro[1]: %s comentarii așteaptă acum aprobarea. Te rog vizitează panoul de moderare:
ro[2]: %s de comentarii așteaptă acum aprobarea. Te rog vizitează panoul de moderare:

en: Currently Reading
ro: Acum citesc

en: Currently in {{a}}Development Mode{{/a}} (some features are disabled) because: {{reasons/}}
ro: Acum în {{a}}mod dezvoltare{{/a}} (unele funcționalități sunt dezactivate) deoarece: {{reasons/}}

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Custom CSS Stylesheet
ro: Foaie de stil CSS personalizat

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
ro: CSS-ul personalizat este acum administrat în personalizator.

en: Custom Email Address
ro: Adresă email personalizată

en: Custom Message:
ro: Mesaj personalizat:

en: Custom URL:
ro: URL personalizat:

en: Custom field deleted.
ro: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro: Câmp personalizat actualizat.

en: Custom sharing services added by user.
ro: Servicii de partajare personalizate adăugate de către utilizator.

en: Custom:
ro: Personalizat:

en: Customer Name
ro: Nume client

en: Customer Testimonials
ro: Testimonialele clienților

en: Customers on paid plans also benefit from unlimited backups of your entire site, spam protection, malware scanning, and automated fixes.
ro: Clienții care au plătit planuri beneficiază, de asemenea, de copii de siguranță pentru întreg situl, protecție contra spam, scanare malware și corecții automate.

en: Customization tools and widgets help you make your site look great without writing any code, and our CDN speeds up your images.
ro: Instrumentele de personalizare și piesele te ajută să-ți faci situl să arate excelent fără să scrii niciun cod, iar CDN-ul nostru îți accelerează imaginile.

en: Customize
ro: Personalizare

en: Customize Search Widget
ro: Personalizează piesa Căutare

en: Customize Testimonials Archive
ro: Personalizează arhivă testimoniale

en: Customize your site with endless widget options, image galleries, and embedded media.
ro: Personalizează-ți situl cu opțiuni infinite pentru piese, galerii de imagini și fișiere media înglobate.

en: DOWN
ro: JOS

en: Daily Archives: %s
ro: Arhive zilnice: %s

en: Daily archives
ro: Arhive zilnice

en: Daily backup of all your site data with unlimited space and one-click restores
ro: Copii de siguranță zilnice ale tuturor datelor sitului tău cu spațiu de stocare nelimitat și restaurări printr-un singur clic

en: Daily backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
ro: Copii de siguranță zilnice ale tuturor datelor sitului cu spațiu de stocare nelimitat, restaurări printr-un singur clic, scanare automată de securitate și suport prioritar

en: Daily backups, spam filtering, and priority support.
ro: Copii de siguranță zilnice, filtrare spam și suport prioritar.

en: Daily, automated backups (unlimited storage)
ro: Copii de siguranță zilnice, automate (stocare nelimitată)

en: Daily, automated malware scanning
ro: Scanare malware zilnică, automată

en: Daily, automated malware scanning with automated resolution
ro: Scanare malware zilnică, automată, cu rezoluție automată

en: Dark
ro: Întunecată

en: Dashboard
ro: Panou control

[ctx: Dashboard widget header]
en: Account connection
ro: Conexiune cont

[ctx: Dashboard widget header]
en: Site connection
ro: Conexiune sit

en: Date
ro: Dată

en: Date GMT
ro: Dată GMT

en: Day
ro: Zi

en: Days
ro: Zile

en: Deactivate
ro: Dezactivare

en: Deactivating %(slug)s…
ro: Se dezactivează %(slug)s…

en: Debug
ro: Depanare

en: Debug Info
ro: Informații despre depanare

en: Debug Jetpack for more information.
ro: Depanare Jetpack pentru mai multe informații.

en: Default
ro: Implicit

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ro: Câmp nou

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ro: Prima opțiune

en: Default sort order:
ro: Ordine de sortare implicită:

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Field
ro: Șterge câmpul

en: Delete Option
ro: Șterge opțiunea

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Delete Post by Email address
ro: Șterge adresă Publicare via email

en: Delete Product
ro: Șterge produsul

en: Delete custom sharing service.
ro: Șterge serviciu de partajare personalizat

en: Delete it: %s
ro: Șterge-l: %s

en: Delete this item permanently
ro: Șterge acest element definitiv

en: Deleted option: %s
ro: Opțiune ștearsă: %s

en: Deliver blazing fast images and video and improve site load times.
ro: Livrezi foarte rapid imagini și videouri și îmbunătățești timpii de încărcare a sitului.

en: Description
ro: Descriere

en: Design & Customization
ro: Design și personalizare

en: Design the perfect site with unlimited access to hundreds of themes and unlimited, high-speed, and ad-free video hosting.
ro: Proiectezi situl perfect prin acces nelimitat la sute de teme și găzduire video nelimitată, de mare viteză și fără anunțuri.

en: Design the perfect website
ro: Proiectează situl web perfect

en: Design: Choose from hundreds of website theme designs and customize your site further with feature-rich widgets.
ro: Design: ale din sute de designuri de teme pentru situri web și personalizează-ți apoi situl cu piese bogate în funcționalități.

en: Detailed information
ro: Informații detaliate

en: Detailed stats and traffic tools to help your site grow
ro: Statistici detaliate și instrumente de trafic pentru a-ți ajuta situl să crească

en: Diacritical Marks
ro: Semne diacritice

en: Disable CSS and JS
ro: Invalidează CSS și JS

en: Disable Post By Email
ro: Dezactivează Publicare via email

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disconnect
ro: Deconectare

en: Disconnect Jetpack
ro: Deconectează Jetpack-ul

en: Disconnecting Jetpack
ro: Deconectare Jetpack

en: Disconnecting all connections to %s.
ro: Deconectez toate conexiunile la %s

en: Discover
ro: Descoperă

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această observație

en: Dismiss this notice.
ro: Respinge această notificare.

en: Display Header Text
ro: Afișează text în antet

en: Display WordPress Posts
ro: Afișează articole WordPress

en: Display a Google+ Badge to connect visitors to your Google+
ro: Afișează o insignă Google+ pentru a conecta vizitatorilor la contul tău Google+

en: Display a banner for EU Cookie Law and GDPR compliance.
ro: Afișează un banner în conformitate cu Legea UE privind cookie-urile și GDPR.

en: Display a countdown to a certain date.
ro: Afișează o numărătoare inversă până la o anumită dată.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
ro: Afișează o hartă cu locația ta, orarul și informații de contact.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
ro: Afișează o mini-versiune a profilului tău Gravatar

en: Display a photo gallery or slideshow
ro: Afișează o galerie cu fotografii sau o prezentare

en: Display ads below posts on
ro: Afișează reclame sub articole

en: Display ads on archive pages?
ro: Afișezi reclame în paginile arhivă?

en: Display ads on pages?
ro: Afișezi reclame în pagini?

en: Display ads on posts?
ro: Afișezi reclame în articole?

en: Display ads on the front page?
ro: Afișezi reclame în pagina din față?

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
ro: Afișează toți autorii (inclusiv pe cei care nu au scris niciun articol)

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
ro: Afișează toate imaginile din galerie într-un mozaic fain.

en: Display an ad unit at the top of each page.
ro: Afișează o unitate pentru anunțuri în partea de sus a fiecărei pagini.

en: Display an ad unit at the top of your site.
ro: Afișează o unitate de anunțuri în partea de sus a sitului.

en: Display an image in your sidebar
ro: Afișează o imagine în bara laterală

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
ro: Afișează o piesă originală Twitter Embedded Timeline.

en: Display as:
ro: Afișează ca:

en: Display author
ro: Afișează autor

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
ro: Afișează autorii blogurilor cu avatare și articole recente.

en: Display categories
ro: Afișează categorii

en: Display comment link
ro: Afișează legătură comentariu

en: Display date
ro: Afișează dată

en: Display date when entry was published.
ro: Afișează data când intrarea a fost publicată.

en: Display entry's category or tag.
ro: Afișează categorie sau etichetă intrare.

en: Display featured images
ro: Afișează imaginile reprezentative

en: Display images in a full-screen carousel gallery
ro: Afișează imagini în galerii de carusele pe ecran complet

en: Display images in full-size carousel slideshow.
ro: Afișează imaginile într-o prezentare carusel de dimensiune maximă.

en: Display members of your site's community.
ro: Afișează membrii comunității sitului tău.

en: Display on blog and archives
ro: Afișează pe blog și în arhive

en: Display on pages
ro: Afișează pe pagini

en: Display on single posts
ro: Afișează în articole singulare

en: Display on single projects
ro: Afișează în proiecte singulare

en: Display second ad below post?
ro: Afișezi al doilea anunț sub articol?

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
ro: Afișează meniul de partajare și permite utilizatorilor să înglobeze sau să descarce acest video.

en: Display tags
ro: Afișează etichete

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
ro: Afișează evenimente viitoare dintr-un flux iCalendar.

en: Display your books from Goodreads
ro: Afișează cărțile tale de pe Goodreads

en: Display your recent Flickr photos.
ro: Afișează fotografiile tale recente Flickr.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
ro: Afișează o listă de articole recente dintr-un alt blog WordPress.com sau activat în Jetpack.

en: Displays high-quality ads on your site that allow you to earn income.
ro: Afișează reclame de înaltă calitate pe situl tău care îți permit să câștigi bani.

en: Displays information on your site activity, including visitors and popular posts or pages.
ro: Afișează informații despre activitatea sitului tău, inclusiv numărul de vizitatori și articolele sau paginile populare.

en: Do I need to fill this out?
ro: Trebuie să completez asta?

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
ro: Nu afișa eticheta în detalii articol și în nor de etichete.

en: Do not track.
ro: Nu urmări.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este un subdomeniu al WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
ro: Domeniul „%1$s” tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este gol.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece este în tabloul de interzise.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
ro: Domeniul `%1$s` tocmai a eșuat verificării is_usable_domain deoarece folosește un domeniu de nivel top invalid.

en: Domains
ro: Domenii

en: Don&#8217;t send this to subscribers
ro: Nu trimite abonaților

en: Don't display a badge (just the campaign)
ro: Nu afișa o insignă (doar campania)

en: Don't show the Reblog button on posts
ro: Nu afișa butonul Republicare în articole

en: Don't use the theme's original CSS.
ro: Nu folosi CSS-ul original al temei.

en: Double Negatives
ro: Dublă negare

en: Download
ro: Descărcare

en: Download the free apps
ro: Descarcă aplicațiile gratuite

en: Downtime monitoring
ro: Monitorizare perioade de nefuncționare

en: Drag and drop available services here.
ro: Trage și plasează serviciile disponibile aici.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
ro: Trage și plasează serviciile pe care le vrei activate în caseta de mai jos.

en: Drag up or down
    to re-arrange
ro: Trage în sus sau în jos 
     
    pentru a rearanja

en: Drive more traffic to your site with Jetpack
ro: Aduci mai mult trafic pe situl tău cu Jetpack

en: Drop down
ro: Listă derulantă

en: Drop images to upload
ro: Lasă imaginile pentru încărcare

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
ro: Fiecare extensie are o legătură de Activare sau Dezactivare așa că le poți comuta individual.

en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads (powered by WordAds).
ro: Câștigi bani permițându-i lui Jetpack să afișeze reclame de înaltă calitate (propulsat de WordAds).

en: Earn: Generate revenue with the WordPress.com ad program and accept payment for goods and services via PayPal.
ro: Câștiguri: generezi venituri cu programul de reclame WordPress.com și accepți plăți pentru bunuri și servicii prin PayPal.

en: Easily and safely embed media from YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud, and more. Just enter the appropriate shortcode directly into the
    		editor and click “Publish.”
ro: Înglobează media cu ușurință și în siguranță din YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    →	→	Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud și altele. Doar introdu scurtcodul adecvat direct în
    →	→	editor și dă clic pe “Publică.”

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
ro: Fă ușor toate articolele reprezentative cu <a href="%1$s">eticheta "reprezentativ"</a> sau cu o alta pe care ai ales-o. Tema ta suportă până la %2$s articol(e) în zona de conținut reprezentativ.

en: Edit
ro: Editare

en: Edit CSS
ro: Editează CSS

en: Edit Comic
ro: Editare bandă desenată

en: Edit Menu Item
ro: Editează element meniu

en: Edit Menu Item Label
ro: Editare etichetă element meniu

en: Edit Menu Section
ro: Editați secțiunea din meniu

en: Edit Project
ro: Editare proiect

en: Edit Project Tag
ro: Editează eticheta de proiect

en: Edit Project Type
ro: Editare tip proiect

en: Edit Selected
ro: Editează selecția

en: Edit Selection...
ro: Editare selecție...

en: Edit Testimonial
ro: Editează testimonialul

en: Edit Your Profile
ro: Editează-ți profilul

en: Edit this new field
ro: Editează acest nou câmp

en: Email Address
ro: Adresă email

en: Email Address:
ro: Adresă email:

en: Email check failed, please try again
ro: Verificarea emailului a eșuat., te rog încearcă din nou

en: Email me whenever
ro: Trimite-mi un email oricând

en: Email notifications
ro: Notificări prin email

en: Email settings
ro: Setări email

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
ro: Email-urile se vor trimite la %s (<a href="%s">Editează</a>)

en: Empty Spam
ro: Golește spamul

en: Enable Lazy Loading for images
ro: Activează încărcarea lentă pentru imagini

en: Enable Markdown use for comments.
ro: Activează folosirea Markdown pentru comentarii.

en: Enable Portfolio Projects for this site.
ro: Permite proiecte de portofoliu pentru acest sit.

en: Enable Post By Email
ro: Activează Publicare via email

en: Enable Testimonials for this site.
ro: Permite testimonialele pentru acest sit.

en: Enable WordPress REST API to unlock Jetpack's full potential!
ro: Activează WordPress REST API pentru a debloca întregul potențial a lui Jetpack!

en: Enable ads and display an ad below each post
ro: Activează reclamele și afișează o reclamă sub fiecare articol

en: Enable carousel
ro: Validează caruselul

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
ro: Permite rezumate pe prima pagină și pe cele de arhive

en: Enable high-speed, ad-free video player
ro: Activează playerul video de mare viteză, fără reclame

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
ro: Activează sau dezactivează tip de articol portofoliu Jetpack.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
ro: Activează sau dezactivează tip de articol testimonial Jetpack.

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
ro: Activează corectarea pentru următoarele reguli gramaticale și de stil atunci când scrii articole sau pagini:

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules:
ro: Activează corectura pentru următoarele reguli gramaticale și de stil:

en: Enable the WordPress.com toolbar
ro: Activează bara de instrumente WordPress.com

en: Enabled
ro: Activat

en: Enabled Services
ro: Servicii validate

en: Enabled Services and those hidden behind a button
ro: Servicii activate și cele ascunse în spatele unui buton

en: Enables a lightweight, mobile-friendly theme that will be displayed to visitors on mobile devices.
ro: Activează o temă ușoară, prietenoasă pentru mobil, care va fi afișată vizitatorilor pe dispozitive mobile.

en: English Options
ro: Opțiuni engleză

en: Enhance plain Gravatar images with information about a person (including a name,
    		bio, pictures, and contact info) when they leave a comment on one of your posts.
ro: Îmbunătățește imaginile Gravatar simple cu informații despre o persoană (inclusiv un nume,
    		biografie, fotografii și informații de contact) când lasă un comentariu la unul dintre articolele tale.

en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
ro: Analiză îmbunătățită pentru utilizatorii WooCommerce și Jetpack.

en: Enjoy priority support
ro: Bucură-te de suport prioritar

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
ro: Te rog introdu un URL de WordPress.com sau al sitului tău WordPress cu Jetpack.

en: Enter a search term to find settings or close search.
ro: Introdu un termen de căutare pentru a găsi setările sau închide căutarea.

en: Enter text to use as headline.
ro: Introdu text pentru a-l folosi ca titlu.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
ro: Introdu URL-ul unui icon de 16x16px pe care vrei să-l folosești pentru acest serviciu.

en: Enter the customer's name here
ro: Introdu aici numele clientului

en: Enter the menu item's name here
ro: Introdu aici numele elementului de meniu

en: Enter your email address
ro: Introdu adresa ta de email

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
ro: Introdu adresa de email pentru a te abona la acest blog și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
ro: Introdu valoarea din „conținutul” cheii meta pentru a-ți verifica blogul cu %s

en: Error Details: %s
ro: Detalii eroare: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack începe cu o cifră. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack este gol. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID Jetpack nu este o mărime scalară. Nu face public acest mesaj de eroare! %s

en: Error code: %s
ro: Cod eroare: %s

en: Error connecting to API.
ro: Eroare la conectarea la API.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
ro: Eroare de conectare la WordPress.com. Cod: %1$s, %2$s

en: Error fetching static.html. Try running:
ro: Eroare la aducerea static.html. Încearcă rularea:

en: Error in moving to Trash.
ro: Eroare la mutarea în gunoi.

en: Error in restoring from Trash.
ro: Eroare la restaurarea din gunoi.

en: Error loading profile
ro: Eroare la încărcare profil

en: Error regenerating %(slug)s address. %(error)s
ro: Eroare la regenerarea adresei %(slug)s. %(error)s

en: Error regenerating Post by Email address. %(error)s
ro: Eroare la regenerarea adresei Publicare via email. %(error)s

en: Error unlinking from WordPress.com. %(error)s
ro: Eroare la anularea legăturii de la WordPress.com. %(error)s

en: Error updating %(slug)s settings. %(error)s
ro: Eroare la actualizarea setărilor %(slug)s. %(error)s

en: Error updating privacy settings. %(error)s
ro: Eroare la actualizarea setărilor de confidențialitate. %(error)s

en: Error updating settings. %(error)s
ro: Eroare la actualizarea setărilor. %(error)s

en: Error!
ro: Eroare!

en: Error, bad module.
ro: Eroare, extensie greșită.

en: Error: please enter a valid email address.
ro: Eroare: te rog introdu o adresă de email validă.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ro: Eroare: te rog completează câmpurile obligatorii (nume, email).

en: Every minute | Every %d minutes
ro[0]: În fiecare minut

en: Everything comes with a price tag these days. Please add a your product price.
ro: Totul are un preț în zilele noastre. Te rog adaugă un preț pentru produsul tău.

en: Example:
ro: Exemplu:

[ctx: Example: "412 Spam comments blocked"]
en: Spam comments blocked.
ro: Comentarii spam blocate.

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ro: Pagină

en: Excerpts
ro: Rezumate

en: Exclusive hand-crafted designs you will love with dedicated support directly from the theme authors.
ro: Designuri exclusive lucrate manual, pe care le vei îndrăgi, cu suport dedicat direct de la autorii temelor.

en: Exif data shows viewers additional technical details of a photo, like its focal length, aperture, and ISO.
ro: Datele Exif arată vizitatorilor detaliile tehnice suplimentare ale unei fotografii, cum ar fi distanța focală, unghiulația și ISO.

en: Expecting an array
ro: Așteptam un tablou

en: Explain...
ro: Explică...

en: Explore Jetpack Professional
ro: Explorează Jetpack Professional

en: Explore Professional
ro: Explorează Professional

en: Export CSV
ro: Exportă CSV

en: Export feedback as CSV
ro: Exportă impresii ca CSV

en: Facebook Page Plugin
ro: Modul pagină Facebook

en: Facebook Page URL
ro: URL pagină Facebook

en: Failed fetching rewind data. Try again later.
ro: Aducerea datelor de derulare înapoi a eșuat. Încearcă din nou mai târziu.

en: Failed fetching site data. Try again later.
ro: Aducerea datelor sitului a eșuat. Încearcă din nou mai târziu.

en: Failed loading required dependency Sharing_Service.
ro: Dependența de încărcare cerută pentru Sharing_Service a eșuat.

en: Failed to test connection (#%1$s: %2$s)
ro: Testarea conexiunii a eșuat (#%1$s: %2$s)

en: Failed to test connection (empty response body)
ro: Testarea conexiunii a eșuat (corp răspuns gol)

en: Fast, optimized, ad-free, and unlimited video hosting for your site.
ro: Găzduire video rapidă, optimizată, fără anunțuri și nelimitată pentru situl tău.

en: Faster site speeds through the WordPress.com CDN
ro: Viteze mai rapide ale sitului prin CDN WordPress.com

en: Faster, more relevant and more powerful sitewide search.
ro: Căutare globală mai rapidă, mai relevantă și mai puternică.

en: Faster, more relevant search results
ro: Rezultate de căutare rapide și mai relevante

en: Feature Info
ro: Informații funcționalitate

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Content
ro: Conținut reprezentativ

en: Featured Images
ro: Imagini reprezentative

en: Features can be activated or deactivated at any time.
ro: Funcționalitățile pot fi activate sau dezactivate în orice moment.

en: Feed(s) to Display:
ro: Flux(uri) de afișat:

en: Feedback
ro: Impresii

en: Feedback ID %d could not be removed at this time.
ro: ID-ul impresiilor %d nu a putut fi înlăturat în acest moment.

en: Feedback discarded.
ro: Impresii eliminate.

en: Feedback(s) marked as spam
ro: Impresie marcată ca spam

en: Fetching key…
ro: Aduc cheia...

en: Field Label
ro: Etichetă câmp

en: Field Type
ro: Tip de câmp

en: Field type
ro: Tip de câmp

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
ro: Modificările fișierelor sunt dezactivate explicit de un administrator de sit.

en: Fill out my Wufoo form!
ro: Completează-mi formularul Wufoo!

en: Filter Testimonials list
ro: Filtru listă testimoniale

en: Filter Type:
ro: Tip de filtru:

en: Filter comics list
ro: Filtru listă benzi desenate

en: Filter menu items list
ro: Filtru listă elemente de meniu

en: Filter projects list
ro: Filtrează lista de proiecte

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
ro: Află prin dezactivarea tuturor modulelor cu excepția Jetpack. Dacă problema persistă, nu este legată de un modul. Dacă problema s-a rezolvat, activează pe rând modulele până la apariția ei din nou - acela e vinovatul! Spune-ne și nouă, și vom încerca să ajutăm.

en: Find the perfect design for your site from hundreds of available themes.
ro: Găsești designul perfect pentru situl tău în sute de teme disponibile.

en: Finished syncing to WordPress.com
ro: S-a terminat sincronizarea la WordPress.com

en: First option
ro: Prima opțiune

en: First param must be string or empty
ro: Primul parametru trebui să fie un șir sau liber

en: Fix Jetpack's Connection
ro: Corectează conexiunea Jetpack

en: Flickr Photos
ro: Fotografii Flickr

en: Flickr RSS URL:
ro: URL RSS Flickr:

en: Focal Length
ro: Distanță focală

en: Follow Blog
ro: Urmărește blogul

en: Follow Comments
ro: Urmărește comentariile

en: Follow Us
ro: Urmărește-ne

en: Follow me on Twitter
ro: Urmărește-mă pe Twitter

en: Followed Sites
ro: Situri urmărite

en: Follower Settings
ro: Setări urmăritori

en: Food Menus
ro: Meniuri de mâncăruri

en: For GDPR compliance, please make sure your policy contains <a href="%s" target="_blank">privacy information relating to Jetpack Ads</a>.
ro: Pentru respectarea GDPR, te rog asigură-te că politica ta conține <a href="%s" target="_blank">informații despre confidențialitate referitoare la reclamele Jetpack</a>.

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
ro: Pentru scanarea automatizată, comprehensivă a amenințărilor de securitate, te rog {{a}}instalează și activează{{/a}} VaultPress.

en: For automated, comprehensive scanning of security threats, please {{a}}upgrade your account{{/a}}.
ro: Pentru scanarea automatizată, comprehensivă a amenințărilor de securitate, te rog {{a}}actualizează-ți contul{{/a}}.

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
ro: De exemplu: picant, favorit etc. <br /> Separă etichetele cu virgulă

en: For example: event tickets, charitable donations, training courses, coaching fees, etc.
ro: De exemplu: bilete la evenimente, donații în scopuri caritabile, cursuri de formare, taxe de instruire etc.

en: For less than the price of a coffee a month you can rest easy knowing your hard work (or livelihood) is backed up.
ro: Pentru un preț pe lună mai mic decât prețul unei cafele te poți relaxa liniștit știind că munca ta grea (sau mijlocul de trai) are o copie de siguranță.

en: For more help, try our <a href="%1$s">connection debugger</a> or <a href="%2$s" target="_blank">troubleshooting tips</a>.
ro: Pentru mai mult ajutor, încearcă <a href="%1$s">depanatorul nostru de conexiune</a> sau <a href="%2$s" target="_blank">sfaturi de depanare</a>.

en: For more information on how specific Jetpack features use data and track activity, please refer to our {{privacyCenterLink}}Privacy Center{{/privacyCenterLink}}.
ro: Pentru mai multe informații despre cum funcționalitățile Jetpack folosesc datele și urmăresc activitatea, te rog consultă {{privacyCenterLink}}Centru nostru pentru confidențialitate{{/privacyCenterLink}}.

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: For state-of-the-art spam defense, please {{a}}activate Akismet{{/a}}.
ro: Pentru apărare contra spam modernă, te rog {{a}}activează Akismet{{/a}}.

en: For state-of-the-art spam defense, please {{a}}install Akismet{{/a}}.
ro: Pentru apărare contra spam modernă, te rog {{a}}instalează Akismet{{/a}}.

en: Form Field
ro: Câmp de formular

en: Form builder
ro: Constructor de formular

en: Found %d available cron job. | Found %d available cron jobs.
ro[0]: Am găsit %d sarcină planificată disponibilă.
ro[1]: Am găsit %d sarcini planificate disponibile.
ro[2]: Am găsit %d de sarcini planificate disponibile.

en: Found no available cron jobs.
ro: N-am găsit nicio sarcină planificată disponibilă.

en: Free WordPress apps to manage your site(s) from any device
ro: Aplicații WordPress gratuite pentru a-ți administra situl/siturile de pe orice dispozitiv

en: From
ro: De la

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
ro: Pagina principală, pagini arhivă și rezultatele căutării

en: Front page
ro: Pagina din față

en: Full Sync Queue lag: %1$s
ro: Întârziere coadă de sincronizare completă: %1$s

en: Full Sync Queue size: %1$s
ro: Mărime coadă de sincronizare completă: %1$s

en: Full management mode is off for this site.
ro: Modul complet de administrare este oprit pentru acest site.

en: Full post
ro: Articol complet

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, and priority support.
ro: Suită completă de securitate, instrumente de automatizare pentru marketing și venituri, găzduire video nelimitată și suport prioritar.

en: Full security suite, marketing and revenue automation tools, unlimited video hosting, unlimited themes, enhanced search, and priority support.
ro: Suită completă de securitate, instrumente de automatizare pentru marketing și venituri, găzduire video nelimitată, teme nelimitate, căutare îmbunătățită și suport prioritar.

en: Gallery
ro: Galerie

en: Generate XML sitemaps
ro: Generează hărți sit XML

en: Generate income with high-quality ads.
ro: Generează venituri cu reclame de înaltă calitate.

en: Generate revenue
ro: Generează venituri

en: Generated by <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
ro: Generată de <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack pentru WordPress</a>

en: Get Apps
ro: Obține aplicații

en: Get The Traffic You Deserve
ro: Obții traficul pe care îl meriți

en: Get WordPress Apps for every device
ro: Primești aplicații WordPress pentru fiecare dispozitiv

en: Get a faster resolution to your support questions.
ro: Obții o rezolvare mai rapidă la întrebările de suport.

en: Get an API Key
ro: Ia o cheie API

en: Get clear and concise stats and analytics about your visitors
ro: Ai statistici clare și concise și analize despre vizitatorii tăi

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
ro: Începe administrarea Multi-sit instalată de Jetpack prin conectare.

en: Get started today
ro: Începe azi

en: Get started with Jetpack Multisite
ro: Începe folosirea Multi-sit Jetpack

en: Get unlimited access to hundreds of professional themes, a superior search experience for your users, and unlimited high-speed, and ad-free video hosting.
ro: Ai acces nelimitat la sute de teme profesionale, la o experiență de căutare superioară pentru utilizatori și la găzduire video nelimitată, de mare viteză și fără anunțuri.

en: Give your visitor's a great search experience by letting them filter and sort fast, relevant search results.
ro: Le oferă vizitatorilor o experiență excelentă de căutare lăsându-i să filtreze și să sorteze rapid rezultatele de căutare relevante.

en: Give your visitors {{a}}a great search experience{{/a}}.
ro: Oferă vizitatorilor tăi {{a}}o experiență excelentă de căutare{{/a}}.

en: Go to connection screen.
ro: Du-te la ecranul de conexiune.

en: Good news: Jetpack is sending your sitemap automatically to all major search engines for indexing.
ro: Vești bune: Jetpack trimite automat harta sit la toate motoarele de căutare importante pentru indexare.

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
ro: ID utilizator numeric pentru Goodreads <a href="%s" target="_blank">(instrucțiuni)</a>:

en: Google Analytics is a free service that complements our {{a}}built-in stats{{/a}} with different insights into your traffic. WordPress.com stats and Google Analytics use different methods to identify and track activity on your site, so they will normally show slightly different totals for your visits, views, etc.
ro: Google Analytics este un serviciu gratuit care completează {{a}}statisticile noastre native{{/a}} cu diferite perspective pentru trafic. Statisticile WordPress.com și Google Analytics folosesc metode diferite pentru a identifica și urmări activitatea pe situl tău, prin urmare ele vor apărea în mod normal ușor diferit ca sumă totală pentru vizite, vizualizări, etc.

en: Google Maps API Key
ro: Cheie API Google Maps

en: Google Search Console
ro: Consolă de căutare Google

en: Google Translate
ro: Traducere Google

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
ro: Google solicită acum o cheie API pentru a folosi hărțile lor pe situl tău. <a href="%s">Vezi documentația noastră</a> pentru instrucțiuni privind obținerea unei chei.

en: Google+ Badge
ro: Insignă Google+

en: Google+ URL
ro: URL Google+

en: Got it!
ro: Am înțeles!

en: Grab short and simple links to your posts and pages using the compact wp.me domain name. Perfect
    		for use on Twitter, Facebook, and in text messages where every character counts.
ro: Creează legături scurte și simple către articolele și paginile tale folosind numele de domeniu compact wp.me. Ideală
    		pentru folosirea pe Twitter, Facebook și în mesaje text unde fiecare caracter contează.

en: Gravatar Hovercards
ro: Pluti-carduri Gravatar

en: Gravatar Profile
ro: Profil Gravatar

en: Green
ro: Verde

en: Greeting Text
ro: Text mesaj de întâmpinare

en: Grid
ro: Grilă

en: Grow your traffic and revenue with social media scheduling, enhanced site search, SEO tools, PayPal payments, and an ad program.
ro: Îți crești traficul și veniturile cu programare pe media socială, căutare îmbunătățită pe sit, instrumente SEO, plăți prin PayPal și un program de anunțuri.

en: Growing your following is easy with your Professional plan, thanks to content sharing and scheduling, SEO tools, and built-in subscription options. You can monetize your site with a simple payment button and in-line ads, and monitor the success of your efforts by integrating with Google Analytics.
ro: Creșterea numărului de urmăritori este simplă cu planul Professional, datorită partajării și programării conținutului, instrumentelor SEO și opțiunilor de abonare native. Poți genera bani cu situl tău cu ajutorul unui simplu buton de plată și cu reclame în-linie și să monitorizezi succesul eforturilor tale prin integrarea cu Google Analytics.

en: Guard your site against brute force login attacks, spam, and harmfulmalware injections.
ro: Protejează-ți situl împotriva atacurilor de autentificare cu forță-brută, spamului și injectărilor de malware dăunătoare.

en: Hassle-free design, marketing, and security for your WordPress site. Connect Jetpack to a WordPress.com account to start building your own success story.
ro: Proiectare fără probleme, marketing și securitate pentru situl tău WordPress. Conectează Jetpack la un cont WordPress.com pentru a începe să-ți construiești povestea de succes.

en: Hassle-free design, marketing, and security — all in one place.
ro: Proiectare fără probleme, marketing și securitate — toate într-un singur loc.

en: Have feedback on Jetpack?
ro: Ai impresii despre Jetpack?

[ctx: Header. Noun: Protect is a module of Jetpack.]
en: Protect
ro: Protecție

en: Height (px; at least 200):
ro: Înălțime (px; cel puțin 200):

en: Height in pixels
ro: Înălțime în pixeli

en: Height in pixels:
ro: Înălțime în pixeli:

en: Hello there! Your stats have been activated.
ro: Bună! Statisticile tale au fost activate.

en: Help
ro: Ajutor

en: Help your content get found and shared with SEO tools.
ro: Ajută să-ți fie găsit și partajat conținutul cu instrumente SEO.

en: Here are your whitelisted IPs:
ro: Iată IP-urile tale din lista albă:

en: Here&#8217;s what your form will look like
ro: Iată cum va arăta formularul

en: Hidden Verbs
ro: Verbe ascunse

en: Hide all featured images
ro: Ascunde toate imaginile reprezentative

en: Hide related content after posts
ro: Ascunde conținutul similar după articole

en: Hide the stats smiley face image
ro: Ascunde imaginea față zâmbitoare din statistici

en: Hide the stats smiley face image.
ro: Ascunde imaginea față zâmbitoare din statistici.

en: High definition on by default
ro: Înaltă definiție pornită implicit

en: Highlight and copy the following text to your clipboard:
ro: Evidențiază și copiază următorul text în clipboard-ul tău:

en: Highlight related content with a heading
ro: Evidențiază conținutul similar cu un subtitlu

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
ro: Contorul de vizite este întârziat cu până la 60 de secunde.

en: Home
ro: Prima pagină

en: Host fast, high-quality, ad-free video.
ro: Găzduiește video rapid, de înaltă calitate, fără anunțuri.

en: Hour
ro: Oră

en: Hours & Info
ro: Orar de lucru și informații

en: Hours:
ro: Orar de lucru:

en: How do you want to promote the campaign?
ro: Cum vrei să promovezi campania?

en: How does this work?
ro: Cum lucrează acesta?

en: How many photos would you like to display?
ro: Câte fotografii vrei să afișezi?

en: How much is your website worth?
ro: Care este valoarea de sitului tău?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
ro: Bună. 
    
    Ai urmărit recent unul dintre articolele mele. Asta înseamnă că vei primi un email când sunt publicate comentarii noi.
    
    Pentru activare, dă clic pe confirmarea de mai jos. Dacă crezi că aceasta este o greșeală, ignoră acest mesaj și nu te vom mai deranja niciodată.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
ro: Salutare. 
    
    Ai urmărit recent articolele acestui blog. Acest lucru înseamnă că vei primi fiecare articol nou prin email.
    
    Pentru activare, dă clic pe confirmare mai jos. Dacă crezi că acest mesaj e dintr-o greșeală, ignoră-l și nu te vom mai deranja niciodată.

en: Hundreds of beautiful themes to choose from
ro: Poți alege din sute de teme frumoase

en: I already use this app.
ro: Deja folosesc această aplicație.

en: I have a problem restoring my site.
ro: Am o problemă cu restaurarea sitului meu.

en: I have an issue with a current plan.
ro: Am o problemă cu un plan actual.

en: I have questions about buying a plan.
ro: Am întrebări legate de cumpărarea unui plan.

en: I have security concerns / my site is hacked.
ro: Am probleme de securitate / situl meu este atacat.

en: I need help with backing up my site.
ro: Am nevoie de ajutor la crearea copiei de siguranță a sitului meu.

en: I'm having trouble connecting Jetpack to WordPress.com.
ro: Am probleme cu conectarea Jetpack la WordPress.com.

en: I'm just starting out; leave me a comment or a like :)
ro: Sunt doar la început; lasă-mi un comentariu sau o apreciere :)

en: IP Address:
ro: Adresă IP:

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. Enter multiple IPs on separate lines. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
ro: IPv4 și IPv6 sunt acceptate. Introdu mai multe IP-uri pe linii separate. <br />Pentru a specifica un interval, introdu valoarea mică și valoarea mare separate printr-o liniuță. Exemplu: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Icon URL
ro: URL icon

en: Icon only
ro: Doar icon

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
ro: Identifică cuvinte și expresii pe care să le ignori în timpul corecturii articolelor și paginilor tale:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
ro: Dacă este gol, vom încerca să determinăm dimensiunea imaginii.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
ro: Dacă n-o face de la sine, o temă sau un modul afișează caractere suplimentare. Încearcă pașii 2 și 3.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
ro: Dacă niciuna dintre acestea nu te ajută să găsești o soluție, <a href="%s">dă un clic aici pentru a contacta suportul Jetpack</a>. Spune-ne cât de mult poți despre problemă și ce pași ai încercat pentru a o rezolva, iar unul dintre inginerii noștri responsabili cu fericirea te va contacta pentru ajutor.

en: If this is a separate and new website, or the new home of <a href="%1$s">%2$s</a>,
    					we recommend turning Safe Mode off, and re-establishing your connection to WordPress.com.
ro: Dacă acesta este un sit web nou și separat sau prima nouă pagină a <a href="%1$s">%2$s</a>,
    					recomandăm oprirea modul de siguranță și restabilirea conexiunii tale la WordPress.com.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
ro: Dacă asta îți rezolvă problema, ceva în tema ta probabil că nu funcționează - informează-l pe autorul temei.

en: If this sounds like a great improvement (and it is) you can enable it now by clicking the toggle below.
ro: Dacă pare o îmbunătățire importantă (și este), acum o poți activa dând clic pe comutatorul de mai jos.

en: If you don't already have an API key, then {{a}}get your API key here{{/a}}, and you'll be guided through the process of getting one.
ro: Dacă nu ai deja o cheie API, atunci {{a}}obține-ți cheia API aici{{/a}} și vei fi ghidat prin procesul de a obține una.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
ro: Dacă încă nu ai un cont WordPress.com, poți să te înscrii gratis în doar câteva secunde.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
ro: Dacă primești un mesaj 404, contactează serviciul tău de găzduire web. Securitatea lor poate să blocheze XMLRPC.

en: If you need help at any step of the way we’re happy to chat with you!
ro: Dacă ai nevoie de ajutor la orice pas pe care îl parcurgi suntem bucuroși să discutăm cu tine!

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
ro: Dacă problema ta nu e cunoscută sau cauzată de un modul, încearcă să activezi %s (tema WordPress implicită).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
ro: Dacă problema ta nu e cunoscută sau cauzată de un modul, încearcă să activezi tema WordPress implicită.

en: Ignore all
ro: Ignoră tot

en: Ignore always
ro: Ignoră mereu

en: Ignore suggestion
ro: Ignoră sugestia

en: Ignored Phrases
ro: Expresii ignorate

en: Image
ro: Imagine

en: Image Alignment:
ro: Aliniere imagine:

en: Image Color:
ro: Culoare imagine:

en: Image Gallery Carousel
ro: Galerie imagini carusel

en: Image Gallery Slideshow
ro: Prezentare galerie de imagini

en: Image Grid
ro: Grilă de imagini

en: Image Link
ro: Legătură imagine

en: Image List
ro: Listă de imagini

en: Image Performance
ro: Performanță imagine

en: Image Settings:
ro: Setări imagine:

en: Image Size:
ro: Dimensiuni imagine:

en: Image URL
ro: URL imagine

en: Image URL:
ro: URL imagine:

[ctx: Image alternate text.]
en: Decoration: Jetpack bar graph
ro: Decor: histogramă Jetpack

[ctx: Image alternate text.]
en: Decoration: Jetpack clouds
ro: Decor: nori Jetpack

en: Image missing or invalid URL. Please check the Image widget URL in your <a href="%s">widget settings</a>.
ro: Imagine lipsă sau URL invalid. Te rog verifică URL-ul piesei Imagine în <a href="%s">setări piesă</a>.

en: Image of WordPress login screen protected by Jetpack
ro: Imaginea ecranului de autentificare WordPress protejată de Jetpack

en: Image title:
ro: Titlul imagine:

en: Images
ro: Imagini

en: Images:
ro: Imagini:

en: Improve your site's speed by only loading images visible on the screen.
    		New images will load just before they scroll into view. This prevents viewers
    		from having to download all the images on a page all at once, even ones they can't see.
ro: Îți îmbunătățește viteza sitului încărcând numai imaginile vizibile pe ecran.
    		Imaginile noi se vor încărca chiar înainte de a fi derulate într-o vizualizare.
    		    Astfel, vizitatorii nu trebuie să descarce toate imaginile dintr-o pagină deodată, adică și pe cele pe care nu le pot vedea.

en: In "Mobile"
ro: În "Mobil"

en: In "Upgrade"
ro: În „Actualizare”

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
ro: În <a href="%s" target="_blank">Mod dezvoltare</a>, prin URL-ul sitului fără punct (de exemplu, http://localhost).

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
ro: În <a href="%s" target="_blank">Mod dezvoltare</a>, prin constanta JETPACK_DEV_DEBUG definită în wp-config.php sau în altă parte.

en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
ro: În <a href="%s" target="_blank">Mod dezvoltare</a>, prin filtrul jetpack_development_mode.

en: Inactive
ro: Inactivă

en: Include activity from commenters
ro: Include activitatea comentatorilor

en: Include activity from followers
ro: Include activitatea urmăritorilor

en: Include activity from likers
ro: Include activitatea celor care au apreciat

en: Include this CSS in the Mobile Theme
ro: Include acest CSS în tema pentru mobile

en: Increase traffic and revenue
ro: Crești traficul și veniturile

en: Infinite Scroll Behavior
ro: Comportament Derulare infinită

en: Infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches
    		the bottom of the page. This helps you reader see more of your content.
ro: Derularea infinită trage automat următorul set de articole în vizualizare când cititorul se apropie
    		de partea de jos a paginii. Asta te ajută ca cititorul să vadă mai mult din conținutul tău.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
ro: Informațiile despre acest blog sunt în curs de a fi obținute.

en: Initialized a new full sync
ro: S-a inițializat o nouă sincronizare completă

en: Initialized a new full sync with modules: %s
ro: S-a inițializat o nouă sincronizare completă cu extensiile: %s

en: Insert an ad unit wherever you can place a widget.
ro: Inserează o unitate de anunț publicitar oriunde poți plasa o piesă.

en: Install premium themes
ro: Instalează teme premium

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
ro: Poți salva un interval de IP-uri {low_range}-{high_range}. Nu sunt permise spațiile. (exemplu: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Integrate easily with Google Analytics.
ro: Se integrează cu ușurință cu Google Analytics.

en: Integrates your WordPress site with Google Analytics, a platform that offers insights into your traffic, visitors, and conversions.
ro: Integrează situl tău WordPress cu Google Analytics, o platformă care oferă perspective despre trafic, vizitatori și conversii.

en: Internet Defense League
ro: Liga de Apărare a Internetului

en: Introducing Premium Themes
ro: Prezentare teme premium

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
ro: Textul pe care vrei să-l trimiți unei persoane care urmărește un articol de pe blog. (Detaliile de confirmare și situl vor fi adăugate automat.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
ro: Textul pe care vrei să-l trimiți unei persoane noi care urmărește blogul. (detaliile de confirmare și situl vor fi adăugate automat.)

en: Invalid Akismet key
ro: Cheie Akismet invalidă

en: Invalid Akismet key. Please contact support.
ro: Cheie Akismet invalidă. Te rog contactează suportul.

en: Invalid Akismet user
ro: Utilizator Akismet invalid

en: Invalid JSON
ro: JSON invalid

en: Invalid Parameter
ro: Parametru invalid

en: Invalid SEO meta description value.
ro: Valoare descriere meta SEO invalidă.

en: Invalid SEO title format.
ro: Format titlu SEO invalid.

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
ro: ID utilizator invalid, te rog să verifici și să reintroduci un ID utilizator numeric pentru Goodreads.

en: Invalid Video GUID!
ro: GUID video invalid!

en: Invalid image URL
ro: URL imagine invalid

en: Invalid key
ro: Cheie invalidă

en: Invalid option: %s. | Invalid options: %s.
ro[0]: Opțiune invalidă: %s.
ro[1]: Opțiuni invalide: %s.
ro[2]: Opțiuni invalide: %s.

en: Invalid or expired nonce.
ro: Nunic invalid sau expirat.

en: Invalid parameter "dismissed".
ro: Parametru "respins" invalid.

en: Invalid parameter "notice".
ro: Parametru "observație" invalid.

en: Invalid remote response.
ro: Răspuns invalid de la distanță.

en: Invalid request
ro: Cerere invalidă

en: Invalid security token.
ro: Token de securitate invalid.

en: Invalid site information returned from remote.
ro: Informații de sit invalide returnate de la distanță.

en: Invalid token JSON: %s
ro: JSON token invalid: %s

en: Is %1$s the new home of %2$s?
ro: Este %1$s prima nouă pagină a %2$s?

en: Is site approved for WordAds?
ro: Acest sit este aprobat pentru WordAds?

en: Is this site private?
ro: Acest sit este privat?

en: Is this website a temporary duplicate of <a href="%1$s">%2$s</a> for the purposes
    					of testing, staging or development? If so, we recommend keeping it in Safe Mode.
ro: Este acest sit web un duplicat temporar al <a href="%1$s">%2$s</a> în scopul
    					de testare, așteptare sau dezvoltare? Dacă-i așa, recomandăm să-l păstrezi în modul de siguranță.

en: It is that time of the year when devices are shiny again.
ro: Este acel moment al anului când dispozitivele sunt din nou strălucitoare.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
ro: Este responsabilitatea ta să te asiguri că situl tău respectă legile relevante.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
ro: Se pare că URL-ul sitului WordPress este configurat incorect. Te rog verifică-l în setări piesă.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
ro: Se pare că URL-ul tău Facebook este configurat incorect. Te rog verifică-l în <a href="%s">setări piesă</a>.

en: It looks like your Google+ URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
ro: Se pare că URL-ul tău Google+ este configurat incorect. Te rog verifică-l în <a href="%s">setări piesă</a>.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
ro: Se pare că situl tău nu poate comunica corespunzător cu Jetpack.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
ro: Poate fi cauzată de una din următoarele probleme, pe care le poți diagnostica și tu:

en: Items on your restaurant's menu
ro: Elemente pe meniul tău de restaurant

en: Items to show:
ro: Elemente de arătat:

en: JETPACK_CLIENT__HTTPS is set to NEVER
ro: JETPACK_CLIENT__HTTPS este setat la NICIODATĂ

en: Jetpack Backups allow you to easily restore or download a backup from a specific moment.
ro: Copiile de siguranță Jetpack îți permit să restaurezi sau să descarci cu ușurință o copie de siguranță făcută la un anumit moment.

en: Jetpack Centralized Site Management
ro: Administrare sit centralizată Jetpack

en: Jetpack Debugging Center
ro: Centru de depanare Jetpack

en: Jetpack FAQ
ro: Întrebări frecvente Jetpack

en: Jetpack Network Settings Updated!
ro: Setările de rețea ale Jetpack actualizate!

en: Jetpack Plugin Version
ro: Versiunea modulului Jetpack

en: Jetpack Premium now includes our full security suite
ro: Acum Jetpack Premium include suita noastră completă de securitate

en: Jetpack Safe Mode
ro: Mod de siguranță Jetpack

en: Jetpack Search
ro: Căutare Jetpack

en: Jetpack Search is powering search on your site.
ro: Căutare Jetpack propulsează căutarea pe situl tău.

en: Jetpack Settings
ro: Setări Jetpack

en: Jetpack Sitemaps module is active, but unavailable. This can happen if your site is set to discourage search engine indexing. Please enable search engine indexing to allow sitemap generation.
ro: Extensia Hărți sit Jetpack este activă, dar indisponibilă. Acest lucru se poate întâmpla dacă situl tău este setat să descurajeze indexarea motoarelor de căutare. Te rog activează indexarea motoarelor de căutare pentru a permite generarea hărții sit.

en: Jetpack Sitemaps module is not currently active. Activate it first if you want to work with sitemaps.
ro: Acum extensia Hărți sit Jetpack nu este activă. Mai întâi trebuie s-o activezi dacă vrei să lucrezi cu hărți sit.

en: Jetpack Sites
ro: Situri Jetpack

en: Jetpack Stats Icon
ro: Icon statistici Jetpack

en: Jetpack Stats People
ro: Statistici Jetpack despre persoane

en: Jetpack Subscriptions Settings
ro: Setări abonamente Jetpack

en: Jetpack Subscriptions:
ro: Abonamente Jetpack:

en: Jetpack Support
ro: Suport Jetpack

en: Jetpack Sync Full Status: `%1$s`
ro: Stare sincronizare completă Jetpack: `%1$s`

en: Jetpack Tour: Next Feature
ro: Tur Jetpack: funcționalitatea următoare

en: Jetpack automatically optimizes and speeds up images using the global WordPress.com Content Delivery Network (CDN)
ro: Jetpack optimizează și accelerează automat imaginile folosind rețeaua globală WordPress.com de livrare conținut (CDN)

en: Jetpack automatically optimizes and speeds up images using the global WordPress.com Content Delivery Network (CDN). Let us do the heavy lifting for you by reducing bandwidth usage which could potentially lower your hosting costs.
ro: Jetpack optimizează automat și accelerează imaginile utilizând rețeaua globală de livrare de continut WordPress.com (CDN). Lasă-ne să facem partea mai grea pentru tine prin reducerea utilizării lățimii de bandă care ar putea să scadă costurile de găzduire.

en: Jetpack by WordPress.com
ro: Jetpack de WordPress.com

en: Jetpack checks your site every few minutes, and if it's offline we'll notify you instantly.
ro: Jetpack îți verifică situl la fiecare câteva minute și dacă este offline te vom anunța imediat.

en: Jetpack checks your site every five minutes and if any downtime is detected you will receive an email
    		notification alerting you to the issue, so you can act quickly and get your site back online.
ro: Jetpack verifică situl tău la fiecare cinci minute și dacă este detectată vreo nefuncționare vei primi o notificare
    		prin email avertizându-te despre problemă, astfel poți acționa rapid și să-ți repui situl înapoi online.

en: Jetpack comes with free, basic support for all users.
ro: Jetpack vine cu suport gratuit, de bază, pentru toți utilizatorii.

en: Jetpack connection is broken.
ro: Conexiunea Jetpack este întreruptă.

en: Jetpack connection status unknown.
ro: Stare necunoscută pentru conexiunea Jetpack.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
ro[0]: Jetpack include cea mai recentă versiune a piesei %l.
ro[1]: Jetpack include cea mai recentă versiune a pieselor %l.
ro[2]: Jetpack include cea mai recentă versiune a pieselor %l.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
ro: Jetpack conține cea mai recentă versiune a vechiului modul &#8222;%1$s&#8221;.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
ro: Jetpack nu a putut contacta WordPress.com: %(error_key)s. De obicei, înseamnă că ceva nu este configurat corect pe gazda ta web.

en: Jetpack gives you access to more than 100 free and 200 premium WordPress themes.
ro: Jetpack îți oferă acces la mai mult de 100 de teme WordPress gratuite și la peste 200 de teme WordPress premium.

en: Jetpack has been placed into <a href="%1$s">Safe mode</a> because we noticed this is an exact copy of <a href="%2$s">%3$s</a>.
ro: Jetpack a fost plasat în <a href="%1$s">modul de siguranță</a> deoarece am observat că este o copie exactă a <a href="%2$s">%3$s</a>.

en: Jetpack has been placed into Safe Mode. Learn more about <a href="%1$s">Safe Mode</a>.
ro: Jetpack a fost plasat în modul de siguranță. Află mai mult despre <a href="%1$s">modul de siguranță</a>.

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
ro: Jetpack a fost deconectat cu succes pentru %s.

en: Jetpack has locked your site's login page.
ro: Jetpack a blocat pagina de autentificare pe situl tău.

en: Jetpack help personnel
ro: Jetpack ajută personalul

en: Jetpack includes other features that help you customize your site
ro: Jetpack include alte funcționalități care te ajută să-ți personalizezi situl

en: Jetpack includes other features that help you customize your site including Custom CSS, Contact Forms, Galleries and Carousels, Notifications and Subscriptions, Configurable Widgets, and many more.
ro: Jetpack include alte funcționalități care te ajută să-ți personalizezi situl, inclusiv CSS personalizat, formulare de contact, galerii și carusele, notificări și abonamente, piese configurabile și multe altele.

en: Jetpack is a free plugin that utilizes powerful WordPress.com servers to enhance your site and simplify managing it
ro: Jetpack este un modul gratuit care folosește serverele WordPress.com puternice pentru a-ți îmbunătăți situl și pentru a simplifica administrarea lui

en: Jetpack is a free plugin that utilizes powerful WordPress.com servers to enhance your site and simplify managing it.
ro: Jetpack este un modul gratuit care folosește servere WordPress.com puternice pentru a-ți îmbunătăți situl și pentru a simplifica administrarea lui.

en: Jetpack is actively blocking malicious login attempts. Data will display here soon!
ro: Jetpack blochează în mod activ încercările de autentificare ostile. Datele vor afișa aici în curând!

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
ro: Jetpack este acum conectat la WordPress.com

en: Jetpack is improving and optimizing your image speed.
ro: Jetpack îți îmbunătățește și îți optimizează viteza imaginii.

en: Jetpack is monitoring your site. If we think your site is down, you will receive an email.
ro: Jetpack îți monitorizează situl. Dacă ni se pare că situl tău a căzut, vei primi un email.

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
ro: Jetpack este activat în rețea și de aceea nu poate fi eliminat.

en: Jetpack is not active on this site.
ro: Jetpack nu este activ pe acest sit.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
ro: Jetpack nu este conectat. Te rog conectează Jetpack din <a href='%s'>Setări</a>.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
ro: Jetpack nu este conectat la WordPress.com

en: Jetpack is now handling your backups.
ro: Acum Jetpack îți administrează copiile de siguranță.

en: Jetpack is the best way to experience WordPress, whether your site is brand new or already well established.
ro: Jetpack este cel mai bun mod de a experimenta WordPress, indiferent dacă situl tău este complet nou sau unul deja recunoscut.

en: Jetpack options reset.
ro: Opțiuni Jetpack resetate.

en: Jetpack protects your site against brute force attacks and unauthorized logins. We also monitor your site for downtime and keep your plugins updated.
ro: Jetpack îți protejează situl împotriva atacurilor cu forță-brută și autentificărilor neautorizate. De asemenea, îți monitorizăm perioadele de nefuncționare ale sitului și îți menținem modulele actualizate.

en: Jetpack provides detailed stats and insights about your viewers.
ro: Jetpack oferă statistici detaliate și perspective despre vizitatorii tăi.

en: Jetpack reduces complexity and makes this previously difficult process a breeze. Browse hundreds of themes in our showcase, or search by theme, name, style, color, or type.
ro: Jetpack reduce complexitatea și face acest proces, anterior dificil, o sarcină ușoară. Răsfoiește sute de teme din prezentarea noastră sau caută după temă, nume, stil, culoare sau tip.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
ro: Jetpack necesită o versiune WordPress %s sau mai nouă.

en: Jetpack simplifies site security, customization, and management.
ro: Jetpack simplifică securitatea, personalizarea și managementul sitului.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
ro: Jetpack supra-alimentează situl tău WordPress auto-găzduit cu impresionanta puterea din nor a WordPress.com.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site.
ro: Sincronizarea Jetpack nu este permisă acum pentru acest sit.

en: Jetpack version
ro: Versiune Jetpack

en: Jetpack version %(version)s
ro: Jetpack versiunea %(version)s

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
ro: Jetpack va prelua automat conținutul tău publicat și îl partajează instantaneu cu terțe servicii
    →	→	cum ar fi motoare de căutare, sporind accesul și traficul.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest
    		to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
ro: Jetpack îți va optimiza imaginile și le va servi vizitatorilor tăi de la cel mai apropiat server.
    		Folosind rețeaua noastră globală de livrare a conținutului vom crește viteza de încărcare a sitului tău.

en: Jetpack will optimize your images and serve them from the server location nearest to your visitors. Using our global content delivery network will boost the loading speed of your site.
ro: Jetpack îți va optimiza imaginile și le va servi de la serverul care este cel mai aproape de vizitatorii tăi. Folosirea rețelei noastre globale de livrare a conținutului îți va crește viteza de încărcare a sitului.

en: Jetpack will re-test for HTTPS support once a day, but you can click here to try again immediately:
ro: Jetpack va retesta suportul HTTPS o dată pe zi, dar poți da clic aici pentru a încerca din nou imediat:

en: Jetpack works by connecting to WordPress.com for a lot of features. Sometimes, when the connection gets messed up, you need to disconnect and reconnect to get things working properly. <a href="%s">Disconnect from WordPress.com</a>
ro: Jetpack funcționează prin conectarea la WordPress.com pentru o mulțime de funcționalități. Uneori, când conexiunea s-a stricat, trebuie să te deconectezi și să te reconectezi pentru ca lucrurile să funcționeze corespunzător. <a href="%s">Deconectare de la WordPress.com</a>

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
ro: Caruselul din Jetpack a fost dezactivat, deoarece un alt modul sau tema ta suprascrie scurtcodul [gallery].

en: Jetpack's Protect features
ro: Funcționalități protecție Jetpack

en: Jetpack's WordPress themes
ro: Teme WordPress de la Jetpack

en: Jetpack's ads and PayPal features
ro: Funcționalități Reclame și PayPal de la Jetpack

en: Jetpack's customization tools
ro: Instrumente de personalizare Jetpack

en: Jetpack's global Content Delivery Network (CDN) optimizes images so your visitors enjoy the fastest experience regardless of device or location. It also helps you save space on your hosting plan, since images are stored on our servers.
ro: Rețeaua globală de livrare a conținutului (CDN) de la Jetpack optimizează imaginile, astfel vizitatorii se bucură de cea mai rapidă experiență, indiferent de dispozitivul sau locația lor. De asemenea, te ajută să economisești spațiu în planul de găzduire, deoarece imaginile sunt stocate pe serverele noastre.

en: Jetpack's monitor feature
ro: Funcționalitate monitor Jetpack

en: Jetpack's performance features
ro: Funcționalități de performanță de la Jetpack

en: Jetpack's photon serves up lightning fast, optimized images
ro: Foton de la Jetpack servește imagini optimizate, cu viteza fulgerului

en: Jetpack's publicize features
ro: Funcționalități publicitate Jetpack

en: Jetpack's recommended features include:
ro: Funcționalitățile Jetpack recomandate includ:

en: Jetpack's site stats feature
ro: Funcționalitate statistici sit Jetpack

en: Jetpack’s Plugin Updates allows you to choose which plugins update automatically.
ro: Actualizări module de la Jetpack îți permite să alegi care module se actualizează automat.

en: Jetpack’s Search module is a powerful replacement for the search capability built into WordPress.
ro: Extensia Căutare de la Jetpack este un înlocuitor puternic pentru capabilitatea nativă de căutare din WordPress.

en: Jetpack’s downtime monitor will keep tabs on your site, and alert you the moment that downtime is detected.
ro: Monitorul pentru perioade de nefuncționare de la Jetpack îți va verifica filele sitului și te avertizează în momentul când este detectată o perioadă de nefuncționare.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
ro[0]: Alătură-te la %s abonat
ro[1]: Alătură-te celor %s abonați
ro[2]: Alătură-te celor %s de abonați

en: Join the millions of users who rely on Jetpack to enhance and secure their sites. We're passionate about WordPress and here to make your life easier.
ro: Alătură-te milioanelor de utilizatori care se bazează pe Jetpack pentru a-și îmbunătăți și securiza siturile. Suntem pasionați de WordPress și suntem aici pentru a-ți face viața mai ușoară.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
ro: Adaugă un buton în editorii tăi de articol și pagină, permițându-ți să construiești formulare simple pentru a ajuta vizitatorii să rămână în contact.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
ro: Aduce fotografiile și imaginile tale la viață ca dimensiune completă, în galerii ușor navigabile.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
ro: Afișează galerii de imagini într-o varietate de aranjamente elegante.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
ro: Oferă vizitatorilor două opțiuni ușoare de abonare - în timp ce comentează sau printr-o piesă de abonare prin email distinctă pe care o poți afișa.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
ro: Te ajută să administrezi de la distanță modulele, să activezi actualizările automate și altele din <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
ro: Menține vizitatorii pe blogul tău prin evidențierea conținutului relevant și nou în partea de jos a fiecărui articol publicat.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lazy-loading images improve your site's speed and create a smoother viewing experience. Images will load as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
ro: Imaginile încărcate lent îmbunătățesc viteza sitului și creează o experiență de vizionare mai fluentă. Imaginile vor fi încărcate pe măsură ce vizitatorii derulează în jos pe ecran, în loc să fie încărcate toate odată.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
ro: Permite comentatorilor să-și lege profilurile la conturile lor Gravatar, astfel vizitatorii tăi află mai ușor mai multe despre comunitatea ta.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
ro: Îți permite autentificarea la toate siturile tale Jetpack activate cu un singur clic folosind contul WordPress.com.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
ro: Oglindește și servește imaginile tale din CDN-ul nostru gratuit și rapid, îmbunătățind performanța sitului tău fără încărcare suplimentară pe serverele tale.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Receive immediate notifications if your site goes down, 24/7.
ro: Primești imediat notificări dacă situl tău cade, 24/7.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
ro: Butoane Twitter, Facebook și Google+ la finalul fiecărui articol, facilitează vizitatorilor să-ți partajeze conținutul.

en: Jumpstart could not be dismissed.
ro: Salt la start nu poate fi respins.

en: Jumpstart dismissed.
ro: Salt la start respins.

en: Jumpstart done.
ro: Salt la start terminat.

en: Jumpstart failed activating this module: %s. | Jumpstart failed activating these modules: %s.
ro[0]: Salt la start a eșuat la activarea acestei extensii: %s.
ro[1]: Salt la start a eșuat la activarea acestor extensii: %s.
ro[2]: Salt la start a eșuat la activarea acestor extensii: %s.

en: Just give us a little time to collect data so we can display it for you here.
ro: Doar acordă-ne ceva timp pentru a colecta date pentru a putea să le afișăm aici.

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
ro: Mai este doar un pas până când poți gestiona situl cu WordPress.com! Clic pe butonul de mai jos și poți începe.

en: Just one more step before your menus can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your menus with our newly-redesigned user interface.
ro: Mai este doar un pas până când meniurile pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona meniurile cu noua interfață de utilizator, reproiectată.

en: Just one more step before your plugins can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing all of your plugins in one place.
ro: Mai este doar un pas până când modulele pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona toate modulele dintr-un singur loc.

en: Just one more step before your site can be secured by Jetpack and WordPress.com. Click the button below and you'll be safe and secure.
ro: Mai este doar un pas până când situl poate fi securizat de Jetpack și WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și ești în siguranță și protejat.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
ro: Mai este doar un pas până când temele pot fi gestionate cu WordPress.com. Clic pe butonul de mai jos și poți gestiona temele cu noua interfață pentru utilizator, reproiectată.

en: Keep It Safe
ro: Ține-l în siguranță

en: Keep an eye on your success with simple, concise, and mobile-friendly stats.
ro: Ești mereu atent la succesul tău prin statistici simple, concise și prietenoase pentru mobil.

en: Keep tabs on your site and receive alerts the moment downtime is detected.
ro: Îți verifică filele sitului și primești alerte în momentul când este detectată o perioadă de nefuncționare.

en: Keep your site safe, 24/7
ro: Ține-ți situl în siguranță non-stop (24/7)

en: Kickstart your marketing with social media automation tools, related content, email subscriptions, and sharing tools.
ro: Începe-ți marketingul cu instrumente de automatizare media socială, conținut similar, abonamente prin email și instrumente de partajare.

en: Label
ro: Etichetă

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ro: Nume

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ro: Sit web

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
ro: Opțiune

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: Label for the button on the Masterbar to manage plugins]
en: Manage
ro: Administrează

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
ro: Opțiuni

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ro: mută

en: Labels
ro: Etichete

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
ro: Etichete: <small>picant, favorit etc. <em>Separă etichetele cu virgulă</em></small>

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Language
ro: Limbă

en: Large
ro: Mare

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Last query information:
ro: Informații despre ultima interogare:

en: Layout
ro: Aranjament

en: Layout Options:
ro: Opțiuni aspect:

en: Lazy-loading images improve your site's speed and create a smoother viewing experience. Images will load as visitors scroll down the screen, instead of all at once.
ro: Imaginile încărcate lent îmbunătățesc viteza sitului și creează o experiență de vizionare mai fluentă. Imaginile vor fi încărcate pe măsură ce vizitatorii derulează în jos pe ecran, în loc să fie încărcate toate odată.

en: Learn More
ro: Află mai mult

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: Learn more about Featured Images
ro: Află mai mult despre imagini reprezentative

en: Learn more about Jetpack Manage on Jetpack.com
ro: Află mai mult despre Administrare Jetpack pe Jetpack.com

en: Learn more about Markdown.
ro: Află mai multe despre Markdown.

en: Learn more about adding support for Infinite Scroll to your theme.
ro: Află mai mult despre adăugarea suportului pentru Derulare infinită în teme ta.

en: Leave a Reply
ro: Lasă un răspuns

en: Leave a Reply to %s
ro: Lasă un răspuns la %s

en: Leave a reply
ro: Lasă un răspuns

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
ro: Lasă câmpul URL RSS Flickr gol pentru a afișa fotografii Flickr <a target="_blank" href="%s">interesante</a>.

en: Left
ro: Stânga

en: Let search engines and visitors know that you are serious about your websites integrity by upgrading Jetpack. Our anti-spam tools will eliminate comment spam, protect your SEO, and make it easier for visitors to stay in touch.
ro: Lasă motoarele de căutare și vizitatorii să știe că ești serios cu privire la integritatea siturilor tale web prin actualizarea Jetpack. Instrumentele noastre anti-spam vor elimina comentariile spam, îți protejează SEO și vizitatorii pot mai ușor să rămână în contact.

en: Let us know your name.
ro: Spune-ne numele tău.

en: Let us know!
ro: Anunță-ne!

en: Light
ro: Luminoasă

en: Like
ro: Apreciere

en: Like this:
ro: Apreciază:

en: Likes
ro: Aprecieri

en: Likes Notifications
ro: Notificări de apreciere

en: Likes and Shares
ro: Aprecieri și partajări

en: Limit must be greater than or equal to 0.
ro: Cifra trebuie să fie mai mare sau egală cu 0.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">More info</a>.)
ro: Limitează lățimea la %1$s pixeli pentru imagini în dimensiune completă. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Mai multe informații</a>.)

en: Link Color (hex):
ro: Culoare legătură (hexazecimal):

en: Link To:
ro: Legătură la:

en: Link URL (when the image is clicked):
ro: Legătura URL (atunci când dai clic pe imagine):

en: Link account with WordPress.com
ro: Leagă contul cu WordPress.com

en: Link text
ro: Text legătură

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
ro: Leagă titlul videoului la URL-ul de pe VideoPress.com

en: Link to WordPress.com
ro: Legătură la WordPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ro: editare

en: Link your account to WordPress.com to get the most out of Jetpack.
ro: Leagă-ți contul la WordPress.com pentru a obține maximum de la Jetpack.

en: Links to services that you use across the web.
ro: Legături către serviciile pe care le folosești pe web.

en: Links to your blog's RSS feeds
ro: Legături la fluxurile RSS ale blogului tău

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
ro: Legături către siturile tale web, bloguri sau către alte situri care ajută la descrierea ta.

en: List
ro: Listă

en: Live Preview
ro: Previzualizare live

en: Load more posts as the reader scrolls down
ro: Încarcă mai multe articole pe măsură ce cititorul derulează în jos

en: Load more posts in page with a button
ro: Încarcă mai multe articole în pagină cu un buton

en: Load more posts using the default theme behavior
ro: Încarcă mai multe articole folosind comportamentul implicit al temei

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
ro: Încarcă <a href="%s">fișierul tău XMLRPC</a>. Ar trebui să spună de la sine pe o linie "XML-RPC server accepts POST requests only."

en: Loading Comments...
ro: Încarc comentarii...

en: Loading video...
ro: Încărcare video...

en: Loading&hellip;
ro: Se încarcă&hellip;

en: Loading...
ro: Încarc...

en: Loading…
ro: Se încarcă...

en: Loads the next posts automatically when the reader approaches the bottom of the page.
ro: Încarcă automat articolele următoare când cititorul se apropie de partea de jos a paginii.

en: Location
ro: Locație

en: Location of the Ogg video file.
ro: Locația fișierului video ogg.

en: Log Out
ro: Dezautentificare

en: Log in as <span>%s</span>
ro: Autentificare ca <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
ro: Autentificare ca un alt utilizator WordPress.com

en: Log in with WordPress.com
ro: Autentificare cu WordPress.com

en: Log in with username and password
ro: Autentificare cu nume utilizator și parolă

en: Logged In
ro: Autentificat

en: Logged Out
ro: Deautentificare

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
ro: Autentificarea cu WordPress.com este dezactivată pentru siturile care sunt în modul de așteptare.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
ro: Autentificarea cu WordPress.com nu este acum disponibilă deoarece acest sit se confruntă cu probleme de conectare.

en: Login Blocked by Jetpack
ro: Autentificare blocată de Jetpack

en: Looks like you don't have any products. You can create one using the Add New button below.
ro: Se pare că nu ai niciun produs. Poți crea unul folosind butonul Adaugă nou de mai jos.

en: Loop video playback
ro: Bucla de redare video

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
ro: Prânz: 11 - 14 
     
    Cina: Marti-Joi 17 - 23, Vineri-Sâmbătă: 17 - 01

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: MailChimp Subscriber Popup
ro: Popup abonat MailChimp

en: Main Sidebar
ro: Bară laterală principală

en: Major new features from Jetpack
ro: Noi funcționalități majore la Jetpack

en: Make It Successful
ro: Fă-l de succes

en: Make Sure Your Site Is Always Online
ro: Asigură că situl tău este mereu online

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
ro: Asigură-te că ai adăugat adresele IP cele mai frecvent utilizate. Eliminarea unei adrese IP din lista de mai jos o va șterge și din lista albă.

en: Make sure your site is easily found on search engines with SEO tools for your content and social posts.
ro: Asigură-te că situl tău este ușor de găsit de către motoarele de căutare cu instrumente SEO pentru conținut și articole sociale.

en: Make the content you publish more engaging with high-resolution video. With Jetpack Video you can customize your media player and deliver high-speed, ad-free, and unbranded videos to your visitors. Videos are hosted on our WordPress.com servers and do not subtract space from your hosting plan!
ro: Îți face conținutul pe care îl publici mai atractiv cu videouri de înaltă rezoluție. Cu Video Jetpack poți să-ți personalizezi playerul media și să oferi vizitatorilor videouri de mare viteză, fără reclame și mărci comerciale. Videourile sunt găzduite pe serverele noastre WordPress.com și nu reduc spațiul din planul de găzduire!

en: Make this connection available to all users of this blog?
ro: Faci această conexiune disponibilă tuturor utilizatorilor acestui blog?

en: Manage
ro: Administrează

en: Manage Plugins
ro: Administrează module

en: Manage Purchases
ro: Administrează cumpărături

en: Manage Your Menus
ro: Administrează-ți meniurile

en: Manage Your Plugins
ro: Administrează-ți modulele

en: Manage Your Security Settings
ro: Administrează-ți setările de securitate

en: Manage Your Site
ro: Administează-ți situl

en: Manage Your Themes
ro: Administrează-ți temele

en: Manage all your sites from a single dashboard: publish content, track stats, moderate comments, and so much more from anywhere in the world.
ro: Administrează-ți toate siturile dintr-un singur panou de control: publici conținut, urmărești statistici, moderezi comentarii și multe altele de oriunde în lume.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
ro: Administrează și actualizează acesta și alte situri WordPress dintr-un panou de control simplu pe WordPress.com. Poți actualiza
    →	→	module, să le setezi să se actualizeze automat și să le activezi/dezactivezi unul câte unul sau masă de la
    →	→	wordpress.com/plugins. Poți folosi, de asemenea, editorul de articole nou și prietenos pentru mobile pe WordPress.com
    →	→	ca să vizualizezi și să activezi temele instalate și pentru a crea sau edita meniurile sitului.

en: Manage has been activated for you!
ro: Administrarea a fost activată pentru tine!

en: Manage multiple Jetpack enabled sites from one single dashboard at wordpress.com. Allows all existing, connected Administrators to modify your site.
ro: Administrează mai multe situri activate Jetpack dintr-un singur panou control la wordpress.com. Permite tuturor administratorilor conectați existenți să-ți modifice situl.

en: Manage security on WordPress.com
ro: Administrează securitatea pe WordPress.com

en: Manage site connection
ro: Administrează conexiune sit

en: Manage with Live Preview
ro: Administrează cu previzualizare live

en: Manage your email preferences.
ro: Administrează-ți preferințele pentru email.

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ro: Administrează mai multe situri Jetpack din panoul nostru de control centralizat la wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a>.

en: Manage your plan
ro: Administrează-ți planul

en: Manage your plugins
ro: Administrează-ți modulele

en: Mark as Spam
ro: Marchează ca spam

en: Mark this message as NOT spam
ro: Marchează acest mesaj ca NU ESTE spam

en: Mark this message as spam
ro: Marchează acest mesaj ca spam

en: Markdown content
ro: Conținut Markdown

en: Marketing & Performance
ro: Marketing și performanță

en: Match accounts using email addresses
ro: Leagă conturile folosind adrese de email

en: Match all conditions
ro: Potrivește toate condițiile

en: Match by Email
ro: Potrivire după email

en: Maximum Width (px; 220 to 1200):
ro: Lățime maximă (px; de la 220 la 1200):

en: Maximum number of filters (1-50):
ro: Număr maxim de filtre (1-50):

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
ro: Numărul maxim de articole afișate (maxim 10):

en: Maximum: %s
ro: Maxim: %s

en: Me
ro: Eu

en: Measure: Keep track of your site’s performance with real-time stats—see where visitors are coming from and what they’re searching for.
ro: Evaluare: urmărești performanța sitului cu statistici în timp real — vezi de unde vin vizitatorii și ceea ce caută.

en: Media File
ro: Fișier media

en: Media Width
ro: Lățime media

en: Media Width:
ro: Lățime media:

en: Medium
ro: Mediu

en: Member of The Internet Defense League
ro: Membru al Ligii de Apărare a Internetului

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu Item
ro: Element de meniu

en: Menu Item Label
ro: Etichetă element meniu

en: Menu Item Labels
ro: Etichete element meniu

en: Menu Items
ro: Elemente de meniu

en: Menu Items re-ordered.
ro: Elementele de meniu reordonate.

en: Menu Section
ro: Selecție meniu

en: Menu Sections
ro: Secțiuni meniu

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Ciorna elementului de meniu actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează elementul</a>

en: Menu item label list navigation
ro: Navigator listă etichete element meniu

en: Menu item labels list
ro: Listă etichete element meniu

en: Menu item list navigation
ro: Navigator listă elemente de meniu

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
ro: Element de meniu publicat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu item restored to revision from %s
ro: Element de meniu restaurat la revizia din %s

en: Menu item saved.
ro: Element de meniu salvat.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
ro: Element de meniu programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare element</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Element de meniu trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează elementul</a>

en: Menu item updated.
ro: Element de meniu actualizat.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Element de meniu actualizat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu items list
ro: Listă elemente de meniu

en: Menu section list
ro: Listă secțiuni de meniu

en: Menu section list navigation
ro: Navigator listă secțiuni de meniu

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Sent
ro: Mesaj trimis

en: Messages
ro: Mesaje

en: Metadata
ro: Metadate

en: Migrate Stats &amp; Subscribers
ro: Migrare statistici și abonați

en: Milestone
ro: Eveniment important

en: Milestone Reached Message
ro: Mesaj ajuns la evenimentul important

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is determined automatically]
en: Automatic
ro: Automat

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to days]
en: Days
ro: Zile

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to hours]
en: Hours
ro: Ore

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to months]
en: Months
ro: Luni

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to years]
en: Years
ro: Ani

en: Minimum: %s
ro: Minim: %s

en: Minutes
ro: Minute

en: Missing attachment ID.
ro: Lipsește ID-ul atașamentului.

en: Missing options.
ro: Opțiuni lipsă.

en: Missing or invalid access token
ro: Token de acces lipsă sau invalid

en: Missing parameter "notice".
ro: Lipsește parametrul "observație".

en: Missing parameter "type".
ro: Lipsește parametrul "tip".

en: Missing target blog ID.
ro: Lipsește ID-ul blogului țintă.

en: Missing target post ID.
ro: Lipsește ID-ul articolului țintă.

en: Mobile App Promos
ro: Reclame pe aplicația de mobil

en: Mobile Apps
ro: Aplicații mobile

en: Mobile-compatible:
ro: Mobil-compatibil:

en: Modal (Overlay Box)
ro: Modal (casetă suprapusă)

en: Mode:
ro: Mod:

en: Moderate comments
ro: Moderează comentariile

en: Modified
ro: Modificat

en: Modified GMT
ro: GMT modificat

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, and more to your sidebar.
ro: Adaugă imagini, fluxuri Twitter și altele în bara ta laterală.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content.
ro: Permite aplicațiilor să-ți acceseze în siguranță conținutul.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to log into this site using WordPress.com accounts
ro: Permite utilizatorilor să se autentifice în acest sit folosind conturi WordPress.com

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email
ro: Permite utilizatorilor să se aboneze la articolele și comentariile tale și să primească notificări prin email.

[ctx: Module Description]
en: Allow visitors to share your content.
ro: Permite vizitatorilor să-ți partajeze conținutul.

[ctx: Module Description]
en: Automated social marketing.
ro: Marketing social automatizat.

[ctx: Module Description]
en: Automatically load new content when a visitor scrolls
ro: Încărcă automat conținut nou când un vizitator derulează

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
ro: Rezultate mai bune pe motoarele de căutare și media socială.

[ctx: Module Description]
en: Block suspicious-looking sign in activity
ro: Blochează semnale cu aspect suspect în activitate

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar
ro: Îți verifică ortografia, stilul și gramatica

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
ro: Colectează statistici valoroase de trafic și perspective.

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
ro: Controlează unde apar piesele pe situl tău.

[ctx: Module Description]
en: Create short and simple links for all posts and pages.
ro: Creează legături scurte și simple pentru toate articolele și paginile.

[ctx: Module Description]
en: Display different types of content on your site with custom content types.
ro: Afișează diferite tipuri de conținut pe situl tău cu tipuri de conținut personalizat.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
ro: Afișează galerii cu imagini într-o varietate de aranjamente elegante.

[ctx: Module Description]
en: Display images and galleries in a gorgeous, full-screen browsing experience
ro: Afișează imagini și galerii într-o experiență de răsfoire superbă, pe tot ecranul

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
ro: Câștigi bani permițându-i lui Jetpack să afișeze reclame de înaltă calitate.

[ctx: Module Description]
en: Embed media from popular sites without any coding.
ro: Înglobează media din multe situri populare fără nicio codare.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
ro: Activează un pop-up pentru cărți de vizită la trecerea peste gravatarele comentatorilor.

[ctx: Module Description]
en: Enable the Jetpack Mobile theme
ro: Activează tema Jetpack pentru mobil

[ctx: Module Description]
en: Enhanced search, powered by Elasticsearch
ro: Căutare îmbunătățită, propulsată de Elasticsearch

[ctx: Module Description]
en: Establish your site's authenticity with external services.
ro: Stabilește autenticitatea sitului tău cu servicii externe.

[ctx: Module Description]
en: Fast, ad-free video hosting
ro: Găzduire video rapidă, fără anunțuri

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
ro: Oferă vizitatorilor o modalitate simplă de a arăta că apreciază conținutul tău.

[ctx: Module Description]
en: Increase page views by showing related content to your visitors.
ro: Crește vizualizările de pagină arătând conținut similar vizitatorilor tăi.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
ro: Sporește accesul și traficul.

[ctx: Module Description]
en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
ro: Sporește angrenarea vizitatorilor prin adăugarea unui buton de apreciere la comentarii.

[ctx: Module Description]
en: Insert a customizable contact form anywhere on your site.
ro: Inserează un formular de contact personalizabil oriunde în situl tău.

[ctx: Module Description]
en: Lazy load images
ro: Imagini care se încarcă lent

[ctx: Module Description]
en: Let readers use WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts to comment
ro: Permite cititorilor să-și folosească conturile WordPress.com, Twitter, Facebook sau Google+ pentru a comenta

[ctx: Module Description]
en: Make it easy for search engines to find your site.
ro: Motoarele de căutare îți găsesc mai ușor situl.

[ctx: Module Description]
en: Manage all of your sites from a centralized dashboard.
ro: Administrează toate siturile tale dintr-un panou de control centralizat.

[ctx: Module Description]
en: Off-site backups, security scans, and automatic fixes.
ro: Copii de siguranță în afara sitului, scanări de securitate și corecții automate.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by sending an email
ro: Publică articole prin trimiterea unui email

[ctx: Module Description]
en: Receive immediate notifications if your site goes down, 24/7.
ro: Primești notificări imediate dacă situl tău cade, 24/7.

[ctx: Module Description]
en: Receive instant notifications of site comments and likes.
ro: Primești notificări instantanee despre comentarii și aprecieri pe sit.

[ctx: Module Description]
en: Replaces the admin bar with a useful toolbar to quickly manage your site via WordPress.com.
ro: Înlocuiește bara de administrare cu o bară de instrumente utile pentru a-ți administra rapid situl via WordPress.com.

[ctx: Module Description]
en: Serve images from our servers
ro: Servim imagini de pe serverele noastre

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
ro: Inițializează Google Analytics fără atingerea unei linii de cod.

[ctx: Module Description]
en: Speed up and improve the reliability of your site using the latest in web technology.
ro: Accelerează și îmbunătățește fiabilitatea sitului tău folosind cele mai recente tehnologii web.

[ctx: Module Description]
en: Tweak your site’s CSS without modifying your theme.
ro: Reglează fin CSS-ul sitului tău fără modificarea temei.

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup for complex equations and other geekery.
ro: Folosește marcarea LaTeX pentru ecuații complexe și alte interese asemănătoare.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax
ro: Scrie articole sau pagini în sintaxa Markdown text simplu

[ctx: Module Name]
en: Ads
ro: Reclame

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
ro: Matematică frumoasă

[ctx: Module Name]
en: Carousel
ro: Carusel

[ctx: Module Name]
en: Comment Likes
ro: Aprecieri comentariu

[ctx: Module Name]
en: Comments
ro: Comentarii

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
ro: Formular de contact

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
ro: Tipuri de conținut personalizat

[ctx: Module Name]
en: Data Backups
ro: Copii de siguranță ale datelor

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
ro: Distribuție îmbunătățită

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
ro: Piese suplimentare pentru bara laterală

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
ro: Pluti-carduri Gravatar

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
ro: Derulare infinită

[ctx: Module Name]
en: JSON API
ro: API JSON

[ctx: Module Name]
en: Lazy Images
ro: Imagini lente

[ctx: Module Name]
en: Likes
ro: Aprecieri

[ctx: Module Name]
en: Manage
ro: Administrare

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
ro: Temă pentru mobile

[ctx: Module Name]
en: Notifications
ro: Notificări

[ctx: Module Name]
en: Photon
ro: Foton

[ctx: Module Name]
en: Post by email
ro: Publicare via email

[ctx: Module Name]
en: Progressive Web Apps
ro: Aplicații web progresive

[ctx: Module Name]
en: Protect
ro: Protecție

[ctx: Module Name]
en: Publicize
ro: Publicitate

[ctx: Module Name]
en: Related posts
ro: Articole similare

[ctx: Module Name]
en: SEO Tools
ro: Instrumente SEO

[ctx: Module Name]
en: Search
ro: Căutare

[ctx: Module Name]
en: Sharing
ro: Partajare

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
ro: Înglobări scurtcoduri

[ctx: Module Name]
en: Single Sign On
ro: O singură înregistrare

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
ro: Statistici sit

[ctx: Module Name]
en: Site verification
ro: Verificare sit

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
ro: Hărți sit

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
ro: Ortografie și gramatică

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
ro: Abonamente

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
ro: Galerii placate

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
ro: Legături scurte WP.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
ro: Vizibilitate piesă

[ctx: Module Name]
en: WordPress.com Toolbar
ro: Bară de instrumente WordPress.com

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
ro: Aspect

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
ro: Administrare centralizată

[ctx: Module Tag]
en: Developers
ro: Dezvoltatori

[ctx: Module Tag]
en: General
ro: Generală

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
ro: Mobil

[ctx: Module Tag]
en: Other
ro: Altele

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
ro: Poze și videouri

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
ro: Recomandate

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
ro: Statisitici sit

[ctx: Module Tag]
en: Writing
ro: Scriere

en: Module not found: `%s`.
ro: Extensie negăsită: „%s”.

en: Modules reset to default.
ro: Extensii resetate la implicit.

en: Monetize your site with ads
ro: Generezi bani cu situl tău prin reclame

en: Monetize your site with high-quality ads and take PayPal payments.
ro: Generezi bani cu situl tău prin reclame de înaltă calitate și prin plăți PayPal.

en: Monitor your site's downtime
ro: Monitorizează perioadele de nefuncționare ale sitului tău

en: Monitor: Get instant alerts if your site goes down via email and push notifications.
ro: Monitor: primești alerte instantanee prin email și notificări imediate dacă situl tău cade.

en: Month
ro: Lună

en: Monthly Archives: %s
ro: Arhive lunare: %s

en: Monthly archives
ro: Arhive lunare

en: Months
ro: Luni

en: More
ro: Mai mult

en: More %s
ro: Mai multe %s

en: More Features
ro: Mai multe funcționalități

en: More Info
ro: Mai multe informații

en: More Jetpack features our users love
ro: Mai multe funcționalități Jetpack pe care utilizatorii noștri le îndrăgesc

en: More Photos
ro: Mai multe fotografii

en: More details about your Jetpack settings
ro: Mai multe detalii despre setările tale Jetpack

en: More information
ro: Mai multe informații

en: More information on using Publicize.
ro: Mai multe informații despre folosirea Publicității.

en: Most sites will come under attack from automated bots that attempt to log in for malicious purposes.
    		We protect you automatically from unauthorized access by using data from millions of sites.
ro: Cele mai multe situri sunt atacate de boți automatizați care încearcă autentificarea în scopuri ostile.
    →	→	Noi te protejăm automat de accesul neautorizat prin folosirea datelor de la milioane de situri.

en: Move menu section down
ro: Mută secțiunea de meniu în jos

en: Move menu section up
ro: Mută secțiunea de meniu în sus

en: Multi network install are not supported.
ro: Instalarea în mai multe rețele nu este suportată.

en: Multiple security tools to give you peace of mind
ro: Instrumente de securitate multiple pentru a-ți oferi liniște sufletească

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
ro: Trebuie să specifici ID cronologie Twitter sau nume utilizator.

en: My Community
ro: Comunitatea mea

en: My Likes
ro: Aprecierile mele

en: My Profile
ro: Profilul meu

en: My Site | My Sites
ro[0]: Situl meu
ro[1]: Siturile mele
ro[2]: Siturile mele

en: My Tweets
ro: Twiturile mele

en: My site is down / I can't access my site.
ro: Situl meu a căzut / nu-mi pot accesa situl.

en: Name
ro: Nume

[ctx: Navigation item]
en: Debug
ro: Depanare

[ctx: Navigation item]
en: Privacy
ro: Confidențialitate

[ctx: Navigation item]
en: Terms
ro: Termeni

[ctx: Navigation item.]
en: At A Glance
ro: Dintr-o privire

[ctx: Navigation item.]
en: At a Glance
ro: Dintr-o privire

[ctx: Navigation item.]
en: Dev Tools
ro: Instrumente de dezvoltare

[ctx: Navigation item.]
en: Discussion
ro: Discuții

[ctx: Navigation item.]
en: Plans
ro: Planuri

[ctx: Navigation item.]
en: Reset Options (dev only)
ro: Opțiuni resetare (numai pentru versiuni de dezvoltare)

[ctx: Navigation item.]
en: Security
ro: Securitate

[ctx: Navigation item.]
en: Settings
ro: Setări

[ctx: Navigation item.]
en: Sharing
ro: Partajare

[ctx: Navigation item.]
en: Traffic
ro: Trafic

[ctx: Navigation item.]
en: Writing
ro: Scriere

[ctx: Navigation item. Noun. Links to a debugger tool for Jetpack.]
en: Debug
ro: Depanare

en: Network Settings
ro: Setări de rețea

en: New Comic
ro: O nouă bandă desenată

en: New Menu Item
ro: Element nou de meniu

en: New Menu Item Label Name
ro: Nume etichetă nouă element meniu

en: New Menu Sections Name
ro: Numele secțiunii noi de meniu

en: New Project
ro: Proiect nou

en: New Project Tag Name
ro: Numele noii etichete de proiect

en: New Project Type Name
ro: Nume tip nou de proiect

en: New Row
ro: Rând nou

en: New Testimonial
ro: Testimonial nou

en: New comment on your post "%s"
ro: Comentariu nou la articolul tău „%s”

en: New field
ro: Câmp nou

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
ro: Serviciu gratuit nou: arată tarife de livrare Canada Post în magazinul tău!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
ro: Serviciu gratuit nou: arată tarife de livrare USPS în magazinul tău! Gratuitate adăugată: imprimă etichete de livrare fără părăsirea WooCommerce.

en: New owner is not admin
ro: Noul proprietar nu este administrator

en: New owner is not connected
ro: Noul proprietar nu este conectat

en: New owner is same as current user
ro: Noul proprietar este chiar utilizatorul actual

en: New pingback on your post "%s"
ro: Pingback nou la articolul tău „%s”

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Themes and Templates forum</a>.
ro: Neexperimentat în CSS? Începe cu un <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">tutorial pentru începători</a>. Ai întrebări?
    		Întreabă în <a href="https://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates" rel="noopener noreferrer" target="_blank">forumul pentru teme și șabloane</a>.

en: New trackback on your post "%s"
ro: Trackback nou la articolul tău „%s”

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
ro: Mai noi <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
ro: Comentarii mai noi &rarr;

en: Newest
ro: Cele mai noi

en: Newest first
ro: Cele mai noi la început

en: Next &raquo;
ro: Următor &raquo;

en: Next &raquo;
ro: Următoarea &raquo;

en: Next feature
ro: Funcționalitatea următoare

en: No
ro: Nu

en: No API key
ro: Nicio cheie API

en: No Avatars
ro: Niciun avatar

en: No Borders
ro: Fără margini

en: No Comics found
ro: Nicio bandă desenată găsită

en: No Comics found in Trash
ro: Nicio bandă desenată nu a fost găsită în gunoi

en: No Footer
ro: Niciun subsol

en: No Header
ro: Niciun antet

en: No Labels
ro: Nicio etichetă

en: No Labels found
ro: Nicio etichetă găsită

en: No Menu Items found
ro: Niciun element de meniu găsit

en: No Menu Items found in Trash
ro: Niciun element de meniu găsit la gunoi

en: No Modules Found
ro: Niciun modul găsit

en: No Projects found
ro: Niciun proiect găsit

en: No Projects found in Trash
ro: Niciun proiect găsit în gunoi

en: No Scrollbar
ro: Fără bară de derulare

en: No Testimonials found
ro: Niciun testimonial găsit

en: No Testimonials found in Trash
ro: Niciun testimonial găsit în coșul de gunoi

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
ro: N-a fost inclus niciun blog_id în cererea ta. Te rog încearcă deconectarea Jetpack de la WordPress.com și reconectează-l. Odată ce ai făcut asta, încearcă să conectezi din nou Publicitatea.

en: No command found.
ro: Nicio comandă găsită.

en: No comment text was submitted.
ro: Nu a fost trimis niciun text de comentariu.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
ro: Nicio dată găsită pentru identificatorul VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
ro: Nicio impresie găsită

en: No hits.
ro: Nicio vizită

en: No location or theme ID provided in the untappd-menu shortcode.
ro: Nicio locație sau ID de temă furnizate în scurtcodul untappd-menu.

en: No logo set
ro: Niciun logo setat

en: No plugins found.
ro: Niciun modul găsit.

en: No posts data returned by remote.
ro: Nicio dată despre articole returnată de la distanță.

en: No reply from Jetpack servers
ro: Niciun răspuns de la serverele Jetpack

en: No search results found for %(term)s
ro: Niciun rezultat de căutare găsit pentru %(term)s

en: No sitemap found. Maybe it's being generated. Please try again later.
ro: Nicio hartă sit găsită. Poate este generată acum. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: No stats
ro: Nicio statistică

en: No suggestions
ro: Nicio sugestie

en: No tags found.
ro: Nicio etichetă găsită.

en: No themes found.
ro: Nicio temă găsită.

en: No threats found, you're good to go!
ro: Nicio amenințare găsită, foarte bine!

en: No upcoming events
ro: Niciun eveniment viitor

en: No update needed
ro: Nu e necesară nicio actualizare

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
ro: Nicio informație despre utilizator n-a fost inclusă în cerere. Te rog asigură-te că ai conexiune între contul tău și Jetpack. Conectează-ți contul de utilizator mergând la <a href="%s">pagina Jetpack</a> din wp-admin.

en: No writing errors were found.
ro: Nu au fost găsite erori de scriere.

en: No. <a href="%1$s">%2$s</a> is a new and different website that's separate from
    					<a href="%3$s">%4$s</a>. It requires  a new connection to WordPress.com for new stats and subscribers.
ro: Nu. <a href="%1$s">%2$s</a> este un sit nou și diferit care este distinct de
    					<a href="%3$s">%4$s</a>. El are nevoie de o conexiune nouă la WordPress.com pentru statistici și abonați noi.

en: Nobody likes downtime, and that's why Downtime Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
ro: Nimănui nu-i place să-i cadă situl, de aceea Monitorul pentru perioade de nefuncționare se ocupă de asta, verificând filele sitului tău la fiecare cinci minute. De îndată ce este detectată o nefuncționare, vei primi o notificare prin email avertizându-te despre problemă. Astfel poți acționa rapid și să-ți repui situl înapoi online!

en: Nonce verification failed.
ro: Verificare nunic eșuată.

en: None
ro: Nimic

en: None, just display the badge please
ro: Niciunul, afișează te rog doar insigna

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
ro: Nu. Cu toate acestea, dacă dorești poți să modifici locul unde sunt trimise impresiile sau subiectul lor. Dacă nu faci nicio modificare aici, impresiile vor fi trimise la autorul paginii / articolului și subiectul va fi numele paginii / articolului.

en: Not Connected
ro: Neconectat

en: Not valid onboarding data.
ro: Nicio dată de îmbarcare validă.

en: Note that {{b}}verifying your site with these services is not necessary{{/b}} in order for your site to be indexed by search engines. To use these advanced search engine tools and verify your site with a service, paste the HTML Tag code below. Read the {{support}}full instructions{{/support}} if you are having trouble. Supported verification services: {{google}}Google Search Console{{/google}}, {{bing}}Bing Webmaster Center{{/bing}}, {{pinterest}}Pinterest Site Verification{{/pinterest}}, and {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.
ro: Reține că {{b}}verificarea sitului cu aceste servicii nu este necesară{{/b}} pentru ca situl tău să fie indexat de către motoarele de căutare. Pentru a folosi aceste instrumente avansate pentru motoarele de căutare și a-ți verifica situl cu un serviciu, plasează codul tagului HTML mai jos. Citește {{support}}instrucțiunile complete{{/support}} dacă ai probleme. Servicii de verificare suportate: {{google}}Consolă de căutare Google{{/google}}, {{bing}}Centru webmasteri Bing{{/bing}}, {{pinterest}}Verificare sit Pinterest{{/pinterest}} și {{yandex}}Yandex.Webmaster{{/yandex}}.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
ro: Notă: Extensia pentru CSS personalizat va fi resetată dacă se schimbă tema.

en: Nothing Found
ro: Nimic găsit

en: Nothing is in the queue: %s
ro: Nu-i nimic în coada de așteptare: %s

en: Nothing to dismiss. This was not a new connection.
ro: Nimic de respins. Aceasta nu a fost o conexiune nouă.

en: Notifications
ro: Notificări

en: Notify me of follow-up comments by email.
ro: Anunță-mă prin e-mail când se fac alte comentarii.

en: Notify me of new posts by email.
ro: Anunță-mă prin e-mail despre articolele noi.

[ctx: Noun]
en: User
ro: Utilizator

[ctx: Noun, a header for a preview block in a configuration screen.]
en: Preview
ro: Previzualizare

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
ro: Autor

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
ro: Rol

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
ro: Etichetă

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
ro: Clasificare

[ctx: Noun. Displayed to screen readers.]
en: Settings
ro: Setări

en: Number of Posts to Display:
ro: Număr de articole de afișat:

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
ro: Număr maxim de intrări de arătat în pagini Portofoliu.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
ro: Număr maxim de intrări de arătat în pagini Testimonial.

en: Number of posts to show for each author:
ro: Număr de articole de arătat pentru fiecare autor:

en: Official buttons
ro: Butoane oficiale

en: Offset must be greater than or equal to 0.
ro: Abaterea trebuie să fie mai mare sau egală cu 0.

en: Ogg File URL
ro: URL fișier ogg

en: Okay, got it!
ro: OK, am înțeles!

en: Older posts
ro: Articole mai vechi

en: Oldest first
ro: Cele mai vechi la început

en: On Mobile
ro: Pe mobil

en: On for all posts
ro: Pornite pentru toate articolele

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
ro: Pe această pagină poți vedea extensiile Jetpack disponibile, poți afla informații despre ele și le poți activa sau dezactiva după necesități.

en: Onboarding failed to process: %s
ro: Îmbarcarea a eșuat la procesare: %s

en: Once you connect, you can upgrade to a paid plan in order to unlock world-class security, spam protection tools, and priority support.
ro: După ce te-ai conectat, poți face actualizarea la un plan plătit pentru a debloca securitatea de clasă mondială, instrumentele de protecție spam și suportul prioritar.

en: One of your IP addresses was not valid.
ro: Una dintre adresele tale IP nu a fost validă.

en: Only images can be uploaded here.
ro: Numai imagini pot fi încărcate aici.

en: Only one embed can be rendered at a time.
ro: Numai o singură înglobare poate fi randată la un moment dat.

en: Only super admins can edit the global whitelist
ro: Numai super-administratorii pot edita în totalitate lista albă.

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
ro: Hopa, se pare că adresa de email nu este corectă.Te rog încearcă din nou!

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
ro: Hopa, n-am putut găsi un utilizator cu acel email. Te rog încearcă din nou!

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
ro: Hopa, n-am putut valida tokenul de recuperare.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
ro: Hopa, n-am putut să-ți trimitem un email de recuperare. Încearcă din nou.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ro: pornit

en: Open link in a new tab
ro: Deschide legătura într-o filă nouă

en: Open link in a new window/tab
ro: Deschide legătura într-o fereastră/filă nouă

en: Open links in new window/tab:
ro: Deschide legăturile într-o fereastră/filă nouă:

en: Opens in new window
ro: Se deschide în fereastră nouă

en: Optimize: Upload images and videos directly to our powerful servers that present your media with lightning speed.
ro: Optimizare: încarcă imagini și videouri direct pe serverele noastre puternice, care îți prezintă elementele media cu viteza fulgerului.

en: Option
ro: Opțiune

en: Option deleted, re-migrate via `wp jetpack custom-css migrate`.
ro: Opțiune ștearsă, remigrare `wp jetpack custom-css migrate`.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
ro: Opțiunea nu a fost găsită sau e goală. Folosește "listă" pentru a lista numele opțiunilor

en: Optional text to display to your readers:
ro: Text opțional afișat pentru cititorilor tăi:

en: Options
ro: Opțiuni

en: Options failed to reset.
ro: Opțiunile au eșuat la resetare.

en: Options reset.
ro: Opțiuni resetate.

en: Or
ro: Sau

en: Orange
ro: Portocaliu

en: Order
ro: Ordine

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
ro: Ordonează cele mai bune articole și pagini după:

en: Our faster site search is now available to all Professional plan customers. This replaces the default WordPress search with an Elasticsearch-powered infrastructure that returns faster, more relevant results to users.
ro: Căutarea noastră rapidă pe sit este acum disponibilă pentru toți clienții planului Professional. Ea înlocuiește căutarea WordPress implicită cu o infrastructură propulsată de Elasticsearch care returnează utilizatorilor rezultate mai rapide și mai relevante.

en: Our mobile and desktop apps are free and available to you on Apple or Android devices once Jetpack is connected to WordPress.com
ro: Aplicațiile noastre pentru mobil și desktop sunt gratuite și disponibile pe dispozitivele Apple sau Android odată ce Jetpack este conectat la WordPress.com

en: Outbound HTTPS not working
ro: Ieșirea HTTPS nu funcționează

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ro: Extensia XML pentru PHP nu este disponibilă. Jetpack necesită extensia XML pentru a comunica cu WordPress.com. Te rog contactează furnizorul tău de găzduire pentru a activa extensia XML pentru PHP.

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ro: Extensia XML din PHP nu este disponibilă. Te rog contactează-ți furnizorul de găzduire pentru a activa extensia XML în PHP.

en: Page %s
ro: Pagină %s

en: Page URL
ro: URL pagină

en: Page Widget
ro: Piesă pagină

en: Pages
ro: Pagini

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Parent Menu Section
ro: Părinte secțiune meniu

en: Parent Menu Section:
ro: Secțiune meniu părinte:

en: Parent Project Type
ro: Părinte tip proiect

en: Parent Project Type:
ro: Părinte tip proiect:

en: Passive Voice
ro: Diateză pasivă

en: Path
ro: Cale

en: Paying customers also benefit from automated backups, malware scans, and priority support.
ro: Clienții care plătesc beneficiază, de asemenea, de copii de siguranță automate, scanări malware și suport prioritar.

en: People
ro: Persoane

en: People need to know what they're paying for! Please add a brief title.
ro: Oamenii trebuie să știe pentru ce plătesc! Te rog adaugă un titlu scurt.

en: Performance
ro: Performanță

en: Performance & speed
ro: Performanță și viteză

en: Permalink to %s
ro: Legătură permanentă la %s

en: Permalink: %s
ro: Legătură permanentă: %s

en: Person Widget
ro: Piesă persoană

en: Person with laptop
ro: Persoană cu laptop

en: Personal Links
ro: Legături personale

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Phrases to Avoid
ro: Expresii de evitat

en: Pingback excerpt:
ro: Rezumat pingback:

en: Pink
ro: Roz

en: Pinterest Site Verification
ro: Verificare sit Pinterest

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ro: Pentru a reda %s este necesar JavaScript.

en: Please activate Akismet.
ro: Te rog activează Akismet.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
ro: Te rog asigură-te că ai scris un text în comentariu.

en: Please confirm Safe Mode or fix the Jetpack connection. Select one of the options below or <a href="%1$s">learn
    					more about Safe Mode</a>.
ro: Te rog confirmă modul de siguranță sau corectează conexiunea Jetpack. Selectează una dintre opțiunile de mai jos sau <a href="%1$s">află
    					mai mult despre modul de siguranță</a>.

en: Please correct the issue below and try again. | Please correct the issues listed below and try again.
ro[0]: Te rog corectează problema de mai jos și încearcă din nou.
ro[1]: Te rog corectează problemele enumerate de mai jos și încearcă din nou.
ro[2]: Te rog corectează problemele enumerate de mai jos și încearcă din nou.

en: Please define an SVG icon filename.
ro: Te rog definește un nume de fișier icon SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
ro: Te rog definește parametrii impliciți sub forma unui tablou.

en: Please describe the problem you are having.
ro: Te rog descrie problema pe care o ai.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
ro: Te rog introdu adresa IP pe care vrei s-o înscrii în lista albă.

en: Please install Akismet.
ro: Te rog instalează Akismet.

en: Please note that the related posts displayed now are only for previewing purposes.
ro: Te rog reține că articolele similare afișate acum sunt numai în scop de previzualizare.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
ro: Te rog să observi că serviciile au fost restricționate deoarece situl tău e privat.

en: Please provide a valid email address.
ro: Te rog introdu o adresă email validă.

en: Please provide an email address to comment.
ro: Te rog furnizează o adresă de email pentru a comenta.

en: Please provide an email address.
ro: Te rog furnizează o adresă de email.

en: Please provide your name to comment.
ro: Te rog scrie-ți numele pentru a putea comenta.

en: Please provide your name.
ro: Te rog introdu numele tău.

en: Please select a user to authorize via the --user global argument.
ro: Te rog selectează un utilizator pentru a-l autoriza via - argumentul global pentru utilizatori.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
ro: Te rog să rezolvi această problemă de matematică pentru a dovedi că nu ești un robot. După rezolvare, va trebui să te conectezi din nou.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
ro: Te rog specifică un utilizator, fie prin ID, nume de utilizator ori fie prin email.

en: Please specify a valid module.
ro: Te rog specifică o extensie validă.

en: Please specify a valid user.
ro: Te rog specifică un utilizator valid.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
ro: Te rog specifică dacă dorești să deconectezi un blog sau un utilizator.

en: Please specify if you would like to reset your options, or modules
ro: Te rog specifică dacă vrei să-ți resetezi opțiunile sau extensiile.

en: Please verify your birthday.
ro: Te rog verifică-ți data nașterii.

en: Please view this post in your web browser to complete the quiz.
ro: Te rog vizualizează acest articol în navigatorul tău web pentru termina chestionarul.

en: Please visit a single post view to reveal the customization options.
ro: Te rog vizitează un articol singular pentru a descoperi opțiunile de personalizare.

en: Plugin %s is not installed.
ro: Modulul %s nu este instalat.

en: Plugin Updates
ro: Actualizări module

en: Plugin activated.
ro: Modul activat.

en: Plugin can only be Network Activated
ro: Modulul poate fi activat doar în rețea

en: Plugin deactivated.
ro: Modul dezactivat.

en: Plugin deactivation is not allowed
ro: Dezactivarea modulului nu este permisă

en: Plugin found.
ro: Modul găsit.

en: Plugin needs updating. | Plugins need updating.
ro[0]: Modulul necesită actualizare.
ro[1]: Modulele necesită actualizare.
ro[2]: Modulele necesită actualizare.

en: Plugins
ro: Module

en: Popular
ro: Populare

en: Popular Labels
ro: Etichete populare

en: Popular Project Tags
ro: Etichete de proiect populare

en: Portfolio
ro: Portofoliu

en: Portfolio Archive Content
ro: Conținut arhivă portofoliu

en: Portfolio Archive Featured Image
ro: Imagine reprezentativă arhivă portofoliu

en: Portfolio Archive Title
ro: Titlu arhivă portofoliu

en: Portfolio Items
ro: Elementele portofoliului

en: Portfolio Projects
ro: Proiecte de portofoliu

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
ro: Paginile de portofoliu afișează cel mult %1$s proiecte

en: Portfolios
ro: Portofolii

en: Portfolios shortcode: [portfolio]
ro: Scurtcod portofolii: [portfolio]

en: Portrait
ro: Portret

en: Position
ro: Poziție

en: Post Comment
ro: Publică comentariul

en: Post Details
ro: Detalii articol

en: Post Type
ro: Tip de articol

en: Post by %s.
ro: Publicat de %s

en: Post by Email
ro: Publicare via email

en: Post converted. | %s posts converted
ro[0]: Articol transformat.
ro[1]: %s articole transformate.
ro[2]: %s de articole transformate.

en: Post excerpt
ro: Rezumat articol

en: Post navigation
ro: Navigare articole

en: Post not found
ro: Articol negăsit

en: Post published and sending emails to subscribers.
ro: Articol publicat și trimit emailuri către abonați.

en: Post published and sharing on %1$s.
ro: Articolul a fost publicat și partajez pe %1$s.

en: Post published, sending emails to subscribers and sharing post on %1$s.
ro: Articolul a fost publicat, trimit emailuri la abonați și partajez articolul pe %1$s.

en: Post type Archives:
ro: Arhive tip de articol:

en: Post type:
ro: Tip articol:

en: Post types to search (minimum of 1):
ro: Tipuri de articol de căutat (minim 1):

en: Post was not sent - check your email addresses!
ro: Articolul n-a fost trimis - verifică adresele tale de email!

en: Posted by
ro: Publicat de

en: Posted by %s
ro: Publicat de %s

en: Posted in %s
ro: Publicat în %s

en: Posts
ro: Articole

en: Posts & Comments
ro: Articole și comentarii

[ctx: Posts about Category written by John and Bob]
en: Posts about %1$s written by %2$l
ro: Articole din %1$s scrise de %2$l

en: Posts page
ro: Pagină articole

en: Powerful services for your site
ro: Servicii puternice pentru situl tău

en: Preprocessor
ro: Preprocesor

en: Preprocessor:
ro: Preprocesor:

en: Press This
ro: Publică-asta

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview, install, and activate with one-click, then use our suite of design tools to make it look just as you need it to.
ro: Previzualizezi, instalezi și activezi cu un singur clic, apoi folosești setul nostru de instrumente de design pentru a-l face să arate exact așa cum vrei.

en: Preview:
ro: Previzualizare:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ro: Previzualizare: modificările trebuie salvate, altfel se vor pierde

en: Price
ro: Preț

en: Primary Menu
ro: Meniu principal

en: Primary language for the site.
ro: Limba principală a sitului.

en: Print
ro: Imprimare

en: Priority support
ro: Suport prioritar

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. 
    To find out more, including how to control cookies, see here:
ro: Confidențialitate și cookie-uri: acest sit folosește cookie-uri. Dacă continui să folosești acest sit web, ești de acord cu utilizarea lor.
    Pentru a afla mai multe, inclusiv cum să controlezi cookie-urile, uită-te aici:

en: Privacy Information
ro: Informații despre confidențialitate

en: Privacy Policy
ro: Politică de confidențialitate

en: Privacy Policy Link
ro: Legătură la politica de confidențialitate

en: Privacy information
ro: Informații despre confidențialitate

en: Problem creating file for theme download
ro: Problemă la crearea fișierului pentru descărcare temă

en: Problem downloading theme
ro: Problemă la descărcarea temei

en: Processing...
ro: Se prelucrează...

en: Product
ro: Produs

en: Product image
ro: Imagine produs

en: Professional Plan customers get access to advanced SEO tools.
ro: Clienții planului Professional primesc acces la instrumente SEO avansate.

en: Professional Themes
ro: Teme profesionale

en: Professional themes
ro: Teme profesionale

en: Profile
ro: Profil

en: Project
ro: Proiect

en: Project Tag
ro: Etichetă proiect

en: Project Tags
ro: Etichete proiect

en: Project Type
ro: Tip proiect

en: Project Types
ro: Tipuri de proiect

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Ciorna proiectului actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project list navigation
ro: Navigare în lista proiectelor

en: Project published and sharing project on %1$s.
ro: Proiectul a fost publicat și partajez proiectul pe %1$s.

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
ro: Proiect publicat. <a href="%s">Vezi proiectul</a>

en: Project restored to revision from %s
ro: Proiect restaurat la revizia din %s

en: Project saved.
ro: Proiect salvat.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
ro: Proiect planificat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare proiect</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Proiect trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project tag list
ro: Listă etichete de proiect

en: Project tag list navigation
ro: Navigare în lista etichetelor de proiect

en: Project type list
ro: Listă tipuri de proiecte

en: Project type list navigation
ro: Navigare în lista tipurilor de proiecte

en: Project updated.
ro: Proiect actualizat.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Proiect actualizat. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Projects
ro: Proiecte

en: Projects list
ro: Listă proiecte

en: Promote: Spread the word about your website by connecting to all major social media channels and plan ahead with automated scheduled posting.
ro: Promovare: răspândești vorba despre situl tău web prin conectarea la toate canalele importante de media socială și planifici înainte cu publicarea programată automat.

en: Proofread Writing
ro: Corectează scrierea

en: Proofread when a post or page is first published.
ro: Corectează când un articol sau o pagină este publicat(ă) prima dată.

en: Proofread when a post or page is updated.
ro: Corectează când un articol sau o pagină este actualizat(ă).

en: Proofreading
ro: Corectură

en: Protect API key
ro: Cheie API Protecție

en: Protect against data loss, malware, and malicious attacks.
ro: Protejează împotriva pierderii de date, malware și atacurilor rău intenționate.

en: Protect cannot keep your site secure.
ro: Protecția nu garantează un sit sigur.

en: Protect global whitelist
ro: Lista albă globală Protecție

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
ro: Protecția te ajută să fii în siguranță împotriva atacurilor cu forță-brută la autentificare.

en: Protect is inactive.
ro: Protecția e inactivă.

en: Protect whitelist
ro: Listă albă Protecție

en: Protect your site from spam.
ro: Îți protejează situl de spam.

en: Protect: Have peace of mind with around the clock protection against brute force attacks, spam, and malware.
ro: Protecție: stai liniștit cu protecția non-stop împotriva atacurilor cu forță-brută, spamului și malware-ului.

en: Protects your site from traditional and distributed brute force login attacks.
ro: Îți protejează situl împotriva atacurilor de autentificare cu forță-brută, atât de obișnuite și de răspândite.

en: Proudly powered by %s
ro: Propulsat cu mândrie de %s

en: Proudly powered by WordPress
ro: Propulsat cu mândrie de WordPress

en: Prove your humanity:
ro: Dovedește că ești o ființă umană:

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
ro: Oferă cititorilor tăi opțiunea de a-ți traduce situl în limba lor preferată.

en: Provides the necessary hidden tags needed to verify your WordPress site with various services.
ro: Oferă tagurile ascunse necesare pentru a-ți verifica situl WordPress cu diverse servicii.

en: Publication Date
ro: Data publicării

en: Publicize
ro: Publicitate

en: Publicize connection %d could not be disconnected
ro: %d conexiuni de publicare nu au putut fi deconectate

en: Publicize connection %d could not be disconnected.
ro: %d conexiuni de publicare nu au putut fi deconectate.

en: Publicize connection %d has been disconnected.
ro: %d conexiuni de publicare au fost deconectate.

en: Publicize to my <strong>Facebook Page</strong>:
ro: Fă-i publicitate pe <strong>pagina mea Facebook</strong>:

en: Publicize to my <strong>Facebook Wall</strong>:
ro: Fă-i publicitate pe <strong>peretele meu Facebook</strong>:

en: Publicize to my <strong>Tumblr blog</strong>:
ro: Fă-i publicitate pe <strong>blogul meu Tumblr</strong>:

en: Publicize:
ro: Fă-i publicitate:

en: Publish
ro: Publicare

en: Publish content, track stats, moderate comments and so much more from anywhere in the world. Our mobile and desktop apps are free and available to you on Apple or Android devices once Jetpack is connected to WordPress.com.
ro: Publici conținut, urmărești statistici, moderezi comentarii și multe altele de oriunde în lume. Aplicațiile noastre pentru mobil și desktop sunt gratuite și disponibile pentru tine pe dispozitive Apple sau Android odată ce Jetpack este conectat la WordPress.com.

en: Publish posts on your site by writing and sending an email from any email client instead of using the post editor.
ro: Publică articole pe situl tău prin scrierea și trimiterea unui email de la orice client de email în loc de a folosi editorul de articol.

en: Publish with ease using WordPress.com or the official WordPress mobile apps.
ro: Publici cu ușurință folosind WordPress.com sau aplicațiile oficiale WordPress pentru mobil.

en: Publish: Post on the go from any device using the WordPress apps for iOS, Android, Windows, Linux, and OSX.
ro: Publicare: publici din mers de pe orice dispozitiv folosind aplicațiile WordPress pentru iOS, Android, Windows, Linux și OSX.

en: Published by %s
ro: Publicat de %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
ro: Furnizorul limitează numărul de rulări simultane ale înglobărilor video.

en: Purple
ro: Violet

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar
ro: Pune o diagramă în bara de administrare care arată vizualizările în 48 de ore

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
ro: Adaugă un grafic în bara de administrare cu vizualizările din ultimele 48 de ore.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
ro: Pune mausul peste Gravatar pentru a-ți verifica profilul.

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: RSS Links
ro: Legături RSS

en: Radio
ro: Buton radio

en: Random Order:
ro: Ordine aleatoare:

en: Reach more people and earn money with automated marketing tools.
ro: Atragi mai mulți vizitatori și câștigi bani cu instrumente automate de marketing.

en: Reach more people and earn money with automated social media scheduling, better search results, SEO preview tools, PayPal payments, and an ad program.
ro: Atragi mai mulți vizitatori și câștigi bani cu programare automată pe media socială, rezultate de căutare mai bune, instrumente de previzualizare SEO, plăți prin PayPal și un program de anunțuri.

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
ro: Citește toate articolele lui %1$s pe %2$s

en: Read more about Jetpack benefits
ro: Citește mai mult despre beneficiile Jetpack

en: Read the full announcement!
ro: Citește întreg anunțul!

en: Reader
ro: Cititor

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, and automated security scanning.
ro: Copii de siguranță în timp real a tuturor datelor sitului cu spațiu nelimitat, restaurări printr-un singur clic și scanare de securitate automată.

en: Real-time backup of all your site data with unlimited space, one-click restores, automated security scanning, and priority support
ro: Copii de siguranță în timp real pentru toate datele sitului tău cu spațiu de stocare nelimitat, restaurări printr-un singur clic, scanare de securitate automată și suport prioritar.

en: Real-time offsite backups with automated restores deliver peace-of-mind, so you can focus on writing great content and increasing traffic while we protect every aspect of your investment. Upgrade today.
ro: Copiile de siguranță în timp real în afara sitului cu restaurări automate oferă siguranță așa că te poți concentra pe scrierea unui conținut minunat și pe creșterea traficului în timp ce noi îți protejăm fiecare aspect al investiției. Actualizează azi.

en: Real-time site backups and automatic threat resolution.
ro: Copii de siguranță sit în timp real și rezolvarea automată a amenințărilor.

en: Receive Monitor Email Notifications.
ro: Primește notificări prin email de la Monitor.

en: Recent Posts
ro: Articole recente

en: Recommendations
ro: Recomandări

en: Recommended features active.
ro: Funcționalități recomandate active.

en: Recommended features failed to activate. %(error)s
ro: Funcționalitățile recomandate au eșuat la activare. %(error)s

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
ro: Instrucțiunile de recuperare au fost trimise la %s. Verifică-ți emailurile primite.

en: Red
ro: Roșu

en: Red Cat Badge
ro: Insignă pisică roșie

en: Redundant Phrases
ro: Expresii redundante

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
ro: Reîmprospătează conexiunea cu %s

en: Regenerate Address
ro: Regenerează adresa

en: Regenerate Post by Email address
ro: Regenerează adresă Publicare via email

en: Regenerate address
ro: Regenerează adresă

en: Regenerated %(slug)s address .
ro: Adresa %(slug)s regenerată.

en: Regenerated Post by Email address.
ro: Adresă Publicare via email regenerată.

en: Registered users
ro: Utilizatori înregistrați

en: Related
ro: Similare

en: Related Posts
ro: Articole similare

en: Related posts
ro: Articole similare

en: Relevance
ro: Relevanță

en: Relevance (recommended)
ro: Relevanță (recomandată)

en: Remove
ro: Înlătură

en: Remove Phrase from being ignored
ro: Înlătură expresia de a fi ignorată

en: Remove Service
ro: Înlătură serviciu

en: Remove image
ro: Înlătură imaginea

en: Remove logo
ro: Îndepărtează logo

en: Removes spam from comments and contact forms.
ro: Înlătură spamul din comentarii și formularele de contact.

en: Repeated Word
ro: Cuvânt repetat

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
ro: Înlocuiește <a href="%s">CSS-ul temei</a> <b>(avansat)</b>

en: Replace WordPress built-in search with an improved search experience
ro: Înlocuiește căutarea nativă WordPress cu o experiență de căutare îmbunătățită

en: Replace selection with:
ro: Înlocuiește selecția cu:

en: Replace the default WordPress search with better results that will help your users find what they are looking for.
ro: Înlocuiește căutarea implictă WordPress cu rezultate mai bune care îți vor ajuta utilizatorii să găsească mai ușor ceea ce caută.

en: Replacement
ro: Înlocuire

en: Replaces the default WordPress search with a faster, filterable search experience.
ro: Înlocuiește căutarea implicită WordPress cu o experiență de căutare mai rapidă, mai ușor de filtrat.

en: Replaces the default search with an Elasticsearch-powered search interface and filters.
ro: Înlocuiește căutarea implicită cu o interfață și filtre de căutare propulsate de Elasticsearch.

en: Replaces the standard WordPress comment form with a new comment system that includes social media login options.
ro: Înlocuiește formularul WordPress standard de comentarii cu un nou sistem de comentarii care include opțiuni de autentificare în media socială.

en: Reply
ro: Răspunde

en: Report visibility
ro: Raport vizibilitate

en: Request failed with code %s
ro: Cererea a eșuat cu codul %s

en: Request to %1$s returned a non-200 response code: %2$d.
ro: Cererea pentru %1$s a returnat un cod de răspuns fără 200: %2$d.

en: Request to %1$s returned an error: (%2$d) %3$s.
ro: Cererea pentru %1$s a returnat o eroare: (%2$d) %3$s.

en: Require Two-Step Authentication
ro: Necesită autentificare în-doi-pași

en: Require accounts to use WordPress.com Two-Step Authentication
ro: Necesită conturi pentru a folosi autentificarea în-doi-pași WordPress.com

en: Required?
ro: Obligatoriu?

en: Resetting Jetpack Options for %s...
ro: Resetez opțiunile Jetpack pentru %s...

en: Resetting Jetpack options…
ro: Se resetează opțiunile Jetpack...

en: Resetting default modules...
ro: Resetez extensiile implicite...

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
ro: Resetez opțiunile Jetpack din wp_options...

en: Response was not OK:
ro: Răspunsul nu a fost OK:

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restore this item from the Trash
ro: Restaurează acest element din coșul de gunoi

en: Review SEO features
ro: Examinează funcționalitățile SEO

en: Rewind data correctly received.
ro: Datele de derulare înapoi s-au primit corect.

en: Right
ro: Dreapta

en: SEO Tools
ro: Instrumente SEO

en: SEO preview tools
ro: Instrumente de previzualizare SEO

en: SEO tools are not enabled for this site.
ro: Instrumentele SEO nu sunt activate pentru acest sit.

en: Save
ro: Salvează

en: Save &amp; Buy Upgrade
ro: Salvează și cumpără actualizarea

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Save New Order
ro: Salvează noua ordine

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Save Stylesheet
ro: Salvare foaie de stiluri

en: Save and go back to form builder
ro: Salvează și mergi înapoi la construirea formularului

en: Save configuration
ro: Salvează configurarea

en: Save this field
ro: Salvează acest câmp

en: Saved successfully
ro: Salvat cu succes

en: Saving…
ro: Se salvează...

en: Schedule Posts
ro: Programează articole

en: Schedule multiple Facebook, Twitter, and other social media postings in advance and view share history stats.
ro: Programezi în avans mai multe articole pe Facebook, Twitter și pe alte rețele din media socială și vizualizezi statistici despre istoricul de partajare.

en: Schedule social media posts in advance, show related content, and give better search results.
ro: Programezi în avans articole în media socială, arăți conținutul similar și oferi rezultate mai bune de căutare.

en: Scroll back to top
ro: Derulare înapoi până sus

en: Search
ro: Căutare

en: Search Comics
ro: Caută în benzile desenate

en: Search Feedback
ro: Caută în impresii

en: Search Menu Item Labels
ro: Caută în etichete elemente meniu

en: Search Menu Items
ro: Caută în elemente de meniu

en: Search Menu Sections
ro: Caută în secțiuni de meniu

en: Search Modules…
ro: Caută extensiile...

en: Search Project Tags
ro: Caută în etichete de proiect

en: Search Project Types
ro: Caută în tipuri de proiecte

en: Search Projects
ro: Caută în proiecte

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: Search Testimonials
ro: Caută în testimoniale

en: Search engines can't access your site at the moment. If you'd like to make your site accessible, check your {{a}}Reading settings{{/a}} and switch "Search Engine Visibility" on.
ro: În acest moment motoarele de căutare nu-ți pot accesa situl. Dacă vrei să-ți faci situl accesibil, du-te la {{a}}setări Afișare{{/a}} și activează „Vizibilitate pentru motoare de căutare”.

en: Search for a Jetpack feature.
ro: Caută o funcționalitate Jetpack.

en: Search our support site
ro: Caută situl nostru pentru suport

en: Search results
ro: Rezultate căutare

[ctx: Search term.]
en: data
ro: date

[ctx: Search term.]
en: gdpr
ro: GDPR (Regulamentul general privind protecția datelor)

[ctx: Search term.]
en: privacy
ro: confidențialitate

[ctx: Search term.]
en: terms of service
ro: termenii de utilizare ai serviciului

[ctx: Search term.]
en: tos
ro: TUS

[ctx: Search term.]
en: tracks
ro: căi

en: Second ad below post
ro: Al doilea anunț sub articole

en: Second param must be numeric or empty
ro: Al doilea parametru trebui să fie un număr sau liber

en: Security
ro: Securitate

en: Security & Backups
ro: Securitate și copii de siguranță

en: Security Scanning
ro: Scanare de securitate

en: Select a Simple Payment Button:
ro: Selectează un buton pentru Plăți simple:

en: Select a theme&hellip;
ro: Selectează o temă&hellip;

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
ro: Selectează un utilizator sau alege "personalizat" și introdu o adresă de mail personalizată.

en: Select an image
ro: Selectează o imagine

en: Select another theme to view its custom CSS.
ro: Selectează a altă temă pentru a-i vedea CSS-ul personalizat.

en: Select feedback to download
ro: Selectează impresiile pentru descărcare

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
ro: Alege funcțiile care să fie vizibile în rapoartele statistice.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ro: Platformă semantică de publicare personală

en: Send Email
ro: Trimite email

en: Send email
ro: Trimite email

en: Send email notification when someone likes a post
ro: Trimite notificare prin email când cineva apreciază un articol

en: Send to Email Address
ro: Trimite la adresa de email

en: Send us a message!
ro: Trimite-ne un mesaj!

en: Sent by a verified %s user.
ro: Trimis de un utilizator %s verificat.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ro: Trimis de către un vizitator neverificat la situl tău.

en: Sent data to WordPress.com
ro: S-au trimis date la WordPress.com

en: Sent more data to WordPress.com
ro: S-au trimis mai multe date la WordPress.com

en: Separate tags with commas
ro: Separă etichetele cu virgulă

en: Serve images from our global CDN
ro: Servește imagini din CDN-ul nostru global

en: Service name
ro: Nume serviciu

en: Services dragged here will appear individually.
ro: Serviciile trase aici vor apărea idividual.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
ro: Serviciile trase aici vor fi ascunse în spatele unui buton de partajare.

en: Set a different content width for full size images.
ro: Setează o altă lățime a conținutului pentru imagini de dimensiune completă.

en: Set as logo
ro: Setat ca logo

en: Set up Jetpack
ro: Inițializează Jetpack

en: Settings
ro: Setări

en: Settings have been saved
ro: Setările au fost salvate

[ctx: Settings header]
en: Backups and security scanning
ro: Copii de siguranță și scanare de securitate

[ctx: Settings header]
en: Brute force attack protection
ro: Protecție împotriva atacurilor cu forță-brută

[ctx: Settings header]
en: Composing
ro: Component

[ctx: Settings header]
en: Downtime monitoring
ro: Monitorizare perioade de nefuncționare

[ctx: Settings header]
en: Like buttons
ro: Butoane de apreciere

[ctx: Settings header]
en: Privacy Settings
ro: Setări de confidențialitate

[ctx: Settings header]
en: Publicize connections
ro: Conexiuni Publicitate

[ctx: Settings header]
en: Search engine optimization
ro: Optimizare pentru motoare de căutare

[ctx: Settings header]
en: Sharing buttons
ro: Butoane de partajare

[ctx: Settings header]
en: Site stats
ro: Statistici sit

[ctx: Settings header]
en: Spam filtering
ro: Filtrare spam

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com log in
ro: Autentificare WordPress.com

[ctx: Settings header]
en: WordPress.com toolbar
ro: Bară de instrumente WordPress.com

en: Share
ro: Partajare

en: Share information with our analytics tool about your use of services while logged in to your WordPress.com account. {{cookiePolicyLink}}Learn more{{/cookiePolicyLink}}.
ro: Partajează informații cu instrumentul nostru de analitice despre utilizarea serviciilor în timp ce ești autentificat în contul tău WordPress.com. {{cookiePolicyLink}}Află mai mult{{/cookiePolicyLink}}.

en: Share on Tumblr
ro: Partajare pe Tumblr

en: Share this:
ro: Partajează asta:

en: Shared
ro: partajat

en: Shared Post
ro: Articol partajat

en: Sharing
ro: Partajare

en: Sharing Buttons
ro: Butoane de partajare

en: Sharing Label
ro: Etichetă partajare

en: Sharing Settings
ro: Setări de partajare

en: Sharing URL
ro: URL partajat

en: Sharing is off. Add services above to enable.
ro: Partajarea e oprită. Adaugă servicii deasupra pentru activare.

en: Sharing label
ro: Etichetă partajare

en: Shelf:
ro: Raft:

en: Shield Badge
ro: Insignă scut

[ctx: Short label appearing near a paid feature configuration block.]
en: Paid
ro: Plătită

[ctx: Short message informing user that the site is secure.]
en: Secure
ro: Sigur

[ctx: Short warning message]
en: Updates needed
ro: Actualizări necesare

[ctx: Short warning message about an invalid key being used for Akismet.]
en: Invalid key
ro: Cheie invalidă

[ctx: Short warning message about new threats found.]
en: Threats found!
ro: Amenințări găsite

[ctx: Short warning message about site having no security scan.]
en: No scanning
ro: Fără scanare

[ctx: Shorthand for Privacy Policy.]
en: Privacy
ro: Confidențialitate

[ctx: Shorthand for Terms of Service.]
en: Terms
ro: Termeni

en: Show Account Links
ro: Arată legăturile contului

en: Show Cover Photo
ro: Arată fotografia de copertă

en: Show Excerpts:
ro: Arată rezumatele:

en: Show Faces
ro: Arată fețele:

en: Show Featured Image:
ro: Arată imaginea reprezentativă:

en: Show Owners
ro: Vezi proprietarii

en: Show Page Posts.
ro: Arată articolele paginii.

en: Show Personal Links
ro: Arată legături personale

en: Show Photo
ro: Expune fotografiile

en: Show Stream
ro: Arată flux

en: Show Tag Line
ro: Arată sloganul

en: Show a "follow blog" option in the comment form
ro: Arată o opțiune „urmărește blogul” în formularul de comentarii

en: Show a "follow comments" option in the comment form
ro: Arată o opțiune „urmărește comentariile” în formularul de comentarii

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
ro: Arată o opțiune <em>„urmărește blogul”</em> în formularul de comentarii

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
ro: Arată o opțiune <em>„urmărește comentariile”</em> în formularul de comentarii

en: Show a headline
ro: Arată un titlu

en: Show a hit counter for your blog.
ro: Arată un contor de vizite pentru blogul tău.

en: Show a maximum of
ro: Arată un maxim de

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
ro: Afișează o reclamă pentru aplicațiile mobile WordPress în subsolul temei pentru mobile.

en: Show a thumbnail image where available
ro: Arată o imagine miniatură unde este disponibilă

en: Show a thumbnail image where available.
ro: Arată o imagine miniatură unde este disponibilă.

en: Show ads on the first article on your home page or at the end of every page and post. Place additional ads at the top of your site and to any widget area to increase your earnings.
ro: Arată reclame în primul articol din prima ta pagină sau la sfârșitul fiecărei pagini și fiecărui articol. Plasează reclame suplimentare în partea de sus a sitului și în orice zonă asamblabilă pentru a-ți crește câștigurile.

en: Show all
ro: Arată tot

en: Show an ad for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme
ro: Arată o reclamă în aplicațiile pentru mobil WordPress în subsolul temei pentru mobil

en: Show buttons on
ro: Arată butoanele în

en: Show context
ro: Arată context

en: Show context (category or tag)
ro: Arată context (categorie sau etichetă)

en: Show date
ro: Arată dată

en: Show entry date
ro: Arată dată intrare

en: Show featured images
ro: Arată imagini reprezentative

en: Show full posts on front page and on archive pages
ro: Arată articole complete pe pagina din față și pe pagini de arhivă

en: Show likes.
ro: Arată aprecierile.

en: Show map
ro: Arată harta

en: Show map of photo location in carousel, when available.
ro: Arată harta cu locația pozei în carusel, dacă e disponibilă.

en: Show photo Exif metadata in carousel (when available)
ro: Arată metadatele Exif ale fotografiilor în carusel (când sunt disponibile)

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
ro: Arată metadatele (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Exif</a>) ale fotografiilor în carusel, când sunt disponibile.

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
ro: Arată metadatele (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) ale pozei în carusel, când sunt disponibile.

en: Show profile photos in the plugin.
ro: Arată pozele de profil în modul.

en: Show related content after posts
ro: Arată conținutul similar după articole

en: Show search box
ro: Arată caseta de căutare

en: Show sharing buttons.
ro: Arată butoanele de partajare.

en: Show sort selection dropdown
ro: Arată lista derulantă a selecției de sortare

en: Show the Reblog button on posts
ro: Arată butonul de Republicare în articole

en: Show thumbnails
ro: Arată miniaturi

en: Show top posts over
ro: Arată mai întâi cele mai bune articole

en: Show top search terms over
ro: Arată cei mai frecvenți termeni de căutare

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
ro[0]: Arăți numărul total de abonați? (%s abonat)
ro[1]: Arăți numărul total de abonați? (%s abonați)
ro[2]: Arăți numărul total de abonați? (%s de abonați)

en: Show visitors related content from your site at the bottom of your posts. This encourages them
    		to browse more content, explore your site, and transform them into regular readers.
ro: Arată vizitatorilor conținut similar de pe situl tău în partea de jos a articolelor tale. Acest lucru îi încurajează să
    		răsfoiască mai mult conținut, să exploreze situl tău și îi transformă în cititori fideli.

en: Show your support for the Internet Defense League.
ro: Arată-ți sprijinul pentru Liga de Apărare a Internetului.

en: Show:
ro: Arată:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: and
ro: și

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
ro: sau

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
ro[0]: Arată %s articol la fiecare încărcare.
ro[1]: Arată %s articole la fiecare încărcare.
ro[2]: Arată %s de articole la fiecare încărcare.

en: Shows your most viewed posts and pages.
ro: Arată cele mai vizitate articole și pagini.

en: Shutter Speed
ro: Viteza de declanșare

en: Sign Out
ro: Dezautentificare

en: Silver
ro: Argintiu

en: Similar post
ro: Articol similar

en: Simple Payments
ro: Plăți simple

en: Simple Payments orders
ro: Comenzi Plăți simple

en: Simple Payments products
ro: Produse Plăți simple

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack collects data about pageviews, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
ro: Statistici simple și concise despre traficul tău. Jetpack colectează date despre vizualizări de pagină, aprecieri, comentarii,
    →	→	locații și cele mai bune articole. Vizualizează-le în panoul tău de control sau pe WordPress.com.

en: Since your milestone
ro: De la evenimentul tău important

en: Single Sign On
ro: O singură înregistrare

en: Site ID must be provided to disconnect a sub-site.
ro: ID-ul sitului trebuie să fie furnizat pentru a deconecta un sub-sit.

en: Site ID must be provided to register a sub-site.
ro: ID-ul sitului trebuie să fie furnizat pentru a înregistra un sub-sit.

en: Site Logo
ro: Logo sit

en: Site Name
ro: Nume sit

en: Site Pages
ro: Pagini sit

en: Site Security
ro: Securitate sit

en: Site Stats
ro: Statistici sit

en: Site Title, Tagline, and Logo
ro: Titlu sit, slogan și logo

en: Site connection <strong>failed</strong>
ro: Conectarea sitului <strong>a eșuat</strong>

en: Site data correctly received.
ro: Datele sitului primite corect.

en: Site features correctly received.
ro: Funcționalități sit primite corect.

en: Site not verified with any service.
ro: Sit neverificat cu niciun serviciu.

en: Site stats, related content, and sharing tools
ro: Statistici sit, conținut similar și instrumente de partajare

en: Site successfully connected.
ro: Situl a fost conectat cu succes.

en: Sitemap Interval
ro: Interval hartă sit

en: Sitemap URL
ro: URL hartă sit

en: Sitemaps
ro: Hărți sit

en: Sitemaps are files that search engines like Google or Bing use to index your website. They can help improve your ranking in search results. When you enable this feature, Jetpack will create sitemaps for you and update them automatically when the content on your site changes.
ro: Hărțile sit sunt fișiere pe care motoarele de căutare, precum Google sau Bing, le folosesc pentru a-ți indexa situl. Ele pot ajuta să-ți îmbunătățești clasarea în rezultatele de căutare. Când activezi această funcționalitate, Jetpack va crea hărți sit pentru tine și le va actualiza automat când se modifică conținutul sitului tău.

en: Sites
ro: Situri

en: Sites with large numbers of images can now activate the Lazy Loading Images feature, which significantly speeds up loading times for visitors. Instead of waiting for the entire page to load, Jetpack will instead show pages instantly, and only download additional images when they are about to come into view.
ro: Siturile cu un număr mare de imagini pot activa acum funcționalitatea Imagini care se încarcă lent, care accelerează în mod semnificativ timpii de încărcare pentru vizitatori. În loc să aștepte încărcarea întregii pagini, Jetpack va arăta imediat paginile și va descărca imagini suplimentare numai când sunt pe cale să apară în vizualizare.

en: Size:
ro: Dimensiune:

en: Skip to primary content
ro: Sări la conținutul principal

en: Skip to toolbar
ro: Sari la bară de instrumente

en: Slideshow
ro: Prezentare

en: Small
ro: Mică

en: Smiley face
ro: Față zâmbitoare

en: Social Icons
ro: Iconuri sociale

en: Social Links Menu
ro: Meniu legături sociale

en: Social Media Icons (Deprecated)
ro: Iconuri media socială (învechite)

en: Social Media Scheduling
ro: Programare media socială

en: Social Menu
ro: Meniu social

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s" target="_blank">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s" target="_blank">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s" target="_blank">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s" target="_blank">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
ro: Unele teme și module au <a href="%1$s" target="_blank">conflicte știute</a> cu Jetpack – verifică <a href="%2$s" target="_blank">lista</a>. (Poți, de asemenea, răsfoi <a href="%3$s" target="_blank">paginile de suport Jetpack</a> sau <a href="%4$s" target="_blank">forumul de suport Jetpack</a> pentru a vedea dacă alții au avut aceeași problemă și au rezolvat-o).

en: Someone likes one of my posts
ro: Cineva apreciază unul din articolele mele

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
ro: Cineva poate încerca să te păcălească cerându-ți acces la sit. Ori s-ar putea să te confrunți cu o eroare. Oricum, te rog închide această fereastră.

en: Something Else
ro: Altceva

en: Something happened while loading stats. Please try again later or {{a}}view your stats now on WordPress.com{{/a}}
ro: S-a întâmplat ceva în timpul încărcării statisticilor. Te rog încearcă din nou mai târziu sau {{a}}vizualizează-ți statisticile acum pe WordPress.com{{/a}}

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
ro: Ceva s-a amestecat în conectarea la Jetpack!

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
ro: Ceva nu este în neregulă cu scurtcodul Wufoo. Dacă îl copiați și îl lipiți din %sWufoo Code Manager%s ar fi ideal.

en: Something went wrong:
ro: Ceva a mers prost:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
ro: Ceva care n-ar fi trebuit niciodată să se întâmple, tocmai s-a întâmplat. Dacă încerci din nou, poate că va merge.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
ro: Regret, a fost o eroare la publicarea comentariului. Te rog încearcă din nou.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
ro: Regret, dar n-am putut autentifica cererea ta.

en: Sorry, no updating arrays at this time
ro: Regret, niciun tablou de actualizare în acest moment

en: Sorry, nothing to report.
ro: Regret, nimic de raportat.

en: Sorry, that Pinterest URL was not recognized.
ro: Regret, URL-ul Pinterest nu a fost recunoscut.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
ro: Regret, nu ai voie să activezi acest modul.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
ro: Regret, nu ai voie să dezactivezi acest modul.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
ro: Regret, nu ai voie să previzualizezi ciorne.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ro: Regret, nu poți vedea această resursă.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
ro: Regret, blogul tău nu poate partaja articole prin email.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
ro: Regret, navigatorul tău nu e suportat. Actualizează la browsehappy.com.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
ro: Această adresă nu poate fi reprezentată grafic. Harta nu va fi afișată. Adresa este corectă?

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Sort by:
ro: Sortare:

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Spam <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Spamuri <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Spamuri <span class="count">(%s)</span>

en: Spam Protection
ro: Protecție spam

en: Spam filtering
ro: Filtrare spam

en: Spam it: %s
ro: Marchează-l ca spam: %s

en: Speed up your site
ro: Accelerează-ți situl

en: Speed up your site and its content
ro: Îți accelerează situl și conținutul său

en: Spelling
ro: Ortografie

en: Square Tiles
ro: Plăci pătrate

en: Stars
ro: Stele

en: Start Fresh
ro: Începe nou

en: Start Fresh &amp; Create New Connection
ro: Începe unul nou și creează o conexiune nouă

en: Start Video After
ro: Pornește videoul după

en: Start exploring Jetpack Premium now to see all the benefits of your new plan.
ro: Începe să explorezi Jetpack Premium acum pentru a vedea toate avantajele noului tău plan.

en: Start exploring Jetpack Professional now to see all the benefits of your new plan.
ro: Începe să explorezi Jetpack Professional acum pentru a vedea toate avantajele noului tău plan.

en: Start quick tour
ro: Începe un tur rapid

en: Start tour to Learn about the benefits you receive when you connect Jetpack to WordPress.com
ro: Începe turul pentru a afla despre beneficiile pe care le primești când conectezi Jetpack la WordPress.com

en: State-of-the-art spam defense powered by Akismet.
ro: Apărare contra spam modernă propulsată de Akismet.

en: Static page:
ro: Pagină statică:

en: Stats
ro: Statistici

en: Stats &amp; Traffic Tools
ro: Statistici și instrumente de trafic

en: Status updated
ro: Stare actualizată

en: Style:
ro: Stil:

en: Stylesheet saved.
ro: Foaie de stiluri salvată.

en: Sub-site override
ro: Suprascriea celor din sub-situri

en: Subject
ro: Subiect

en: Submit
ro: Trimite

en: Submit &#187;
ro: Trimite &#187;

en: Submit Beta feedback
ro: Trimite impresii beta

en: Submitting Comment%s
ro: Trimitere comentariu %s

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Subscribe Button:
ro: Buton de abonare:

en: Subscribe Placeholder:
ro: Substituent abonament:

en: Subscribe to %s
ro: Abonare la %s

en: Subscribe to Blog via Email
ro: Abonare la blog via email

en: Subscriber
ro: Abonat

en: Success Message Text:
ro: Text mesaj de succes:

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
ro: Succes! Un email a fost deja trimis pentru a confirma abonarea ta. Te rog găsește acum emailul și dă clic pe 'Urmează confirmarea' pentru a porni abonamentul.

en: Summary
ro: Rezumat

en: Super Badge
ro: Insignă super

en: Support
ro: Suport

[ctx: Support request email subject line]
en: from: %s Jetpack contact form
ro: de la: %s Jetpack formular de contact

en: Switch
ro: Comută

en: Switch Site
ro: Comută sit

en: Sync Queue lag: %1$s
ro: Întârziere coadă de sincronizare: %1$s

en: Sync Queue size: %1$s
ro: Mărime coadă de sincronizare: %1$s

en: Sync errored with code: %s
ro: Sincronizare eronată cu codul: %s

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
ro: Sincronizarea a fost blocată de WordPress.com deoarece ar provoca o criză de identitate

en: Tag Dimensions:
ro: Dimensiuni etichetă:

en: Tag name
ro: Nume etichetă

en: Tagged with %s
ro: Etichetat cu %s

en: Tags
ro: Etichete

en: Take Our Survey
ro: Participă la sondajul nostru

en: Take Survey
ro: Participă la un sondaj

en: Take WordPress with you.
ro: Ia-ți WordPress-ul cu tine.

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Term not found
ro: Termen negăsit

en: Terms of Service
ro: Termenii de utilizare ai serviciului

en: Test your site's compatibility with Jetpack.
ro: Testează compatibilitatea sitului tău cu Jetpack.

en: Test your site’s compatibility with Jetpack.
ro: Testează compatibilitatea sitului tău cu Jetpack.

en: Testimonial Archive Content
ro: Conținut arhivă testimoniale

en: Testimonial Archive Featured Image
ro: Imagine reprezentativă arhivă testimoniale

en: Testimonial Archive Title
ro: Titlu arhivă testimoniale

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Ciorna testimonialului actualizată. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial list navigation
ro: Navigator listă testimoniale

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
ro: Paginile testimoniale afișează cel mult %1$s testimoniale

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Testimonial publicat. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
ro: Testimonial restaurat la revizia din %s

en: Testimonial saved.
ro: Testimonial salvat.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
ro: Testimonial planificat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Testimonial trimis. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial updated.
ro: Testimonial actualizat.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Testimonial actualizat. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonials
ro: Testimoniale

en: Testimonials list
ro: Listă testimoniale

en: Testimonials shortcode: [testimonials]
ro: Scurtcod testimoniale: [testimonials]

en: Testing connection for %s
ro: Testez conexiunea pentru %s

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
ro: Testez compatibilitatea sitului tău cu Jetpack...

en: Text & Image Links
ro: Legături text și imagine

en: Text Link
ro: Legătură text

en: Text List
ro: Listă de texte

[ctx: Text displayed when there is no information]
en: None
ro: Niciuna

en: Text only
ro: Doar text

en: Textarea
ro: Zonă text

en: Thanks for activating Protect! To start protecting your site, please network activate Jetpack on your Multisite installation and activate Protect on your primary site. Due to the way logins are handled on WordPress Multisite, Jetpack must be network-enabled in order for Protect to work properly. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>
ro: Mulțumim că ai activat Protecția! Pentru a începe protejarea sitului tău, activează Jetpack în rețea și activează Protecția pe situl principal. Datorită modului de autentificare și de manipulare în Multi-sit din WordPress, Jetpack trebuie obligatoriu să fie activat în rețea pentru ca Protecția să funcționeze corect. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe</a>

en: Thanks for choosing Jetpack Personal. Jetpack is now backing up your site and scanning for security threats.
ro: Îți mulțumim că ai ales planul Jetpack Personal. Acum Jetpack face copii de siguranță ale situl tău și îl scanează pentru amenințări de securitate.

en: Thanks for choosing Jetpack Premium. Jetpack is now backing up your site, scanning for  security threats, and enabling monetization features.
ro: Îți mulțumim că ai ales planul Jetpack Premium. Acum Jetpack face copii de siguranță ale situl tău, îl scanează pentru amenințări de securitate și activează funcționalități pentru generare de bani.

en: Thanks for choosing Jetpack Professional. Jetpack is now backing up your content in real-time, indexing your content for search, scanning for security threats, and granting access to premium themes.
ro: Îți mulțumim că ai ales planul Jetpack Professional. Acum Jetpack face copii de siguranță ale conținutul tău în timp real, indexează conținutul pentru căutare, scanează pentru amenințări de securitate și acordă acces la teme premium.

en: That connection has been removed.
ro: Acea conexiune a fost înlăturată.

en: That post does not have a VideoPress video associated to it.
ro: Acel articol nu are un video VideoPress asociat cu el.

en: The After the Deadline proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to
    		find spelling and grammatical errors and offers smart suggestions.
ro: Serviciul de corectură After the Deadline îți îmbunătățește scrisul prin folosirea inteligenței artificiale pentru a
    		găsi greșeli de ortografie și gramaticale și oferă sugestii inteligente.

en: The Big Day
ro: Ziua cea mare

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
ro: Serviciul Blip.tv a fost închis în 20 august 2015.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
ro: URL-ul blogului nu este inițializat cum trebuie în piesă.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
ro: ID Client / ID blog WordPress.com a acestui sit

en: The ID of this site does not exist.
ro: ID-ul acestui sit nu există.

en: The Jetpack Module is already activated.
ro: Modulul Jetpack este deja activat.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
ro: Modulul Jetpack este deja activat.

en: The Jetpack Version is %s
ro: Versiunea Jetpack este %s

en: The Plugin is already active.
ro: Modulul este deja activ.

en: The Plugin is already deactivated.
ro: Modulul este deja dezactivat.

en: The Twitter Timeline widget can't display tweets based on searches or hashtags. To display a simple list of tweets instead, change the Widget ID to a Twitter username. Otherwise, delete this widget.
ro: Piesa Cronologie Twitter nu poate afișa twituri pe baza căutărilor sau haștagurilor. În schimb, pentru a afișa o listă simplă de twituri, schimbă ID-ul piesei într-un nume de utilizator Twitter. Altfel, șterge această piesă.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
ro: Numele de utilizator Twitter al proprietarului domeniului acestui sit.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
ro: Modulul VideoPress nu poate comunica cu serverele VideoPress. Această eroare se datorează cel mai probabil configurării greșite a modulului. Te rog reinstalează-l sau actualizează-l.

en: The WP.com user ID of the connected user
ro: ID-ul de utilizator WP.com al utilizatorului conectat

en: The WP.com user email of the connected user
ro: Emailul de utilizator de pe WP.com a utilizatorului conectat

en: The WP.com username of the connected user
ro: Nume de utilizator WordPress.com a utilizatorului conectat

en: The WordAds module is not active
ro: Extensia WordAds nu este activă

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
ro: Aplicația WordPress pentru Android primește o mare îmbunătățire vizuală

en: The WordPress.com account for the primary connection is %s
ro: Contul WordPress.com pentru conexiunea principală este %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
ro: blog_id WordPress.com este %d

en: The WordPress.com toolbar replaces the default WordPress admin toolbar and streamlines your WordPress experience. It offers one-click access to manage all your sites, update your WordPress.com profile, view notifications, and catch up on the sites you follow in the Reader.
ro: Bara de unelte WordPress.com înlocuiește bara de unelte implicită din administrarea WordPress și simplifică experiența ta pe WordPress. Ea oferă acces cu un singur clic pentru a-ți administra toate siturile, pentru a-ți actualiza profilul WordPress.com, pentru a vedea notificările și vizualiza siturile pe care le urmărești în Cititor.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
ro: Procesul de autorizare a expirat. Te rog mergi înapoi și încercă din nou.

en: The big day is here.
ro: Ziua cea mare este aici.

en: The cron is not scheduled to run.
ro: Sarcina planificată nu este programată să ruleze.

en: The cron named `%s` was removed from the schedule.
ro: Sarcina planificată numită `%s` a fost înlăturată din programă.

en: The cron named `%s` was scheduled.
ro: Sarcina planificată numită `%s` a fost programată.

en: The default content width for the %s theme is %d pixel. | The default content width for the %s theme is %d pixels.
ro[0]: Lățimea implicită a conținutului temei %s este de %d pixel.
ro[1]: Lățimea implicită a conținutului temei %s este de %d pixeli.
ro[2]: Lățimea implicită a conținutului temei %s este de %d de pixeli.

en: The default policy URL only covers cookies set by Jetpack. If you’re running other plugins, custom cookies, or third-party tracking technologies, you should create and link to your own cookie statement.
ro: URL-ul politicii implicite acoperă numai cookie-urile setate de WordPress.com. Dacă rulezi alte module, cookie-uri personalizate sau tehnologii de urmărire de la terți, ar trebuie să creezi și să adaugi o legătură la politica lor privind folosirea cookie-urilor.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video
    		playback and shares and the player is lightweight and responsive.
ro: Cel mai simplu mod de a încărca videouri fără anunțuri și nume de brand pe situl tău. Obții statistici despre
    		redarea și partajarea videoului și playerul este ușor și responsiv.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video playback and shares and the player is lightweight and responsive.
ro: Cel mai simplu mod de a încărca videouri fără anunțuri și nume de brand pe situl tău. Obții statistici despre redarea și partajarea videoului și playerul este ușor și responsiv.

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
ro: Adresele celor care au renunțat la abonarea prin email. <br /> Poți să-ți editezi preferințele la <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
ro: Adresa de email pe care ai introdus-o este invalidă. Te rog verific-o și reîncearcă.

en: The embed_url parameter must be a valid URL.
ro: Parametrul embed_url trebuie să fie un URL valid.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
ro: Permisiunile pentru fișiere pe această gazdă împiedică editarea fișierelor.

[ctx: The home page of a website.]
en: Home Page
ro: Prima pagină

en: The ideal way to experience WordPress
ro: Modalitatea ideală de a experimenta WordPress

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
ro: Imaginea ajută la colectarea statisticilor și <strong>face lumea un loc mai bun</strong> dar ar trebui să meargă și dacă e ascunsă

en: The image helps collect stats, but should work when hidden.
ro: Imaginea ajută la colectarea statisticilor, dar ar trebui să funcționeze când este ascunsă.

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
ro[0]: Extensia %s a eșuat să fie activată.
ro[1]: Extensiile %s au eșuat să fie activate.
ro[2]: Extensiile %s au eșuat să fie activate.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
ro[0]: Extensia %s a fost activată.
ro[1]: Extensiile %s au fost activate.
ro[2]: Extensiile %s au fost activate.

en: The number of sites of the connected WP.com user
ro: Numărul de situri ale utilizatorului conectat la WP.com

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
ro[0]: Versiunea veche a fost dezactivată și poate fi eliminată de pe sit.
ro[1]: Versiunile vechi a fost dezactivate și pot fi eliminate de pe sit.
ro[2]: Versiunile vechi a fost dezactivate și pot fi eliminate de pe sit.

en: The onboarding token couldn't be deleted.
ro: Tokenul de îmbarcare nu a putut fi șters.

en: The plugin is already installed
ro: Modulul este deja instalat

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
ro: Conexiunea principală este deținută de contul WordPress.com <strong>%s</strong>.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ro: Serviciul de corectură are sugestii pentru acest articol. Sigur vrei să-l publici?
    
    Apasă OK pentru a publica articolul sau Anulare pentru a vedea sugestiile și editează-ți articolul.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ro: Serviciul de Corectură are sugestii pentru acest articol. Ești sigur că vrei să le actualizezi? 
    
    Clic OK pentru a actualiza articolul sau Anulare pentru a vedea sugestiile de editare.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese and Spanish.
ro: Corectura se face pentru limba engleză, franceză, germană, portugheză și spaniolă.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
ro: Corectura se face pentru limba engleză, franceză, germană, portugheză și spaniolă. Limba interfeței de utilizator (de mai sus) este limba implicită pentru corectură.

en: The recovery token is not valid for this user.
ro: Tokenul de recuperare nu este valid pentru acest utilizator.

en: The request is not signed correctly.
ro: Cererea nu este semnată corect.

en: The requested Jetpack data updates were successful.
ro: Actualizările datelor Jetpack cerute s-au făcut cu succes.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
ro: Extensia Jetpack cerută nu poate fi activată.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
ro: Extensia Jetpack cerută nu a putut fi dezactivată.

en: The requested Jetpack module is inactive.
ro: Extensia Jetpack cerută este inactivă.

en: The requested Jetpack module is not active.
ro: Extensia Jetpack cerută nu este activă.

en: The requested Jetpack module is not supported by your plan.
ro: Extensia Jetpack cerută nu este suportată de planul tău.

en: The requested Jetpack module was activated.
ro: Extensia Jetpack cerută a fost activată.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
ro: Extensia Jetpack cerută era deja inactivă.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
ro: Extensia Jetpack cerută a fost dezactivată.

en: The requested Jetpack module was not found.
ro: Extensia Jetpack cerută n-a fost găsită.

en: The requested URL is not an embed.
ro: URL-ul cerut nu este o înglobare.

en: The requested widget was not found.
ro: Piesa cerută n-a fost găsită.

en: The required "local_user" parameter is missing.
ro: Lipsește parametrul „local_user” cerut.

en: The required "nonce" parameter is missing.
ro: Lipsește parametrul „nunic” cerut.

en: The response parameter is invalid or malformed
ro: Parametrul de răspuns este invalid sau incorect

en: The response parameter is missing
ro: Parametrul de răspuns lipsește

en: The roles property must be a string or an array.
ro: Proprietatea rolurilor trebuie să fie un șir sau un tablou.

en: The secret parameter is invalid or malformed
ro: Parametrul secret este invalid sau incorect

en: The secret parameter is missing
ro: Parametrul secret lipsește

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
ro: Setările conținutului reprezentativ au fost <a href="%s">mutate la Aspect &rarr; Personalizare</a>.

en: The site is in Development Mode, so you can not connect to WordPress.com.
ro: Situl este în Mod dezvoltare, deci nu te poți conecta la WordPress.com.

en: The site is not the main network site
ro: Situl nu este situl principal al rețelei

en: The specified theme was not found.
ro: Tema specificată nu a fost găsită.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
ro: Rezultatele testului și alte informații utile pentru depanare vor fi trimise echipei de suport. Te rog să <a href="#">revezi/modifici</a> această informație dacă crezi că e cazul.

en: The theme is already installed
ro: Tema este deja instalată

en: The user is already connected
ro: Utilizatorul este deja conectat

en: The video has been imported as Attachment ID %d
ro: Videoul a fost importat ca ID de atașament %d

en: The widget only works with Facebook Pages.
ro: Piesa funcționează numai cu pagini Facebook.

en: Theme
ro: Temă

en: Theme enhancements
ro: Îmbunătățiri temă

en: Theme is empty.
ro: Tema e goală.

en: Theme support required.
ro: Suport temă necesar.

en: Theme: %1$s.
ro: Temă: %1$s.

en: Themes
ro: Teme

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
ro: Nicio fotografie de afișat. Asigură-te că URL-ul tău pentru fluxul Flickr este corect și că fotografiile tale sunt accesibile publicului.

en: There are no posts to display. <a href="%s" target="_blank">Want more traffic?</a>
ro: Nu sunt articole de afișat. <a href="%s" target="_blank">Vrei mai mult trafic?</a>

en: There are no users to display in this <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Want more traffic?</a>
ro: Nu este niciun utilizator de afișat în această <a href="%1$s">piesă Comunitatea mea</a>. <a href="%2$s">Vrei mai mult trafic?</a>

en: There are unsaved settings in this tab that will be lost if you leave it. Proceed?
ro: Există setări nesalvate în această filă care se vor pierde dacă o părăsești. Continui?

en: There is no cron named %s.
ro: Nu există nicio sarcină planificată numită %s.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ro: Nu există niciun rezumat deoarece acesta este un articol protejat.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
ro: Se pare că există o problemă cu capacitatea sitului tău de a comunica cu Jetpack!

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
ro: A apărut o problemă de comunicare cu serviciul de Corectură. Încearcă din nou într-un minut.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
ro: A apărut o problemă la conectarea cu %s pentru a crea o conexiune autorizată. Te rog încearcă din nou în câteva momente.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
ro: A fost o problemă cu conectarea la %s. Te rog deconectează-te și reîncearcă.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
ro: A fost o problemă de conectare la Publicitate. Te rog încearcă din nou în câteva momente.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
ro: A apărut o problemă la afișarea acestei adrese pe hartă. Te rog să reîmprospătezi navigatorul și să încerci din nou.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
ro: A apărut o problemă de comunicare cu serviciul de Corectură.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
ro: A apărut o eroare în contactarea serverelor Jetpack.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
ro: A fost o eroare la crearea unui utilizator pentru tine. Te rog contactează administratorul sitului.

en: There was an error deactivating your plugin
ro: A fost o eroare la dezactivarea modulului tău

en: There was an error disconnecting Jetpack. Error: %(error)s
ro: A fost o eroare la deconectarea Jetpack. Eroare: %(error)s

en: There was an error installing WooCommerce Services.
ro: A fost o eroare la instalarea serviciilor WooCommerce.

en: There was an error installing your plugin
ro: A fost o eroare la instalarea modulului tău

en: There was an error installing your theme
ro: A apărut o eroare la instalarea temei tale

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
ro: A fost o eroare la autentificarea ta prin WordPress.com, te rog încearcă din nou sau încearcă să te autentifici cu numele de utilizator și parolă.

en: There was an error updating your plugin
ro: A fost o eroare la actualizarea modulului tău

en: There was an error updating your theme
ro: A fost o eroare la actualizarea temei tale

en: There was an error when subscribing. Please try again.
ro: S-a produs o eroare în timpul abonării. Te rog încearcă din nou.

en: There was an error while activating the module.
ro: A apărut o eroare în timpul activării extensiei.

en: There was an error while deactivating the module.
ro: A apărut o eroare în timpul dezactivării extensiei.

en: There was an error while getting the update data for this site.
ro: A apărut o eroare în timp actualizării datelor pentru sit.

en: There was an issue connecting your Jetpack. Please click "Connect to WordPress.com" again.
ro: Am avut o problemă de conectare a Jetpack; Te rog dă clic din nou pe &#8222;Conectare la WordPress.com&#8221;.

en: There was an issue saving your updates to the VideoPress service. Please try again later.
ro: A apărut o problemă la salvarea actualizărilor tale la serviciul VideoPress. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: There was an issue validating this request.
ro: A fost o problemă la validarea acestei cereri.

en: There was an unspecified error registering the site
ro: A apărut o eroare nespecificată la înregistrarea sitului

en: There's a problem with your Antispam API key. {{a}}Learn more{{/a}}.
ro: Există o problemă cu cheia ta anti-spam. {{a}}Află mai mult{{/a}}.

en: These are the latest posts in %s.
ro: Acestea sunt ultimele articole în %s.

en: These settings affect all sites on the network.
ro: Aceste setări afectează toate siturile din rețea.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
ro: Aceste setări modifică emailurile trimise de pe blogul tău către urmăritori.

en: This Content-Type is not supported.
ro: Acest tip de conținut nu este suportat.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: This connection is working correctly.
ro: Această conexiune funcționează corect.

en: This feature has been disabled by a site administrator.
ro: Această funcționalitate a fost dezactivată de un administrator al sitului.

en: This feature has been disabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
ro: Această funcționalitate a fost dezactivată de un administrator al sitului. {{link}}Află mai mult{{/link}}.

en: This feature has been enabled by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
ro: Această funcționalitate a fost activată de un administrator al sitului. {{link}}Află mai mult{{/link}}.

en: This feature is being managed by a site administrator. {{link}}Learn more{{/link}}.
ro: Această funcționalitate este administrată de un administrator al sitului. {{link}}Află mai mult{{/link}}.

en: This field is for validation and should not be changed
ro: Acest câmp este pentru validare și n-ar trebuie să fie modificat

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ro[0]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s fotografie</a>.
ro[1]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s fotografii</a>.
ro[2]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s de fotografii</a>.

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
ro: Acest lucru ajută să separi în mod clar articolele similare de conținut articol.

en: This helps you make informed decisions about your content and drive more traffic to your site with our related posts, social, and enhanced distribution features.
ro: Acest lucru te ajută să iei decizii în cunoștință de cauză cu privire la conținutul tău și să aduci mai mult trafic spre sit cu articolele noastre similare și funcționalitățile de distribuție socială și îmbunătățite.

en: This information helps us improve our products, make marketing to you more relevant, personalize your WordPress.com experience, and more as detailed in our {{pp}}privacy policy{{/pp}}.
ro: Aceste informații ne ajută să ne îmbunătățim produsele, să facem un marketing mai relevant pentru tine, să-ți personalizăm experiența WordPress.com și altele, așa cum am detaliat în {{pp}}politica noastră de confidențialitate{{/pp}}.

en: This is an XML Image Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ro: Aceasta este o hartă sit XML pentru imagini generată de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, menită să fie consumată de motoarele de căutare, cum ar fi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> sau <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML News Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ro: Aceasta este o hartă sit XML pentru știri generată de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, menită să fie consumată de motoarele de căutare, cum ar fi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> sau <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap Index generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ro: Acesta este un index de hartă sit XML generat de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, menit să fie consumat de motoarele de căutare, cum ar fi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> sau <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ro: Aceasta este o hartă sit XML generată de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, menită să fie consumată de motoarele de căutare, cum ar fi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> sau <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Video Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ro: Aceasta este o hartă sit XML pentru videouri generată de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, menită să fie consumată de motoarele de căutare, cum ar fi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> sau <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is where PayPal will send your money. To claim a payment, you'll need a %1$sPayPal account%2$s connected to a bank account.
ro: Aici îți va trimite banii PayPal. Pentru a solicita o plată, îți va trebui un %1$scont Paypal%2$s conectat la un cont bancar.

en: This module has no configuration options
ro: Această extensie nu are opțiuni de configurare

en: This option has moved. You can now manage it %1$shere%2$s.
ro: Această opțiune a fost mutată. Acum o poți administra %1$saici%2$s.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
ro: Acest modul va funcționa fără el, dar este folosit suportul multi-octet, <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">dacă e disponibil</a>. S-ar putea să vezi probleme minore cu twiturile sau alte servicii de partajare.

en: This post has been shared!
ro: Acest articol a fost partajat!

en: This post is password protected.
ro: Acest articol este protejat cu parolă.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro: Acest articol este protejat cu parolă. Introdu parola pentru a vedea orice comentarii.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
ro: Acest profil nu este conectat acum la un profil WordPress.com.

en: This release of Jetpack brings major new features and big improvements to your WordPress site.
ro: Această versiune a modulului Jetpack aduce noi funcționalități majore și îmbunătățiri importante pentru situl tău WordPress.

en: This request method does not support body parameters.
ro: Această metodă de solicitare nu suportă parametri de corp.

en: This request method is not supported.
ro: Această metodă de solicitare nu este suportată.

en: This site has no plugins.
ro: Acest sit nu are niciun modul.

en: This site is not connected to WordPress.com. Please ask the site administrator to connect.
ro: Acest sit nu este conectat la WordPress.com. Te rog cere-i administratorului sitului să-l conecteze.

en: This site was successfully disconnected.
ro: Acest sit a fost deconectat cu succes.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
ro: Această prezentare nu poate fi pornită. Încearcă să reîmprospătezi pagina sau vizualizeaz-o într-un alt navigator.

en: This slideshow requires JavaScript.
ro: Această prezentare necesită JavaScript.

en: This theme does not exist
ro: Această temă nu există

en: This user is linked and ready to fly with Jetpack.
ro: Acest utilizator este legat și gata să zboare cu Jetpack.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
ro: Acest utilizator nu este autorizat să %s pe acest blog.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
ro: Acest utilizator nu este autorizat să administreze modulele din toată rețeaua.

en: This video is intended for mature audiences.
ro: Acest video este pentru audiență adultă.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
ro: Pentru a fi redat, acest video are nevoie de <a rel="nofollow" href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Adobe Flash</a>.

en: This widget adds a payment button of your choice to your sidebar. To create or edit the payment buttons themselves, <a href="%s">use the Customizer</a>.
ro: Această piesă adaugă un buton de plată, la alegere, în bara ta laterală. Pentru a crea sau edita propriile butoane de plată, <a href="%s">folosește Personalizatorul</a>.

en: This will reset all Jetpack options, are you sure?
ro: Acest lucru va reseta toate opțiunile Jetpack, ești sigur?

en: Three great reasons to go Pro
ro: Trei motive importante pentru a cumpăra Pro

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Thumbnail Grid
ro: Grilă miniaturi

en: Tiled Columns
ro: Coloane placate

en: Tiled Galleries
ro: Galerii placate

en: Tiled Mosaic
ro: Mozaic placat

en: Tiles
ro: Plăci

en: Time
ro: Timp

en: Time Unit
ro: Unitate de timp

en: Time:
ro: Oră:

en: Timeline Theme:
ro: Temă linie temporală:

en: Title
ro: Titlu

en: Title (optional):
ro: Titlu (opțional):

[ctx: Title for Reader sub-menu that contains followed sites, likes, and recommendations]
en: Streams
ro: Fluxuri

en: Title will appear on the first frame of your video
ro: Titlul va apărea în primul cadru al videoului tău

en: Title:
ro: Titlu:

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}install and activate{{/a}} VaultPress.
ro: Pentru a-ți face automat o copie de rezervă a întregului sit, te rog {{a}}instalează și activează{{/a}} VaultPress.

en: To automatically back up your entire site, please {{a}}upgrade your account{{/a}}.
ro: Pentru a face automat o copie de siguranță a întregului tău sit, te rog {{a}}actualizează-ți contul.{{/a}}.

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
ro: Pentru a găsi URL-ul RSS Flickr, mergi la fluxul tău de fotografii, adaugă "?details=1" la URL și apasă enter. Derulează în jos până când vezi iconul RSS sau legătura „Ultimele”. Dă clic dreapta pe oricare dintre ele și copiază URL-ul. Plasează-l în caseta de mai sus.

en: To get started, click on Add Media in your post editor and upload a video; we’ll take care of the rest!
ro: Pentru a începe, dă clic pe Adaugă media în editorul tău de articol și încarcă un video; vom avea grijă de restul!

en: To infinity and beyond
ro: Spre infinit și mai departe

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
ro: Pentru a folosi Publicare via email, trebuie să te conectezi la %s contul tău WordPress.com.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
ro: Pentru a utiliza Publicitate, trebuie să legi contul tău de %s de contul tău WordPress.com folosind legătura de mai jos.

en: Toolbar
ro: Bară de unelte

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
ro: Ajutor

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
ro: Vezi istoricul complet

en: Top
ro: Sus

en: Top Posts
ro: Cele mai bune articole

en: Top Posts &amp; Pages
ro: Cele mai bune articole și pagini

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
ro: Vizualizările pentru cele mai bune articole și pagini sunt calculate statistic după 24 - 48 ore. Durează ceva timp până se modifică.

en: Top Searches
ro: Căutări frecvente

en: Top of each page
ro: În partea de sus a fiecărei pagini

en: Total malicious attacks blocked on your site.
ro: Total încercări de autentificare ostile blocate pe situl tău.

en: Track each scroll load (7 posts by default) as a page view in Google Analytics
ro: Urmărește fiecare încărcare de derulat (implicit 7 articole) ca o vizualizare de pagină în Google Analytics

en: Track website statistics with Google Analytics for a deeper understanding of your website visitors and customers.
ro: Urmărește statisticile sitului web cu Google Analytics pentru o înțelegere mai profundă a vizitatorilor și clienților sitului tău web.

en: Track your growth
ro: Urmărește-și creșterea

en: Trackback excerpt:
ro: Rezumat trackback:

en: Translate
ro: Tradu

en: Transparent
ro: Transparentă

en: Transparent Background
ro: Fundal transparent

en: Trash
ro: Gunoi

en: Trash it: %s
ro: Aruncă-l la gunoi: %s

en: Trouble with Jetpack?
ro: Probleme cu Jetpack?

en: Try Again
ro: Încearcă din nou

en: Try again
ro: Încearcă din nou

en: Turn on JavaScript to unlock Jetpack's full potential!
ro: Activează JavaScript pentru a debloca întregul potențial Jetpack!

en: Turned on per post
ro: Pornite per articol

en: Tweets by @%s
ro: Twituri de @%s

en: Twitter Site Tag
ro: Etichetă sit Twitter

en: Twitter Timeline
ro: Cronologie Twitter

en: Twitter Username:
ro: Nume utilizator Twitter:

en: Two great reasons to go Pro
ro: Două motive importante pentru a cumpăra Pro

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
ro: Pentru a accesa acest sit este necesară autentificarea în-doi-pași. Te rog mergi la <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Setări de securitate</a> pentru a configura <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">autentificarea în-doi-pași</a> pentru contul tău.

en: Type
ro: Tip

en: Type of Widget
ro: Tipul piesei

en: Type of gallery.
ro: Tipul galeriei.

en: Types
ro: Tipuri

en: Types of pages to display:
ro: Tipuri de pagini de afișat:

en: UP
ro: SUS

en: Uh oh, %(number)s threat found. | Uh oh, %(number)s threats found.
ro[0]: Aoleu, %(number)s amenințare găsită.
ro[1]: Aoleu, %(number)s amenințări găsite.
ro[2]: Aoleu, %(number)s de amenințări găsite.

en: Unable to build the connect URL.  Please reload the page and try again.
ro: Nu am putut construi URL-ul de conectare. Te rog reîncarcă pagina și încearcă din nou.

en: Unable to create the Post by Email address. Please try again later.
ro: Nu pot crea adresa pentru Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu pot crea adresa ta Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to delete the Post by Email address. Please try again later.
ro: Nu pot șterge adresa pentru Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu pot dezactiva adresa ta Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to fetch the requested data.
ro: Nu pot să aduc datele cerute.

en: Unable to list plugins.
ro: Nu pot lista module.

en: Unable to regenerate the Post by Email address. Please try again later.
ro: Nu pot regenera adresa pentru Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
ro: Nu pot regenera adresa ta Publicare via email. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Unavailable in Dev Mode
ro: Indisponibil în Mod dezvoltare

en: Unavailable in Dev Mode.
ro: Indisponibil în Mod dezvoltare

en: Uncategorized
ro: Fără categorie

en: Unexpected hostname
ro: Nume gazdă neașteptat

en: Unexpected response
ro: Răspuns neașteptat

en: Unknown Plugin Update Failure
ro: Eșec necunoscut la actualizarea modulului

en: Unknown error registering your Jetpack site
ro: Eroare necunoscută la înregistrarea sitului tău Jetpack

en: Unknown post type requested.
ro: S-a solicitat un tip de articol necunoscut.

en: Unlimited Premium Themes
ro: Teme premium nelimitate

en: Unlimited access to hundreds of premium WordPress themes with dedicated support directly from the theme authors.
ro: Acces nelimitat la sute de teme WordPress premium cu suport dedicat direct de la autorii temelor.

en: Unlimited high-speed video hosting
ro: Găzduire video nelimitată, de mare viteză

en: Unlimited, high-speed image hosting
ro: Găzduire de imagini nelimitată, de mare viteză

en: Unlink me from WordPress.com
ro: Anulează-mi legătura de la WordPress.com

en: Unlinked from WordPress.com.
ro: Legătură anulată de la WordPress.com.

en: Unlinking from WordPress.com
ro: Anulare legătură de la WordPress.com

en: Unsure what to do? <a href="%1$s">Read more about Jetpack Safe Mode</a>
ro: Nesigur ce să faci? <a href="%1$s">Citește mai mult despre modul de siguranță Jetpack</a>

en: Until your milestone
ro: Până la evenimentul tău important

en: Untitled Post
ro: Articol fără titlu

en: Upcoming Events
ro: Evenimente viitoare

en: Update Form
ro: Actualizează formularul

en: Update Menu Item Label
ro: Actualizare etichetă element meniu

en: Update Menu Section
ro: Actualizează secțiunea de meniu

en: Update Project Tag
ro: Actualizează eticheta de proiect

en: Update Project Type
ro: Actualizare tip proiect

en: Update WordPress to unlock Jetpack's full potential!
ro: Actualizează WordPress pentru a debloca întregul potențial Jetpack!

en: Update your browser to unlock Jetpack's full potential!
ro: Actualizează-ți navigatorul pentru a debloca întregul potențial Jetpack!

en: Updated %(slug)s settings.
ro: Setări %(slug)s actualizate.

en: Updated privacy settings.
ro: Setări de confidențialitate actualizate.

en: Updated settings.
ro: Setări actualizate.

en: Updated settings. Refreshing page…
ro: Setări actualizate. Reîmprospătez pagina...

en: Updating %(slug)s address…
ro: Se actualizează adresa %(slug)s...

en: Updating %(slug)s settings…
ro: Se actualizează setările %(slug)s...

en: Updating Post by Email address…
ro: Actualizez adresa Publicare via email...

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
ro: Opțiune actualizată: %s la „%s”

en: Updating privacy settings…
ro: Actualizez setările de confidențialitate...

en: Updating settings…
ro: Actualizez setările...

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Upgrade Focus, VideoPress for weddings
ro: Actualizare în atenție, VideoPress pentru nunți

en: Upgrade Focus: VideoPress For Weddings
ro: Actualizare în atenție: VideoPress pentru nunți

en: Upgrade Jetpack and our state-of-the-art security scanner will hunt out malicious files and report them immediately so that you're never unaware of what is happening on your website.
ro: Actualizează Jetpack și scanerul nostru modern de securitate va depista fișierele ostile și le va raporta imediat așa că nu ești niciodată surprins de ceea ce se întâmplă pe situl tău.

en: Upgrade to a weekly coffee and fully protect your site from malware, infiltrations, and security loopholes with automated malware scanning.
ro: Actualizează pentru un preț de nimic și îți protejezi în totalitate situl de malware, infiltrări și lacune de securitate cu scanarea malware automată.

en: Upload Videos Now
ro: Încarcă videouri acum

en: Uploaded by %s
ro: Încărcat de %s

en: Uploading...
ro: Se încarcă...

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
ro: Folosește Google Analytics cu Derularea infinită

en: Use Markdown for comments.
ro: Folosește Markdown pentru comentarii.

en: Use Markdown for posts and pages.
ro: Utilizează Markdown pentru articole și pagini.

en: Use Markdown for posts.
ro: Folosește Markdown pentru articole.

en: Use a valid email address.
ro: Folosește o adresă de email validă.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
ro: Folosește detectarea automată a limbii pentru corectarea articolelor și paginilor

en: Use excerpts instead of full posts on front page and archive pages
ro: Folosește rezumate în loc de articole complete în pagina din față și pagini de arhivă

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
ro: Folosește vechiul player flash (nerecomandat)

en: Use of our CDN is unlimited and scales with your site for free. You can also use it for your theme images to further speed up your site.
ro: Folosirea CDN-ului nostru este nelimitată și scalează situl tău gratuit. Îl poți folosi, de asemenea, pentru imaginile temei tale pentru a-ți crește mai mult viteza sitului.

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
ro: Folosește doar codecuri Open Source (poate afecta performanța)

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
ro: Folosește tasta <kbd>TAB</kbd> de pe tastatură pentru a te mișca între coloane și tasta <kbd>ENTER</kbd> sau <kbd>RETURN</kbd> pentru a salva fiecare rând și pentru a trece la următorul.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
ro: Folosește modulul pagină Facebook pentru a-ți conecta vizitatorii la pagina ta Facebook

en: Use these settings to display different types of content on your site.
ro: Folosește aceste setări pentru a afișa diferite tipuri de conținut pe situl tău.

en: Use {{portfolioLink}}portfolios{{/portfolioLink}} on your site to showcase your best work. If your theme doesn’t support Jetpack Portfolios, you can still use a simple shortcode to display them on your site.
ro: Folosește {{portfolioLink}}portofolii{{/portfolioLink}} pe situl tău pentru a prezenta ceea ce ai realizat. Dacă tema ta nu suportă portofoliile Jetpack, poți folosi un scurtcod simplu pentru a le afișa pe sit.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
ro: -- Selectează --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
ro: Ascunde

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
ro: Arată

en: User %s could not be disconnected. Are you sure they're connected currently?
ro: Utilizatorul %s nu a putut fi deconectat. Sigur este conectat acum?

en: User has been successfully disconnected.
ro: Utilizatorul a fost deconectat cu succes.

en: User not found
ro: Utilizator negăsit

en: Using Jetpack’s powerful sharing tools, you can automatically share your newest posts on social media, or schedule your content to be re-shared at any date or time you choose. And along with growing your following, you can grow your business with tools like payment buttons and ads.
ro: Folosind instrumentele de partajare puternice de la Jetpack, poți să-ți partajezi automat cele mai noi articole pe media socială sau să-ți programezi conținutul să fie re-partajat la orice dată sau oră pe care o alegi. Și împreună cu creșterea numărului de urmăritori, poți să-ți dezvolți afacerea cu instrumente precum butoane de plată și reclame.

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
ro: Folosind bifele aferente fiecărei extensii, poți selecta mai multe extensii deodată pentru a le comuta prin meniul de Acțiuni în masă din partea de sus a listei.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
ro: Folosind instrumentele din dreapta, poți căuta extensii specifice, poți filtra extensiile pe categorii de extensii sau pe cele active, ori poți modifica ordinea de sortare.

en: Valid user is required
ro: Este necesar un utilizator valid

en: Value
ro: Valoare

en: VaultPress is active and will back up your site soon.
ro: VaultPress este activ și va face o copie de rezervă a sitului tău în curând.

en: VaultPress is no longer needed and has been deactivated.
ro: VaultPress nu mai este necesar și a fost dezactivat.

en: Verified Services
ro: Servicii verificate

en: Verify your site ownership with services like Google, Bing, Pinterest, and Yandex. This gives you access to
    		advanced features on these services and get verification badges.
ro: Verifică proprietatea sitului tău cu servicii precum Google, Bing, Pinterest și Yandex. Asta îți oferă acces la
    		funcționalități avansate în aceste servicii și obții insigne de verificare.

en: Version.
ro: Versiune.

en: Video Hosting
ro: Găzduire video

en: Video ID
ro: ID video

en: Video URL
ro: URL video

en: Video Width
ro: Lățime video

en: Video on %s
ro: Video la %s

en: Video post by %s.
ro: Video publicat de %s.

en: Video post.
ro: Articol video.

en: VideoPress Information
ro: Informații VideoPress

en: VideoPress Shortcode
ro: Scurtcod VideoPress

en: VideoPress allows you to upload videos from your computer to be hosted on WordPress.com, rather than on your host’s servers. You can then insert these on your self-hosted Jetpack site.
ro: VideoPress îți permite să încarci videouri de pe computer pentru a fi găzduite pe WordPress.com, nu pe serverele gazdei. Apoi le poți insera în situl tău Jetpack auto-găzduit.

en: View
ro: Vezi

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
ro: Vezi profilul %1$s pe %2$s

en: View Advanced Debug Results
ro: Vezi rezultatele de depanare avansate

en: View All
ro: Vizualizează tot

en: View Comic
ro: Vizualizare benzi desenate

en: View Full Profile &rarr;
ro: Vezi profil complet &rarr;

en: View Full Site
ro: Vezi situl complet

en: View Menu Item
ro: Vezi elementul de meniu

en: View Menu Item Label
ro: Vezi etichetă element meniu

en: View Menu Section
ro: Vezi secțiunea de meniu

en: View Mobile Site
ro: Vezi situl pe mobil

en: View Network Admin
ro: Vezi administratorul de rețea

en: View Project
ro: Vezi proiectul

en: View Project Tag
ro: Vezi etichetă proiect

en: View Project Type
ro: Vizualizare tip proiect

en: View Site
ro: Vezi situl

en: View Site Stats without JavaScript
ro: Vizualizări Statistici sit fără JavaScript

en: View Testimonial
ro: Vizualizare testilmonial

en: View all Jetpack plans
ro: Vezi toate planurile Jetpack

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate articolele lui %s

en: View available icons
ro: Vezi iconurile disponibile

en: View backup history
ro: Vezi istoric copii de siguranță

en: View complete profile
ro: Vezi profil complet

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
ro: Vezi mărimea întreagă<span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
ro: Vezi pe Instagram

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
ro: Vezi profilul persoanelor când treci cu mausul peste Gravatarele lor

en: View post
ro: Vezi articolul

en: View project
ro: Vezi proiectul

en: View security scan details
ro: Vezi detalii scanare de securitate

en: View stats for this post in WordPress.com
ro: Vezi statisticile pentru acest articol în WordPress.com

en: View stats on WordPress.com right now
ro: Vezi statistica pe WordPress.com chiar acum

en: View your Email Followers
ro: Vezi urmăritorii tăi prin email

en: View your earnings
ro: Vizualizează-ți câștigurile

en: View your security activity
ro: Vezi activitatea de securitate

en: View your security dashboard
ro: Vizualizează-ți panoul control de securitate

en: View your spam stats
ro: Vizualizează-ți statisticile spam

en: View:
ro: Vizualizare:

en: Views
ro: Vizualizări

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
ro: Vizualizări în ultimele 48 de ore. Clic pentru mai multe statistici.

en: Views today
ro: Vizualizări astăzi

en: Views where buttons are shown
ro: Vizualizări în care butoanele sunt arătate

en: Views: %(numberOfViews)s
ro: Vizualizări: %(numberOfViews)s

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
ro: Vizitează <a href="%s">Statistici sit</a> pentru a-ți vedea statisticile.

en: Visit the post for more.
ro: Vizitează articolul pentru mai multe informații.

en: Visitors can share your posts with Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, print,
    		and email. You can configure services to appear as icons, text, or both and some services like Twitter
    		have additional options.
ro: Vizitatorii pot partaja articolele tale pe Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google+, prin imprimare
    →	→	și prin email. Poți configura serviciile pentru a apărea ca iconuri, text sau ambele și unele servicii, precum
    →	→	Twitter, au opțiuni suplimentare.

en: Visitors must provide consent by clicking the dismiss button when Jetpack Ads is turned on.
ro: Vizitatorii trebuie să-și dea consimțământul dând clic pe butonul de renunțare când reclamele Jetpack sunt activate.

en: Warning! Multibyte support missing!
ro: Atenție! Lipsește suportul multi-octet!

en: Was not able to disconnect the site.  Please try again.
ro: Nu am putut deconecta situl. Te rog încearcă din nou.

en: Was not able to unlink the user.  Please try again.
ro: Nu am putut anula legătura utilizatorului. Te rog încearcă din nou.

en: We also offer free support to all users, and priority assistance to paid customers.
ro: Oferim, de asemenea, suport gratuit tuturor utilizatorilor și asistență cu prioritate clienților care plătesc.

en: We are committed to your privacy and security.
ro: Contribuim la confidențialitatea și securitatea ta.

en: We are making sure your site stays free of security threats. You will be notified if we find one.
ro: Ne asigurăm că situl tău nu are nicio amenințare de securitate. Vei fi notificat dacă găsim vreuna.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
ro: Noi nu putem verifica dacă serverul tău a făcut o cerere autorizată. Te rog încearcă din nou și asigură-te că nimic nu interferează cu cererile de la serverul tău la serverul Jetpack.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
ro: Nu ți-am putut găsi contul. Dacă ai deja un cont, asigură-te că te-ai conectat la WordPress.com.

en: We had an issue connecting Jetpack; deactivate then reactivate the Jetpack plugin, then connect again.
ro: Am avut o problemă de conectare a Jetpack; dezactivează și reactivează modulul Jetpack, apoi conectează-te din nou.

en: We have also upgraded all our Premium plan customers to unlimited high-speed video storage (up from 13GB), and significantly reduced the CSS and JavaScript assets that Jetpack downloads when using features like infinite scroll and embedding rich content.
ro: De asemenea, am actualizat pentru toți clienții planului nostru Premium stocarea nelimitată pentru video de mare viteză (de la 13 GO) și am redus semnificativ activele CSS și JavaScript pe care Jetpack le descarcă când folosește funcționalități precum derularea infinită și înglobarea de conținut bogat.

en: We have apps for <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) and Android</a>!
ro: Avem aplicații pentru <a href="%s" target="_blank">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) și Android</a>!

en: We keep a daily or real-time backup of your site so that when mistakes or accidents occur, restoring your
    		site to any location takes a matter of minutes. Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or
    		suspicious modifications that could compromise your security and data. In many cases, we can fix them
    		automatically (and will notify you). When we can’t, we provide you with expert support.
ro: Păstrăm o copie de siguranță zilnică sau în timp real a sitului tău astfel încât, atunci când apar erori sau accidente, restaurarea
    		sitului tău la orice locație este o chestiune de minute. Fișierele sitului sunt scanate regulat pentru neautorizate sau
    		modificări suspecte care ar putea compromite securitatea și datele tale. În multe cazuri, le putem corecta
    		automat (și te vom notifica). Când nu putem, îți oferim suport de specialitate.

en: We support all Jetpack users, regardless of plan. But customers on a paid subscription enjoy priority support so that security issues are identified and fixed for you as soon as possible.
ro: Oferim suport tuturor utilizatorilor Jetpack, indiferent de plan. Dar clienții cu un abonament plătit se bucură de suport prioritar, prin urmare problemele de securitate sunt identificate și corectate pentru tine cât mai curând posibil.

en: We use other tracking tools, including some from third parties. {{cookiePolicyLink}}Read about these{{/cookiePolicyLink}} and how to control them.
ro: Folosim și alte instrumente de urmărire, inclusiv unele de la terți. {{cookiePolicyLink}}Citește despre ele{{/cookiePolicyLink}} și despre cum le controlăm.

en: We want to make sure payments reach you, so please add an email address.
ro: Vrem să ne asigurăm că plățile ajung la tine, deci te rog adaugă o adresă de email.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
ro: Statisticile nu se pot afișa chiar acum. Reîncarcă această pagină și încearcă din nou.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s" target="_blank">contact support</a>. In your report please include the information below.
ro: Nu am putut să-ți aducem statisticile acum. Te rog să reîncarci această pagină și să încerci din nou. Dacă eroarea persistă, te rog să contactezi <a href="%1$s" target="_blank">suportul</a>. În raportul tău te rog să incluzi informațiile de mai jos.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
ro: Am schimbat această opțiune într-o versiune clic-pentru-derulare pentru tine deoarece ai piese în subsol în Aspect &rarr; Piese, sau tema ta folosește clic-pentru-derulare ca comportament implicit.

en: We're here to help
ro: Suntem aici pentru a ajuta

en: We're now collecting stats, securing your site, and speeding up your images. Pretty soon you'll be able to see everything going on with your site right through Jetpack! Welcome aboard.
ro: Acum colectăm statistici, îți securizăm situl și îți accelerăm imaginile. Foarte curând vei putea vedea tot ce se întâmplă cu situl tău chiar prin Jetpack! Bun venit la bord.

en: Website
ro: Sit web

en: Website Verification Services
ro: Servicii de verificare sit web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ro: Sit web: %1$s (adresă IP: %2$s, %3$s)

en: Weddings are in the spotlight now with VideoPress for weddings.
ro: Nunțile sunt acum în centrul atenției cu VideoPress pentru nunți.

en: Week of %(date)s
ro: Săptămână de %(date)s

en: Weeks
ro: Săptămâni

en: Welcome Premium
ro: Bine ai venit la Premium

en: Welcome Professional
ro: Bine ai venit la Professional

en: Welcome personal
ro: Bine ai venit la Personal

en: Welcome to %s.
ro: Bine ai venit la %s.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
ro: Bine ai venit la Custom CSS!
    
    Pentru a învăța cum lucrează, uită-te la http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Welcome to Jetpack
ro: Bine ai venit la Jetpack

en: Welcome to Jetpack Personal
ro: Bine ai venit la Jetpack Personal

en: Welcome to Jetpack Premium
ro: Bine ai venit la Jetpack Premium

en: Welcome to Jetpack Professional
ro: Bine ai venit la Jetpack Professional

en: Welcome to {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!
ro: Bine ai venit la {{s}}Jetpack %(jetpack_version)s{{/s}}!

en: Welcome! Ready to publish your first strip?
    
    Your webcomic's new site is ready to go. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your comic's title and tagline</a> so your readers know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your site? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">beginner's tutorial</a> and the <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">guide to comics on WordPress.com</a>. Dive right in by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publishing your first strip!</a>
    
    Lots of laughs,
    The WordPress.com Team
ro: Bune ai venit! Ești gata să publici prima bandă desenată?
    
    Noul tău sit de benzi desenate (webcomicuri) e gata de lansare. Începe prin a <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">seta titlul benzilor desenate și sloganul tău</a> pentru ca cititorii tăi să știe despre ce e vorba.
    
    Ai nevoie de mai mult ajutor în setarea sitului tău? Mergi pe WordPress.com la<a href="http://learn.wordpress.com/" target="_blank">tutorialul pentru începători</a> și la <a href="http://en.support.wordpress.com/comics/" target="_blank">ghidul pentru benzi desenate pe WordPress.com</a>. Plonjează direct în <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">publicarea primei tale benzi desenate!</a>
    
    În hohote de râs (lol),
    Echipa WordPress.com

en: Well that was easy. You can now manage all of your sites in one convenient place on WordPress.com
ro: Ei bine, asta a fost. Poți acum gestiona toate siturile convenabil, dintr-un singur loc din WordPress.com

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
ro: De asemenea, te vom anunța imediat ce situl tău a devenit funcțional, ca să știi exact perioada totală de întrerupere.

en: What do you need help with?
ro: Pentru ce ai nevoie de ajutor?

en: What is this payment for?
ro: Pentru ce este această plată?

en: What should the subject line be?
ro: Care ar trebui să fie linia subiectului?

en: What size photos would you like to display?
ro: Ce dimensiune a fotografiilor vrei să afișezi?

en: What would you like the subject of the email to be?
ro: Care vrei să fie subiectul emailului?

en: What would you like to see on your Jetpack Dashboard?
ro: Ce ai vrea să vezi în panoul tău de control Jetpack?

en: What's a Gravatar?
ro: Ce este un Gravatar?

en: When
ro: Când

en: When Jetpack is connected to WordPress.com, head over to the Apps tab within Jetpack for direct links to the mobile and desktop apps.
ro: Când Jetpack este conectat la WordPress.com, du-te peste fila Aplicații în Jetpack pentru legături directe către aplicațiile pentru mobil și desktop.

en: When adding an image gallery, you will have the option to create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos,
    		including mosaic (default), square, and circular layouts.
ro: Când adaugi o galerie de imagini, vei avea opțiunea de a crea pentru fotografiile tale un aranjament mozaic elegant în stil revistă,
    		inclusiv aranjamente mozaic (implicit), pătrate și circulare.

en: Which Internet Defense League campaign do you want to participate in?
ro: La care campanie a Ligii de Apărare a Internetului vrei să participi?

en: Which badge would you like to display?
ro: Ce insignă vrei să afișezi?

en: Which email address should we send the submissions to?
ro: La care adresă de email ar trebuie să trimitem emailurile?

en: White
ro: Alb

en: Whitelist Management
ro: Administrare listă albă

en: Whitelist is empty.
ro: Lista albă este goală.

en: Whitelist saved.
ro: Listă albă salvată.

en: Whitelisted IP addresses
ro: Adrese IP din lista albă

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
ro: O adresă IP înscrisă în lista albă nu va fi niciodată blocată de Jetpack.

en: Whoops! Your Akismet key is missing or invalid. {{akismetSettings}}Go to Akismet settings to fix{{/akismetSettings}}.
ro: Hopa! Cheia ta Askimet lipsește sau este invalidă. {{akismetSettings}}Mergi la setări Akismet pentru a corecta{{/akismetSettings}}.

en: Why aren't my filters appearing?
ro: De ce nu apar filtrele mele?

en: Widget Title
ro: Titlu piesă

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
ro: este

en: Widget title:
ro: Titlu piesă:

en: Width
ro: Lățime

en: Width in pixels
ro: Lățime în pixeli

en: Width in pixels:
ro: Lățime în pixeli:

en: With 1 comment | With %s comments
ro[0]: Cu un comentariu
ro[1]: Cu %s comentarii
ro[2]: Cu %s de comentarii

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
ro: Cu Caruselul activ, orice galerie WordPress standard sau imagine singulară pe care ai înglobat-o în articole sau pagini va
    		lansa o experiență de răsfoire a fotografiilor pe tot ecranul, cu comentarii și metadate EXIF.

en: With Jetpack Personal, you have access to more than 100 free, professionally-designed WordPress themes. Choose the theme that best fits your site and customize colors, images, or add a variety of new widgets.
ro: Cu Jetpack Personal, ai acces la peste 100 de teme WordPress gratuite, proiectate în mod profesionist. Alege tema care se potrivește cel mai bine cu situl tău și personalizează culorile, imaginile sau adaugă o varietate de piese noi.

en: With Jetpack Premium, you can create the perfect site, no matter its purpose. Customize your site’s appearance with one of more than 100 free themes, or enhance your content with unlimited HD video -- all hosted free of ads or watermarks.
ro: Cu Jetpack Premium, poți crea situl perfect, indiferent de scopul lui. Îți personalizezi aspectul sitului cu una din cele peste 100 de teme gratuite sau îți îmbunătățești conținutul cu videouri HD nelimitate - toate găzduite fără reclame sau filigrane.

en: With Jetpack Professional, you can create the perfect site with one of over 300 professionally-designed WordPress themes, including more than 200 premium themes. Customize your content with a variety of widgets, or add unlimited videos to your posts and pages -- displayed free of ads or watermarks.
ro: Cu Jetpack Professional, poți crea situl perfect cu una din cele peste 300 de teme WordPress proiectate în mod profesionist, inclusiv peste 200 de teme premium. Personalizează-ți conținutul cu o varietate de piese sau adaugă videouri nelimitate în articolele și paginile tale - afișate fără reclame sau filigrane.

en: WordPress Apps
ro: Aplicații WordPress

en: WordPress REST API is disabled
ro: WordPress REST API este dezactivat

en: WordPress reports no SSL support
ro: Rapoarte WordPress fără suport SSL

en: WordPress themes and customization tools for designing your site.
ro: Teme WordPress și instrumente de personalizare pentru proiectarea sitului tău.

en: WordPress.com Likes are
ro: Aprecierile de la WordPress.com sunt

en: WordPress.com Likes are:
ro: Aprecierile WordPress.com sunt:

en: WordPress.com Reblog Button
ro: Buton Republicare WordPress.com

en: WordPress.com Terms of Service
ro: Termenii de utilizare a serviciului WordPress.com

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
ro: Momentan WordPress.com are o problemă și nu se poate conecta cu Jetpack. Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Would you like to use Jetpack on your local development site? You can do so thanks to <a href="%s">Jetpack's development mode</a>.
ro: Ai vrea să folosești Jetpack pe situl tău de dezvoltare locală? Poți face acest lucru datorită <a href="%s">modului de dezvoltare Jetpack</a>.

en: Would you tell us why? Just {{a}}answering two simple questions{{/a}} would help us improve Jetpack.
ro: Vrei să ne spui de ce? Doar {{a}}răspunzând la două întrebări simple{{/a}} ne-ar ajuta să îmbunătățim Jetpack.

en: Write
ro: Scrie

en: Write a Comment...
ro: Scrie un comentariu...

en: Writing is new again in Android with the new WordPress app.
ro: Scrierea este nouă din nou în Android cu noua aplicație WordPress.

en: Writing tools available to you will be shown here when an administrator enables them.
ro: Instrumentele de scris disponibile vor fi arătate aici când un administrator le activează.

en: XML Image Sitemap
ro: Hartă sit XML imagine

en: XML News Sitemap
ro: Hartă sit XML de știri

en: XML Sitemap
ro: Hartă sit XML

en: XML Sitemap Index
ro: Index hartă sit XML

en: XML Video Sitemap
ro: Hartă sit XML video

en: Yandex Site Verification
ro: Verificare sit Yandex

en: Year
ro: An

en: Yearly Archives: %s
ro: Arhive anuale: %s

en: Yearly archives
ro: Arhive anuale

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
ro: Da. Poți introduce mai multe adrese de email în acest câmp, separate cu virgulă. Va fi trimisă o notificare prin email la fiecare adresă în parte.

en: Yes
ro: Da

en: Yes. <a href="%1$s">%2$s</a> is replacing <a href="%3$s">%4$s</a>. I would like to
    					migrate my stats and subscribers from <a href="%3$s">%4$s</a> to <a href="%1$s">%2$s</a>.
ro: Da. <a href="%1$s">%2$s</a> înlocuiește <a href="%3$s">%4$s</a>. Aș dori să
    					migrez statisticile mele și abonații mei de la <a href="%3$s">%4$s</a> la <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
ro: Ai deja un cont pe acest sit. Te rog <a href="%1$s">autentifică-te</a> cu numele de utilizator și parola și apoi conectează-te la WordPress.com.

en: You also get clear and concise stats and analytics about your visitors.
ro: De asemenea, ai statistici clare și concise și analize despre vizitatorii tăi.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
ro: Gata! Situl poate fi gestionat din <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are currently running a development version of Jetpack.
ro: Acum rulezi o versiune de dezvoltare a Jetpack.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
ro: În prezent rulezi o versiune în dezvoltare de la Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Spune-ne impresiile tale</a>

en: You are not allowed to activate plugins on this site.
ro: Nu ai voie să activezi module pe acest sit.

en: You are not allowed to install plugins on this site.
ro: Nu ai voie să instalezi module pe acest sit.

en: You are not allowed to make this change.
ro: Nu îți este permis să faci această modificare.

en: You are not allowed to manage this item.
ro: Nu ai voie să administrezi acest element.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ro: Nu ai dreptul de a scoate acest element din gunoi.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ro: Nu ai voie să muți acest element la gunoi.

en: You are not allowed to switch to this theme
ro: Nu ai dreptul de a comuta la această temă.

en: You are required to specify a capability to check.
ro: Trebuie să precizezi capacitatea de verificare.

en: You are required to specify a module.
ro: Trebuie precizat un modul.

en: You are required to specify a plugin to activate.
ro: Trebuie să alegi un modul pentru activare.

en: You are required to specify a plugin.
ro: Trebuie să specifici un modul.

en: You are required to specify a theme to switch to.
ro: Trebuie precizată o temă pentru comutare.

en: You are required to specify a theme to update.
ro: Trebuie precizată o temă pentru actualizare.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
ro: Rulezi Jetpack pe un <a href="%s" target="_blank">server de așteptare</a>.

en: You are running Jetpack on a staging server.
ro: Rulezi Jetpack pe un server de așteptare.

en: You are the Jetpack owner.
ro: Ești proprietarul Jetpack.

en: You are using an outdated version of WordPress
ro: Folosești o versiune WordPress învechită

en: You are using an unsupported browser version.
ro: Folosești o versiune a navigatorului neacceptată.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
ro: Poți activa sau dezactiva individual extensiile Jetpack pentru a-ți satisface necesitățile.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
ro: Poți adăuga următoarele variabile la URL-ul serviciului de partajare:

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>
ro: Poți găsi mai multe informații despre hărțile sit XML la <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
ro: Poți face o conexiune doar pentru tine sau pentru toți utilizatorii blogului tău. Conexiunile partajate sunt marcate cu textul (partajat).

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
ro: Poți gestiona lista albă la nivel de rețea din panoul administrare rețea.

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
ro: Acum poți economisi timpul pierdut pentru autentificare prin conectarea contului tău WordPress.com la %s.

en: You can place additional ads using the Ad widget. {{link}}Try it out!{{/link}}
ro: Poți plasa reclame suplimentare folosind piesa Reclame. {{link}}Încearcă!{{/link}}

en: You can see all comments on this post here:
ro: Poți vedea aici toate comentariile la acest articol:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ro: Poți vedea aici toate pingback-urile la acest articol:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ro: Poți vedea aici toate trackback-urile la acest articol:

en: You can see the information about security scanning in the "At a Glance" section.
ro: Poți vedea informația despre scanarea de securitate în secțiunea "Dintr-o privire".

en: You can tweak these settings if you'd like more advanced control. Read more about what you can do to {{a}}optimize your site's SEO{{/a}}.
ro: Poți ajusta aceste setări dacă vrei un control mai avansat. Citește mai mult despre ceea ce poți face pentru a-ți {{a}}optimiza SEO pentru sit{{/a}}.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
ro: Nu poți șterge un modul în timp ce este activ pe situl principal.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
ro: Nu te poți deconecta, fără să fii conectat mai întâi.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
ro: Nu ai suficiente <a rel="nofollow" href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">grade de libertate</a> pentru a vedea acest video. Suportă software-ul gratuit și actualizează.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro: Nu ai permisiuni suficiente pentru a accesa această pagină.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
ro: Nu ai permisiunile corecte de utilizator pentru a efectua această acțiune.
    →	→	→	Te rog contactează administratorul sitului tău dacă crezi că aceasta este o greșeală.

en: You get detailed visitor stats, state-of-the-art security services, image performance upgrades, traffic generation tools, and more.
ro: Primești statistici detaliate despre vizitatori, servicii de securitate moderne, actualizări pentru performanța imaginii, instrumente de generare de trafic și multe altele.

en: You get themes and tools to design your site, marketing services to make it successful, and state-of-the-art security.
ro: Obții teme și instrumente pentru a-ți proiecta situl, servicii de marketing pentru a-l face de succes și servicii de securitate moderne.

en: You have JavaScript disabled
ro: Ai JavaScript dezactivat

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
ro: Te-ai abonat deja la acest sit. Te rog verifică-ți emailurile primite. <br /> Îți poți administra preferințele la <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
ro: Ai ales să nu conectezi blogul tău. Te rog dă clic pe 'accept' când vei fi întrebat, dacă dorești să conectezi conturile tale.

en: You have paid for backups and security scanning but they’re not yet active.
ro: Ai plătit pentru copii de siguranță și scanare de securitate dar ele nu sunt încă active.

en: You have paid for backups but they're not yet active.
ro: Ai plătit pentru copii de siguranță dar ele nu sunt încă active.

en: You have shared this post with %s
ro: Ai partajat acest articol cu %s

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
ro: Te-ai conectat cu succes la contul tău de %1$s cu %2$s.

en: You have successfully disconnected Jetpack
ro: Te-ai deconectat cu succes de la Jetpack

en: You may whitelist an IP address or series of addresses preventing them from ever being blocked by Jetpack. IPv4 and IPv6 are acceptable. To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
ro: Poți trece în lista albă o adresă IP sau o serie de adrese împiedicându-le de a fi blocate vreodată de către Jetpack. IPv4 și IPv6 sunt acceptate. Pentru a specifica un interval, introdu valoarea mică și valoarea mare separate printr-o liniuță. Exemplu: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să te <a href="%s">autentifici</a> pentru a publica un comentariu.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
ro: Trebuie să fii <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">autentificat</a> pentru a publica un comentariu.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
ro: Trebuie să conectezi Jetpack la WordPress.com pentru a utiliza această funcționalitate.

en: You must specify a Comment ID
ro: Trebuie să specifici un ID comentariu

en: You must specify a Post ID
ro: Trebuie să specifici un ID articol

en: You must specify a Term ID
ro: Trebuie să specifici un ID termen

en: You must specify a User ID
ro: Trebuie să specifici un ID utilizator

en: You must specify a valid action
ro: Trebuie să specifici o acțiune validă

en: You must specify a valid blog URL!
ro: Trebuie să specifici un URL de blog valid!

en: You must specify a whitelisted option_name
ro: Trebuie să specifici un nume de opțiune (option_name) acceptat (whitelisted)

en: You must specify an option name
ro: Trebuie să specifici un nume de opțiune

en: You must specify an option_name
ro: Trebuie să specifici un nume de opțiune (option_name)

en: You must specify an option_value
ro: Trebuie să specifici o valoare de opțiune (option_value)

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
ro: Ca să funcționeze corect, trebuie să-ți introduci ID-ul numeric de utilizator pentru <a href="%1$s">piesa Goodreads</a>. <a href="%2$s" target="_blank">Instrucțiuni complete</a>.

en: You need to provide the name of the cronjob to schedule.
ro: Trebuie să furnizezi numele sarcinii planificate pentru a o programa.

en: You need to register for VaultPress.
ro: Trebuie să te înregistrezi pentru VaultPress.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ro: Trebuie să te înregistrezi în Jetpack înainte de a-l conecta.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
ro: Trebuie să selectezi ce să arăți în această <a href="%s">piesă Profil Gravatar</a>.

en: You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
ro: Trebuie să stai autentificat(ă) în blogul tău WordPress în timp ce îți autorizezi Jetpack-ul.

en: You successfully logged out.
ro: Te-ai dezautentificat cu succes.

en: You will receive instant notifications in your dashboard or your mobile device when somebody comments
    		on any of your sites. Reply directly wherever you are to keep the conversation going.
ro: Vei primi notificări instantanee în panoul tău de control sau pe dispozitivul mobil când cineva comentează pe
    		oricare dintre siturile tale. Răspunzi direct oriunde te afli pentru a continua conversația.

en: You're about to delete all publicize connections to %s.
ro: Ești pe cale să ștergi toate conexiunile de publicare la %s.

en: You're about to delete all publicize connections.
ro: Ești pe cale să ștergi toate conexiunile de publicare.

en: You're fueled up and ready to go, Jetpack is now active.
ro: Ești plin de energie și gata să pornești, Jetpack este activ acum.

en: You're fueled up and ready to go.
ro: Ești plin de energie și gata să pornești.

en: Your API key
ro: Cheia ta API

en: Your API key is invalid
ro: Cheia ta API este invalidă

en: Your Antispam key is valid.
ro: Cheia ta anti-spam este validă.

en: Your Custom Content Types
ro: Tipurile tale de conținut personalizat

en: Your Email Address
ro: Adresa ta de email

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
ro: IP-ul tău (%1$s) a fost marcat pentru posibile încălcări de securitate.

en: Your Jetpack Personal plan is powering up!
ro: Planul tău Jetpack Personal este propulsat!

en: Your Jetpack Premium plan is powering up!
ro: Planul tău Jetpack Premium este propulsat!

en: Your Jetpack Professional plan is taking care of business!
ro: Planul tău Jetpack Professional se ocupă de afaceri!

en: Your Jetpack is already connected.
ro: Jetpack-ul tău este deja conectat.

en: Your Jetpack plan gives you everything you need to keep your hard work safe, including on-demand backups and malware scans with one-click restores and issue resolution. Your site will be fully protected against spam, malicious code, and brute force login attempts.
ro: Jetpack Professional îți oferă tot ceea ce ai nevoie pentru a-ți păstra în siguranță munca depusă, inclusiv copii de siguranță la cerere și scanări malware, cu restaurări printr-un singur clic și rezolvarea problemelor. Situl tău va fi protejat în totalitate împotriva spamului, codului care provoacă vulnerabilități și încercărilor de autentificare cu forță-brută.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
ro: Inițializarea Jetpack-ului tău pare în regulă!

en: Your Jetpack site is ready to go!
ro: Situl tău Jetpack este gata să pornească!

en: Your Name
ro: Numele tău

en: Your Plan
ro: Planul tău

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Arhiva ta Portofoliu nu are acum nicio intrare. Poți începe crearea lor în panoul tău de control.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
ro: Statistici sit lucrează mai bine cu JavaScript activat.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Arhiva ta Testimoniale nu are acum nicio intrare. Poți începe crearea lor în panoul tău de control.

en: Your answer was incorrect, please try again.
ro: Răspunsul tău e incorect, te rog încearcă din nou.

en: Your blog does not currently have any published posts.
ro: Blogul tău nu are încă nici un articol publicat.

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul tău așteaptă moderarea.

en: Your comment is in moderation.
ro: Comentariul așteaptă moderare.

en: Your comment was approved.
ro: Comentariul a fost aprobat.

en: Your current IP: %(ip)s
ro: IP-ul tău actual: %(ip)s

en: Your current IP: %s
ro: IP-ul tău curent: %s

en: Your email
ro: Emailul tău

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
ro: Blogul tău principal nu e conectat la WordPress.com. Te rog conectează-te pentru a primi o cheie API.

en: Your new field was saved successfully
ro: Noul tău câmp a fost salvat cu succes

en: Your paid plan gives you access to prioritized Jetpack support.
ro: Planul tău plătit îți oferă acces la suportul prioritar Jetpack.

en: Your server is misconfigured, which means that Jetpack Protect is unable to effectively protect your site.
ro: Serverul tău este configurat incorect, asta înseamnă că Protecție Jetpack nu poate să-ți protejeze în mod eficient situl.

en: Your site could not connect to WordPress.com via HTTPS. This could be due to any number of reasons, including faulty SSL certificates, misconfigured or missing SSL libraries, or network issues.
ro: Situl tău nu s-a putut conecta la WordPress.com prin HTTPS. Acest lucru ar putea fi din cauza mai multor motive, inclusiv certificate SSL incorecte, biblioteci SSL configurate greșit sau care lipsesc ori probleme de rețea.

en: Your site did not get a response from our debugging service in the expected timeframe. If you are not experiencing other issues, this could be due to a slow connection between your site and our server.
ro: Situl tău nu a primit un răspuns de la serviciul nostru de depanare în intervalul de timp așteptat. Dacă nu te mai confrunți cu alte probleme, acest lucru ar putea fi din cauza unei conexiuni lente între situl tău și serverul nostru.

en: Your site is automatically protected from brute force attacks, plus you can use single sign-on for extra security
ro: Situl tău este protejat automat împotriva atacurilor cu forță-brută, în plus poți folosi O singură înregistrare pentru securitate suplimentară

en: Your site is automatically protected from brute force attacks, plus you can use single sign-on for extra security.
ro: Situl tău este protejat automat împotriva atacurilor cu forță-brută, în plus poți folosi O singură înregistrare pentru securitate suplimentară.

en: Your site is backed up and threat-free.
ro: Situl tău are copie de siguranță și nu-i amenințat.

en: Your site is backed up.
ro: Situl tău are copie de siguranță.

en: Your site is being backed up in real time and regularly scanned for security threats.
ro: Se fac copii de siguranță ale sitului tău în timp real și este scanat periodic pentru amenințări de securitate.

en: Your site is being backed up in real-time.
ro: Se fac copii de siguranță ale sitului tău în timp real.

en: Your site is connected to WordPress.com.
ro: Situl tău este conectat la WordPress.com.

en: Your site is in Development Mode, so it can not be connected to WordPress.com.
ro: Situl tău este în Modul dezvoltare, deci nu poate fi conectat la WordPress.com.

en: Your site is not protected from spam.
ro: Situl tău nu este protejat împotriva spamului.

en: Your site is on Development Mode
ro: Situl tău este în Mod dezvoltare

en: Your site is protected from spam.
ro: Situl tău este protejat împotriva spamului.

en: Your site is verified with %1$s and %2$s.
ro: Situl tău este verificat cu %1$s și %2$s.

en: Your site is verified with %s.
ro: Situl tău este verificat cu %s.

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
ro: Situl tău nu ajunge la serverele Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
ro: Situl tău nu ajunge în siguranță la serverele Jetpack.

en: Your site needs an Antispam key.
ro: Situl tău are nevoie de o cheie anti-spam.

en: Your site was successfully backed-up %s ago.
ro: A fost făcută cu succes o copie de rezervă a sitului tău acum %s.

en: Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or suspicious modifications that could compromise your security and data.
ro: Fișierele sitului tău sunt scanate regulat pentru modificări neautorizate sau suspecte care ți-ar putea compromite securitatea și datele.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
ro: Tema ta suportă <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
ro: Tema ta permite testimoniale

en: Your token must have permission to post on this blog.
ro: Tokenul tău trebuie să aibă permisiunea de a publica pe acest blog.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
ro: Încărcarea nu s-a finalizat; încearcă din nou acum sau mai târziu.

en: Your url is set as `%1$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%2$s`!
ro: URL-ul tău este setat ca `%1$s`, dar conexiunea ta WordPress.com îl specifică ca `%2$s`!

en: Your users will be able to log in to your site with their WordPress.com account.
    		This includes two-factor authentication making it the safest login mechanism for your site.
ro: Utilizatorii se vor putea autentifica pe situl tău cu contul lor WordPress.com.
    		Asta include autentificarea cu doi-factori care este cel mai sigur mecanism de autentificare pentru situl tău.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
ro: Situl tău web trebuie să fie accesibil publicului pentru a folosi Jetpack: %(error_key)s

en: You’re currently on Jetpack %(plan)s.
ro: Acum folosești %(plan)s Jetpack.

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ro: [%1$s] Comentariu: „%2$s”

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ro: [%1$s] Pingback: „%2$s”

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ro: [%1$s] Te rog moderează: „%2$s”

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ro: [%1$s] Trackback: „%2$s”

[ctx: a link that closes the modal window that offers to connect Jetpack]
en: not now
ro: nu acum

en: a post or page is first published
ro: un articol sau o pagină sunt publicate pentru prima dată

en: a post or page is updated
ro: un articol sau o pagină sunt actualizate

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
ro: opțiune

[ctx: action]
en: Capture consent & hide the banner
ro: Stochează consimțământul și ascunde bannerul

[ctx: action]
en: Consent expires after
ro: Consimțământul expiră după

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
ro: Personalizare

[ctx: admin bar menu group label]
en: Manage
ro: Administrează

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
ro: Personalizare

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
ro: Adaugă

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
ro: Adaugă

en: after the user clicks the dismiss button
ro: după ce utilizatorul dă clic pe butonul de respingere

en: after the user scrolls the page
ro: după ce utilizatorul derulează pagina

en: after this amount of time
ro: după această perioadă de timp

en: and
ro: și

en: contact form
ro: formular de contact

en: day
ro: zi

en: days
ro: zile

[ctx: displayed in search results when results are cached]
en: cache hit
ro: vizită în cache

en: edit
ro: editare

en: edit text
ro: editare text

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
ro: A apărut o problemă la generarea formularului. Încearcă din nou.

en: go back
ro: Du-te înapoi

en: hits
ro: vizite

en: iCalendar Feed URL:
ro: URL flux iCalendar:

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ro: În „%s”

en: jumpstart option reset
ro: resetare opțiune Salt la start

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
ro: Lună

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
ro: Lună actualizată

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
ro: Tipuri de articol

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
ro: An

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
ro: An actualizat

[ctx: label for formatting JSON]
en: Minify
ro: Minifică

[ctx: label for formatting JSON]
en: Pretty
ro: Frumos

en: month
ro: lună

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
ro: De citit

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
ro: Navigare imagini

[ctx: noun]
en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: noun: a quantity of goods or items purchased or sold]
en: Order
ro: Comandă

en: or visit our site for the full feature list.
ro: sau vizitează situl nostru pentru lista completă de funcționalități.

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
ro: citit

en: pixels
ro: pixeli

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ro: %s dacă:

en: proofread
ro: corectură

[ctx: recipe]
en: Difficulty
ro: Dificultate

[ctx: recipe]
en: Directions
ro: Indicații

[ctx: recipe]
en: Ingredients
ro: Ingrediente

[ctx: recipe]
en: Print
ro: Listare

[ctx: recipe]
en: Servings
ro: Porții

[ctx: recipe]
en: Source
ro: Sursă

[ctx: recipe]
en: Time
ro: Durată

en: seconds
ro: secunde

[ctx: share to]
en: Press This
ro: Publică-asta

[ctx: share to]
en: Print
ro: Listare

[ctx: the Internet Defense League]
en: Learn more about the %s
ro: Află mai mult despre %s

en: the past day
ro: ieri

en: the past month
ro: luna trecută

en: the past quarter
ro: ultimul trimestru

en: the past week
ro: săptămâna trecută

en: the past year
ro: anul trecut

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
ro: valoare

en: this video
ro: acest video

en: user email is required
ro: emailul utilizatorului este obligatoriu

en: user login is required
ro: autentificarea utilizatorului este obligatorie

en: user_data is required
ro: user_data este obligatorie

en: user_id is required
ro: user_id este obligatoriu

en: user_token is required
ro: user_token este obligatoriu

[ctx: verb]
en: Copy
ro: Copiază

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ro: Privește: %s

en: week
ro: săptămână

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
ro: Încercări de autentificare ostile blocate

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
ro: Comentarii spam blocate de Akismet.

en: {{a}}Activate Monitor{{/a}} to receive email notifications if your site goes down.
ro: {{a}}Activează Monitorul{{/a}} pentru a primi notificări prin email când situl tău cade.

en: {{a}}Activate Protect{{/a}} to keep your site protected from malicious sign in attempts.
ro: {{a}}Activează Protecție{{/a}} pentru a-ți păstra situl protejat împotriva încercărilor de autentificare ostile.

en: {{a}}Activate Site Stats{{/a}} to see detailed stats, likes, followers, subscribers, and more! {{a1}}Learn More{{/a1}}
ro: {{a}}Activează statistici sit{{/a}} pentru a vedea statistici detaliate, aprecieri, urmăritori, abonați, și altele! {{a1}}Află mai multe{{/a1}}

en: {{a}}Activate{{/a}} to enhance the performance and speed of your images.
ro: {{a}}Activează{{/a}} pentru a îmbunătăți performanța și viteza imaginilor tale.

en: {{a}}Activate{{/a}} to replace the WordPress built-in search with an improved search experience.
ro: {{a}}Activează{{/a}} pentru a înlocui căutarea nativă din WordPress cu o experiență de căutare îmbunătățită.

en: {{a}}Contact Support{{/a}}
ro: {{a}}Contactează suportul{{/a}}

en: {{a}}Manage Likes visibility from the Sharing Module Settings{{/a}}
ro: {{a}}Administrează vizibilitate aprecieri din setările extensiei Partajare{{/a}}

en: {{a}}Turn on plugin autoupdates{{/a}}
ro: {{a}}Activează actualizările automate pentru module{{/a}}

en: {{a}}View backup details{{/a}}.
ro: {{a}}Vezi detalii copie de siguranță{{/a}}.

en: {{a}}View details at VaultPress.com{{/a}}
ro: {{a}}Vezi detalii la VaultPress.com{{/a}}

en: {{a}}View details{{/a}}
ro: {{a}}Vezi detalii{{/a}}

en: {{a}}View your site's activity{{/a}} in a single feed.
ro: {{a}}Vizualizează-ți activitatea sitului{{/a}} într-un singur flux.

en: {{button}}View detailed stats{{/button}}
ro: {{button}}Vezi statistici detaliate{{/button}}

en: {{button}}View more stats on WordPress.com {{/button}}
ro: {{button}}Vezi mai multe statistici pe WordPress.com{{/button}}

en: {{link}}Configure your %(module_slug)s Settings {{/link}}
ro: {{link}}Configurează-ți setările %(module_slug)s {{/link}}

en: {{link}}Configure your Monitor notification settings on WordPress.com{{/link}}
ro: {{link}}Configurează-ți setările de notificare pentru Monitor pe WordPress.com{{/link}}

en: {{li}}The JETPACK_DEV_DEBUG constant is defined{{/li}}
ro: {{li}}Constanta JETPACK_DEV_DEBUG este definită{{/li}}

en: {{li}}The jetpack_development_mode filter is active{{/li}}
ro: {{li}}Filtrul jetpack_development_mode este activ{{/li}}

en: {{li}}Your site URL lacks a dot (e.g. http://localhost){{/li}}
ro: {{li}}URL-ul sitului tău nu are un punct (de exemplu: http://localhost){{/li}}

en: {{p}}To create a beautiful site that looks and works exactly how you want it to, Jetpack Professional gives you unlimited access to over 200 premium WordPress themes.{{/p}}{{p}}Jetpack Professional is about more than just finding the perfect design. It's also about total peace of mind: real-time backups, automatic malware scanning, and priority support from our global team of experts guarantee that your site will always be safe and secure.{{/p}}
ro: {{p}}Pentru a crea un sit frumos, care arată și funcționează exact așa cum vrei, Jetpack Professional îți oferă acces nelimitat la peste 200 de teme WordPress premium.{{/p}}{{p}}Jetpack Professional înseamnă mai mult decât găsirea unui design perfect. De asemenea, poți fii deplin liniștit: copii de siguranță în timp real, scanare malware automată și suport prioritar din partea echipei noastre globale de experți, care garantează că situl tău va fi mereu în siguranță și securizat.{{/p}}

en: {{p}}Would you mind telling us why you did not complete the Jetpack connection in this {{a}}2 question survey{{/a}}?{{/p}}{{p}}A Jetpack connection is required for our free security and traffic features to work.{{/p}}
ro: {{p}}Te superi dacă ne spui de ce nu ai finalizat conexiunea Jetpack în aceste {{a}}2 sondaje cu întrebări{{/a}}?{{/p}}{{p}}Este necesară o conexiune Jetpack pentru ca funcționalitățile noastre gratuite de securitate și de trafic să funcționeze.{{/p}}

en: {{span}}You can now also configure related posts in the Customizer. {{ExternalLink}}Try it out!{{/ExternalLink}}{{/span}}
ro: {{span}}Acum poți configura, de asemenea, articolele similare în personalizator. {{ExternalLink}}Încearcă!{{/ExternalLink}}{{/span}}

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}}  We're sorry for the inconvenience. Please try again later, if the issue continues please contact support with this message: %(error_key)s
ro: {{s}}Jetpack-ul tău are o scăpare.{{/s}} Ne pare rău pentru neplăcerile create. Te rog reîncearcă mai târziu, iar dacă problema persistă te rog contactează suportul cu acest mesaj: %(error_key)s

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
ro: {{s}}Jetpack-ul tău are o scăpare.{{/s}} Conectarea acestui sit cu WordPress.com nu este posibilă. De obicei, asta înseamnă că situl tău nu este accesibil publicului (localhost).
